Najnowsze

Piątek: połowa kraju w deszczu, połowa w słońcu

Najnowsze

Prognoza pogody na piątek, 12.08
Prognoza pogody na piątek, 12.08

Piątek przywita słońcem mieszkańców południowo-wschodniej i centralnej Polski. Będzie ciepło, na termometrach zobaczymy powyżej 20 kresek, a w Małopolsce słupki rtęci podskoczą do 27. Niestety północ i zachód nadal będą pochmurne i deszczowe.

Na koniec tygodnia meteorolodzy zapowiadają znaczne ocieplenie i mniej opadów. Termometry mają wskazać nawet 32 st. C. O piątku da się już powiedzieć sporo dobrych słów, a zwłaszcza o południowo-wschodnich i centralnych rejonach kraju. Pogodnie i bez opadów będzie na Mazowszu, Podkarpaciu, Małopolsce i Ziemi Łódzkiej. Pas wzrastającego zachmurzenia z deszczem przesuwał się będzie od zachodu i północy w głąb kraju.

Niestety, deszczowa pogoda obejmuje regiony turystyczne, Pomorze, Warmię i częściowo Mazury.

Na zachodzie i Pomorzu pojawią się burze o natężeniu słabym i umiarkowanym. Może spaść od 5 do 12 litrów deszczu na metr kwadratowy.

Najchłodniej będzie nad samym morzem. Tam termometry wskażą 19 st. C. Na Pomorzu Zachodnim 20 st. C, 22 st. C na Warmii, Mazurach, Suwalszczyźnie, 24 st. C w Wielkopolsce. Niewiele cieplej, bo 25 st. C w centrum i na Mazowszu. Piątek w Małopolsce zapowiada się zdecydowanie najcieplej, 27 st. C. Wiał będzie słaby i umiarkowany wiatr z południowego zachodu.

W północno-zachodniej części kraju zapowiada się kolejny pochmurny dzień. Należy spodziewać się przelotnych opadów deszczu i lokalnie występujących burz. Temperatura od 19 st. C w Koszalinie i Kołobrzegu do 23 st. C w Bydgoszczy.

Na Wybrzeżu Gdańskim, Warmii, Mazurach i Podlasiu miejscami może popadać. W Trójmieście może zagrzmieć. W tym regionie ma być trochę cieplej. Od 21 st.C w Gdańsku i Mikołajkach do 24 st. C w Toruniu, Płocku i Łomży.

W centrum i na wschodzie Polski piątek zapowiada się całkiem dobrze. Powinno się wypogadzać. Niewielkie opady deszczu spodziewane są tylko w Łodzi i we Włocławku. Ciepło, od 24 st. C w Białej Podlaskiej, Radomiu i we Włocławku do 26 st. C w Lublinie.

W południowo-zachodniej Polsce spodziewane są przelotne opady deszczu. Popadać może w Zielonej Górze, Poznaniu, Koninie, Wrocławiu. W Jeleniej Górze popołudniu mogą wystąpić burze. Od 23 st. C do 26 st. C w Opolu i we Wrocławiu.

Ładna pogoda zapowiada się na południu kraju. Synoptycy zapowiadają dużo słońca i wysoką temperaturę. Najcieplejsze miasta, to Kraków, Rzeszów i Tarnów, 26-27 st. C.

Deszczowy wieczór w Warszawie

Piątek w Warszawie zapowiada się pod znakiem zachmurzenia, które w ciągu dnia będzie rosło. Wychodząc wieczorem do miasta powinniśmy zabrać ze sobą parasole. Na pewno się przydadzą, bo przelotnie padał będzie deszcz. Na termometrach 25 st. C. Wiał będzie słaby i umiarkowany wiatr z południowego zachodu.

W południe barometry w Warszawie wskażą 997 hPa. Ciśnienie wolno będzie spadać.

Utrudnienia na drogach zachodniej i północnej Polski

Kierowcom dobrze będzie się jeździć po drogach południowo-wschodniej Polski. Tutaj synoptycy zapowiadają dzień bez opadów deszczu. W pozostałych regionach, a zwłaszcza na zachodzie i na północy spodziewane są przelotne opady deszczu, a na Pomorzu i Wybrzeżu również lokalne burze. Podczas wyładowań atmosferycznych deszcz padał będzie bardziej intensywnie, wówczas widzialność na drogach będzie znacznie ograniczona.

Prognoza pogody dla kierowców na piątek, 12.08
Prognoza pogody dla kierowców na piątek, 12.08

Nad morzem biomet niekorzystny

W piątek najwyższa temperatura ma być w Krakowie, 27 st. C, ciepło też w Warszawie i Łodzi, 25 st. C oraz we Wrocławiu 26 st. C. Zdecydowanie chłodniej na północy Polski, 20 st. C w Szczecinie i 21 st. C w Trójmieście. Właśnie tutaj na północy i na zachodzie będą chmury przynoszące burze i opady deszczu.

Najmniejsza wilgotność względna powietrza w południowo-wschodniej części kraju, poniżej 60 proc. Im dalej w strefę frontu atmosferycznego i opadów, tym wilgotność będzie większa, do 90 proc.

Ciepło będzie w tych regionach, gdzie synoptycy przewidują 25-27 st. C i słońce. Natomiast chłodno może być mieszkańcom Pomorza. Będzie to kolejny dzień, gdzie na nadbałtyckich plażach pogoda nie będzie sprzyjać spacerom.

Biomet niekorzystny na zachodzie, północy, północnym wschodzi i częściowo w centrum. Neutralny biomet w pozostałych rejonach Polski.

Prognoza pogody dla meteopatów na piątek, 12.08
Prognoza pogody dla meteopatów na piątek, 12.08

Autor: usa//aq / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości