W czwartek na wschodzie kraju może zrobić się burzowo. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przewiduje wydanie ostrzeżeń pierwszego stopnia dla trzech województw.
Prawie 90 martwych słoni odnaleziono w północnej Botswanie. Zdaniem przedstawiciela organizacji chroniącej te zwierzęta odkrycie pokazuje "bezprecedensową" skalę kłusownictwa w tym południowoafrykańskim kraju.
Zajęcia szkolne na rosyjskiej wyspie Sachalin zostały odwołane lub skrócone z powodu nadejścia tajfunu Jebi, który pustoszył Japonię. Ponad 4,5 tysiąca osób jest pozbawionych energii elektrycznej.
Podczas tegorocznych wakacji utonęło aż 188 osób, a od kwietnia - 358. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa podaje statystyki dotyczące utonięć, a wiceminister spraw wewnętrznych i administracji zapowiada, że zostaną z nich wyciągnięte wnioski.
W Polsce cały czas utrzymuje się bardzo ciepła pogoda. - Do końca tygodnia nic się nie zmieni. Wrześniowe lato będzie sobie trwać - mówił we "Wstajesz i wiesz" na antenie TVN24 prezenter pogody Tomasz Wasilewski.
Jebi, uznawany za najsilniejszy tajfun od 25 lat, we wtorek dotarł do południowo-zachodniej Japonii. Zginęło 10 osób, rannych zostało ponad 300. W niektórych miejscach odnotowano najwyższe fale od 1961 roku. Ewakuowano ponad milion osób. Półtora miliona odbiorców jest bez prądu.
W kolejnych dniach będzie ciepło, termometry miejscami pokażą nawet 27 stopni Celsjusza. Nie wszędzie będzie słonecznie, miejscami mogą pojawić się opady deszczu, a także burze.
Każdy, kto ma alergię wie, jak uciążliwe są jej objawy. Kichanie, katar, łzawienie to tylko niektóre z nich. Sytuacja staje się jeszcze bardziej skomplikowana, jeśli okazuje się, że źródłem alergenów jest nasz ukochany pies.
Tegoroczne lato w Wielkiej Brytanii było kolejnym najcieplejszym w historii pomiarów, na równi z latami 1976, 2003 i 2006 - podały brytyjskie służby pogodowe Met Office. Jednocześnie rok 2018 był rekordowy pod względem upałów dla całej Anglii.
Lato na razie nas nie opuści. W kolejnych dniach poczujemy ciepło. Termometry pokażą nawet 28 stopni. Chwile ze słońcem może jednak miejscami przerwać przelotny deszcz lub burze.
To ostatnie dni na polskim niebie. Bociany ruszają w długą podróż. Pierwsze odleciały ptaki nielęgowe, czyli te, które spędzają lato w Polsce, ale nie wychowują piskląt.
Kondycja skutej lodem Arktyki coraz bardziej spędza sen z powiek naukowców. Topi się na jej powierzchni najgrubszy lód i pojawiają się jeziora. Związane jest to z podgrzaniem się wody w głębinach Oceanu Arktycznego.