Polska

Polska

Mgły opóźniły loty. Modlin wciąż sparaliżowany

Zgniły wyż znów popsuł nam poranek. Powstałe w jego wyniku gęste mgły paraliżowały ruch na lotniskach i przyczyniały się do powstawania większych niż zazwyczaj korków na trasach dojazdowych do pracy. Po południu mgły ustąpiły, ale na lotnisku w Modlinie wciąż daje się we znaki niska podstawa chmur.

Mgła zatrzymała ministra we Wrocławiu

Jarosław Gowin był jednym z pasażerów, który z powodu gęstej mgły we Wrocławiu musiał zmienić plany na wieczór. Na tamtejszym lotnisku odwołano kilka przylotów i odlotów, a inne loty są opóźnione. Mgła utrudniła też pracę łódzkiego lotniska, wymuszając zmiany w przebiegu wieczornych lotów.

Trudne warunki na Podkarpaciu

Bardzo trudne warunki panują na drogach Podkarpacia. Jazdę kierowcom utrudnia gęsta mgła. Z tego też powodu zamknięte jest lotnisko w podrzeszowskiej Jasionce.

Mgły jak z bajki na Dolnym Śląsku

Jest jak z bajki. Biała, gęsta, o wschodzie słońca wręcz piękna. Rano na Dolnym Śląsku występowała praktycznie wszędzie. Mgła utrudniła życie kierowcom. Romantykom zaś mogła sprawić wiele radości.

Poranne problemy na lotnisku w Krakowie

Z widzialnością ograniczoną do 100 m zmagał się rano Port Lotniczy im. Jana Pawła II Kraków-Balice. - Mgła sprawiła, że w naszym porcie lotniczym do godz. 11.00 nie odbywały się żadne operacje lotnicze - poinformowała w rozmowie z tvnmeteo.pl Urszula Podraza, rzeczniczka prasowa lotniska.

Warszawska pogoda sprzyja Dreamlinerowi

Cud technologiczny PLL LOT, Boeing 787 Dreamliner o godzinie 00.30 naszego czasu wystartował z Seattle. Według najnowszych doniesień, godzina jego lądowania na warszawskim Okęciu to 10.50. Na czwartek rano w całej Polsce zapowiadane były mgły, jednak stolicy nie zasnuły. Pogoda sprzyja lądowaniu tego niezwykłego samolotu.

W Bieszczadach widać na 100 km

Bardzo dobre warunki pogodowe panują w Bieszczadach, gdzie na szczytach gór jest cieplej niż w dolinach, a widzialność wynosi aż 100 km. Warto wybrać się na wycieczkę, jednak i tak trzeba być przygotowanym na możliwość załamania się pogody. Warunki w górach zmieniają się bowiem dynamicznie.

Wilki grasują w Małopolsce. Zagryzły już 340 zwierząt hodowlanych

Aż 340 zwierząt hodowlanych, głównie owiec, zagryzły w tym roku żyjące na terenie Małopolski wilki. Straty, za którymi stoją te dzikie drapieżniki, oszacowano na 140 tysięcy złotych. Dotąd z budżetu państwa wypłacono poszkodowanym hodowcom 30,5 tys. zł rekompensaty.

Mgły ustępują, sytuacja wraca do normy

Poranne mgły utrudniły ruch na lotniskach w Poznaniu i Wrocławiu, teraz jednak sytuacja w stolicy Dolnego Śląska wraca do normy. Przez kilkanaście godzin z obu lotnisk nie odbywały się wyloty, nie było także przylotów. Za pojawienie się gęstych, mocno ograniczających widzialność mgieł odpowiadał tzw. zgniły układ wysokiego ciśnienia nazwany Otto.

Falbanki, gąbki i ostatnie podgrzybki

W polskich lasach można natknąć się na nie lada okazy grzybów, niestety często niejadalnych. Gatunki o kształtach falbanek czy też gąbek można jedynie podziwiać. Tych, które nadają się do spożycia, niedługo już nie zobaczymy.

Mgły zamieszały w całej Polsce

Sobotni poranek zdominowały gęste mgły. W drugiej części nocy i nad ranem ograniczały widzialność nawet do 50 metrów. Zdjęcia zamglonej Polski dostaliśmy od Reporterów 24.

Polska zaspokoi kosmiczne ambicje za 30 milionów euro rocznie

Senatorowie jednogłośnie przyjęli w piątek ustawę upoważniającą prezydenta do ratyfikacji umowy w sprawie przystąpienia Polski do Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA). Ustawa czeka teraz na podpis prezydenta. Za jej przyjęciem głosowało 82 senatorów.

W Bieszczadach zima: śnieg i mróz

Zima zawitała w Bieszczadach. - Powyżej górnej granicy lasu leży sześć centymetrów śniegu - poinformował ratownik dyżurny bieszczadzkiej grupy GOPR Jerzy Godawski. W górach panują trudne warunki.

Co robić zimą? Mazury zapraszają za pół ceny

Ruciane-Nida, Orzysz, Pisz - w tych, a także w innych miejscowościach południa Mazur wypoczniecie zimą za symboliczną opłatą. Od 1 grudnia do końca lutego będzie tam trwała kolejna odsłona akcji "Mazury za pół ceny", która cieszy się dużą popularnością wśród turystów.

Reflektor zaświecił zza chmur

Zdjęcia zamieszczone na Kontakcie Meteo udowadniają, że nawet w szary, deszczowy dzień na niebie może pojawić się ciekawy widok. Trzeba tylko trafić na właściwą chwilę. Internaucie udało się uchwycić moment, kiedy ciemne, zachmurzone niebo oświetliła gigantyczna "lampa".

Wiatr wyrywał konary. Zniszczone auta

Silny wiatr, który przeszedł w poniedziałkowy poranek przez Dębicę (woj. podkarpackie), zniszczył dwa samochody. Na jednej z ulic konar spadł na przejeżdżający samochód. Kierującej nim kobiecie nic się nie stało.

Zatkane studzienki nie przyjęły wody. "Zawinił czynnik ludzki"

Deszczowa pogoda spowodowała kłopoty w Zabrzu - doszło tam do podtopienia dzielnicy Biskupice po tym, jak studzienki kanalizacyjne przestały przyjmować wodę. To spowodowało duże utrudnienia w ruchu na ulicach Drzymały i Ziemskiej, do której dojeżdżają samochody z drogi S88.

Kosmiczne chmury i płonące obłoki. Niezapomniany spektakl natury

Krótkie dni, mało światła, szare niebo... Listopad zwykle jest uznawany za ponury i nieciekawy miesiąc. Internauci udowadniają, że jest inaczej. Zdjęcia, które w ostatnich dniach zamieścili na Kontakcie Meteo, udowadniają, że warto patrzeć w niebo, bo dzieją się tam fantastyczne rzeczy.