Najnowsze

Upały groźne dla zwierząt. Jak im pomóc?

Najnowsze

Upały to ciężki okres dla zwierząt
tvn24Upały to ciężki okres dla zwierząt

Upały doskwierają wszystkim. Pomyślmy o naszych zwierzętach, którzy nie potrafią same uporać się z gorącem. Pracownicy chorzowskiego zoo znaleźli unikatowy sposób na ochłodzenie swoich podopiecznych.

Podczas ostatnich dni ludzie chłodzą się na wszystkie możliwe sposoby. Zwiewne ubrania, wiatraki czy lody to tylko jedne z pomysłów na obniżenie temperatury ciała. W Chorzowie swoje „lody” dostają również zamieszkujące ogród zwierzaki.

- Robimy coś takiego: wlewamy wodę do pojemników po lodach. Dostają różne owocki, w zależności od tego co lubią- tłumaczy pani Martyna, pracownica zoo.

Ta jakże prosta przekąska jest świetnym pomysłem na ochłodzenie pupila. Nie tylko przyniesiemy mu ulgę w postaci smakołyku, ale i dostarczymy wielu witamin.

Jak pomóc naszym zwierzakom w gorące dni?

Pamiętajmy, aby nie zostawiać naszych zwierząt zamkniętych w samochodzie. Auto szybko się nagrzewa, a temperatura w środku podnosi się w zastraszającym tempie. Na spacery wybierajmy się rano lub wieczorem, by uniknąć żaru, który leje się z nieba w południe. Koniecznie zabierzmy ze sobą butelkę wody, by zwierzak mógł napić się podczas wędrówki. Nie zapominajmy napełnić miski wodą, kiedy zostawiamy pupila samego w domu. Zadbajmy, by pod naszą nieobecność miał stały dostęp do zacienionych miejsc.

Autor: dw/rp / Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości