Na południe od naszego kraju znajdują się dwa ośrodki niskiego ciśnienia, które sprowadzą do Polski wilgotne powietrze.
Gołoledź
W środę prognozuje się opady deszczu, a na Pomorzu Gdańskim, Podlasiu, Warmii i Mazurach oraz na północnym Mazowszu śniegu oraz deszczu ze śniegiem. Lokalnie mogą pojawić się marznące opady deszczu powodujące gołoledź. Termometry wskażą od 1 st. C w Suwałkach, 2 st. C w Białymstoku, 3 st. C w Trójmieście i w Olsztynie, 4 st. C w Bydgoszczy, 5 st. C w Warszawie. 6 st. C w Poznaniu u na północnym zachodzie kraju, 7 st. C w Zielonej Górze, w Łodzi i w Lublinie, 8 st. C w Rzeszowie do 9 st. C we Wrocławiu, Katowicach i w Krakowie.
Śnieg oraz deszcz ze śniegiem
W czwartek synoptycy prognozują na Podlasiu, Lubelszczyźnie oraz na wschodnim Mazowszu śnieg. Na Warmii I mazurach oraz na Podkarpaciu deszcz ze śniegiem. Pozostałe regiony znajdą się pod chmurami deszczowymi. Termometry wskażą od 0 st. C na północnym wschodzie, 3 st. C na południowym wschodzie, 5 st. C w centrum oraz na północnym zachodzie do 7 st. C do 7 st. C na południowym zachodzie.
W piątek przewiduje się przelotne opady śniegu na Mazurach oraz na Suwalszczyźnie. Na pozostałym obszarze Polski powinno być pogodnie. Meteorolodzy przewidują od 0 st. C na Suwalszczyźnie, 2 st. C na Rzeszowszczyźnie, 4 st. C w centrum oraz na Nizinie Szczecińskiej do 6 st. C na Dolnym Śląsku.
W weekend termometry wskażą nawet 0 st. C
Wschód kraju będzie pochmurny i mglisty. Mieszkańcy Podlasia mogą spodziewać się opadów śniegu. Pozostałe części Polski będą zachmurzone. Temperatura zawaha się od 0 st. C na Suwalszczyźnie do 6 st. C na Dolnym Śląsku.Przelotne opady deszczu oraz deszczu ze śniegiem prognozowane są w niedzielę na Podkarpaciu. Mieszkańcy pozostałych regionów mogą liczyć na pogodną aurę. Termometry wskażą od 1 st. C na Suwalszczyźnie do 6 st. C na Dolnym Śląsku.
Tutaj obejrzysz "Pełne wydanie Meteo News"
Autor: mab/rp / Źródło: TVN Meteo
Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock