Po weekendzie śnieg w całym kraju. Temperatury lekko wzrosną

W poniedziałek Polska znajdzie się w strefie opadów śniegu

W niedzielę nawet w najcieplejszym momencie dnia czeka nas jeszcze mróz poniżej -10 st. Potem temperatury wzrosną, ale cały kraj znajdzie się w strefie opadów śniegu. Szczególnie intensywnie będzie padać w środę. Pojawią się też silniejsze porywy wiatru.

Najbliższa noc i niedziela w przeważającej części kraju będą pogodne. Tylko na wschodzie mogą pojawić sie lokalne mgły osadzające szadź, a na Pomorzu i Mazurach po południu popada śnieg.

Noc będzie zimna, od -22 st. C na Podkarpaciu do -15 st. C na Pomorzu. W dzień termometry pokażą od -11 st. C na Podkarpaciu do -5 st. C na Pomorzu.

Od poniedziałku coraz więcej śniegu

Poniedziałek będzie pogodny tylko na Pomorzu, pozostale rejony znajdą się w strefie opadów śniegu. temperatury wzrosną, będzie od -7 st. C na Podkarpaciu do -2 st. C na Pomorzu. Powieje słabo i umiarkowanie z zachodu i południowego zachodu.

We wtorek śnieg będzie padać już w całym kraju. Termometry pokażą d -6 st. C na Suwalszczyźnie do -1 st. C na Pomorzu Zachodnim. Wiatr pozostanie bez zmian.

Środa śnieżna i wietrzna

Środa upłynie pod znakiem intensywnych opadów. Śniegu przybędzie w całym kraju. Słupki rtęci w termometrach na Pomorzu Zachodnim dotrą do zera. Najzimniej będzie na Suwalszcyźnie - tam temperatura maksymalna bedzie o 4 kreski niższa. Nasili się wiatr - będzie porywisty, południowo-zachodni, skręcający na północno-zachodni.

Opady śniegu utrzymają się w czwartek. Na południu mogą być intensywne. Na Pomorzu Zachodnim lekki mróz, -1 st., na wschodzie chłodniej - do -7 st. na Suwalszczyźnie. Dość silny, porywisty wiatr powieje z północy.

Autor: js/ms / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości