TVN Meteo | Polska

Dolina Chochołowska. 11 owiec zginęło od uderzenia pioruna. "Usłyszeliśmy tylko mocny strzał"

TVN Meteo | Polska

Autor:
kw
Źródło:
TVN24
11 owiec zginęło od uderzenia pioruna
11 owiec zginęło od uderzenia piorunaTVN24
wideo 2/7
zakopane

Przez Dolinę Chochołowską przeszła w piątek gwałtowna burza. Na Siwej Polanie, z powodu uderzenia pioruna, zginęło 11 owiec. Zwierzęta wypasały się w pobliżu drzewa i słupów konstrukcyjnych tamtejszego parku linowego.

W piątek przez Polskę przechodził burzowy front atmosferyczny. Jak informowała po południu synoptyk tvnmeteo.pl Arleta Unton-Pyziołek, sytuacja była bardzo dynamiczna, ponieważ burze rozwijały się dość szybko. Grzmiało między innymi na Śląsku, Lubelszczyźnie, Podkarpaciu i w Małopolsce.

Około godziny 17 synoptyk przekazała, że znad Słowacji napłynęło duże skupisko chmur burzowych, dlatego w Tatrach i Beskidach mogło być bardzo niebezpiecznie.

Burza przeszła między innymi przez Dolinę Chochołowską. Na Siwej Polanie doszło do poważnego wypadku - piorun uderzył i poraził 11 owiec. Zwierzęta nie przeżyły.

11 owiec zginęło od uderzenia piorunaTVN24

Burza przyszła gwałtownie

Jak relacjonowali świadkowie, zdarzyło się to późnym popołudniem, około 50 metrów od szlaku turystycznego. Owce znajdowały się w pobliżu drzewa i słupów konstrukcyjnych tamtejszego parku linowego. Według Jana Bobaka, bacy z Siwej Polany, pojedyncze wyładowanie pojawiło się niespodziewanie - wcześniej grzmiało w Chochołowcu, ale zdążyło się nieco wypogodzić.

- Usłyszeliśmy tylko mocny strzał. Patrzymy, a owce leżą zabite pod drzewem. On [piorun - przyp. red.] strzelił w te słupy co są w małpim gaju - relacjonował baca.

Ślady uderzenia pioruna są wyraźnie widoczne na drewnianych elementach, do których zamocowane są metalowe liny. Najwięcej owiec, bo aż siedem, zginęło pod drzewem. W sumie na tamtejszej polanie wypasanych jest około 200 zwierząt.

Żaden turysta nie ucierpiał.

Autor:kw

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości