Najnowsze

Śnieżyca znów zasypuje USA. Pojawią się kolejne utrudnienia

Najnowsze

Śnieżyca Marcus nad północno-wschodnimi Stanami Zjednoczonymi

Północno-wschodnia część Stanów Zjednoczonych kolejny raz zmagaj się ze śnieżycą. Śnieg zaczął padać w niedzielę wieczorem czasu lokalnego. Najtrudniejsze warunki natomiast prognozowane są właśnie na poniedziałek.

Marcus - tak nazywa się kolejna śnieżyca, która nawiedziła północno-wschodnią część USA. Już od kilku dni meteorolodzy zapowiadali intensywne opady śniegu na obszarze od stanu Nowy Jork po Nową Anglię. Padać zaczęło w niedzielę i według prognoz pogoda nie zmieni się do godzin nocnych w poniedziałek. Jak wynika z prognoz, miejscami spadnie kolejnych 30-centymetrów białego puchu. Lokalnie, między innymi w okolicach Bostonu i w górach Berkshires (Massachusetts) spadnie jeszcze więcej białego puchu.

Najwięcej śniegu spadnie m.in. w Massachusetts

Najwięcej śniegu spadnie do poniedziałkowego wieczoru, ale możliwe są również słabe opady na obszarze Nowej Anglii oraz Appalachów, które utrzymają się nawet do wtorku. Według lokalnych synoptyków największe opady śniegu prognozowane są w okolicach Bostonu, Portland, Concord, Worcester w stanie Massachusetts, w Rutland w stanie Vermont, w Albany w Nowym Jorku oraz w stanach New Hampshire oraz w Maine. Kilkanaście centymetrów może spaść w północnej Pensylwanii, północnej części New Jersey, na południu stanu Nowy Jork i w Connecticut.

Śnieg, deszcz ze śniegiem i marznący deszcz

W poniedziałek na północ od Pensylwanii prognozowane są intensywne opady śniegu. Deszcz ze śniegiem spadnie na południe od Pensylwanii. W okolicach Nowego Jorku oraz Filadelfii popada marznący deszcz.

Najgorsze warunki na drogach panować będą w nocy z niedzieli na poniedziałek czasu lokalnego. Opady deszczu prognozowane są głównie w Baltimore oraz w Waszyngtonie.

USA nękane przez śnieżyce

W ostatnich tygodniach północno-wschodnie Stany Zjednoczone nawiedzane są przez śnieżyce. Miejscami w Nowej Anglii zalega kilkadziesiąt centymetrów białego puchu.

Autor: mab/kt / Źródło: accuweather.com, ENEX

Pozostałe wiadomości