Bez sprawnej łapy nie mógł się wspinać na drzewa, co dla koali oznacza życiową katastrofę. Na szczęście ludzie przyszli z pomocą. Mały Triumph z Australii otrzymał protezę stworzoną przez dentystę. - Sprawdza się i służy w zasadzie przez większość czasu – opowiadał protetyk.
Ostatni tydzień lutego rozpoczął się w Polsce iście wiosenną aurą. W wielu miejscach temperatura wynosiła kilkanaście stopni Celsjusza. Nie znaczy to jednak, że po zimowej pogodzie zostało nam już tylko wspomnienie.
W najbliższych dniach pogoda będzie na ogół słoneczna i dość ciepła. W środę termometry pokażą maksymalnie 18 stopni Celsjusza. Na horyzoncie widać jednak zmianę aury.
Państwowa Straż Pożarna przygotowuje się do konsekwencji prognozowanej odwilży. Służby monitorują stan wałów przeciwpowodziowych i poziom wody w rzekach, a także gromadzą ewentualny sprzęt, konieczny do niesienia pomocy. Wciąż prowadzone są akcje lodołamania na Odrze i Zbiorniku Włocławskim.
Wschodnie regiony USA zmagają się z napływem mroźnego powietrza. W stanie Maine sople niemal rosną w oczach, zaś w stanie Nowy Jork częściowo zamarzł jeden z najsłynniejszych wodospadów świata.
Ten młody tygrys syberyjski znalazł ciekawy sposób na przyciągnięcie uwagi swojego otoczenia. Zwierzę zaczyna wydawać z siebie wysokie dźwięki przypominające śpiew.
W weekend w Niemczech i Belgii było ciepło i słonecznie, zakwitły krokusy. Wiele osób wyszło do parków na spacer, aby zaczerpnąć trochę świeżego powietrza.
Zachodnie wybrzeże Stanów Zjednoczonych będzie się zmagać z ogromnymi opadami deszczu i śniegu. Za taką pogodę odpowiada zjawisko nazywane ekspresem ananasowym.
W kanadyjskiej prowincji Manitoba znajduje się największy na świecie labirynt śnieżny. W tym roku został powiększony, aby łatwiej było odwiedzającym przestrzegać zasad dotyczących zachowania dystansu społecznego.
W niektórych regionach temperatura będzie wyższa o ponad 20 stopni niż jeszcze kilka dni temu. Sprawdź autorską długoterminową prognozę pogody przygotowaną przez prezentera tvnmeteo.pl Tomasza Wasilewskiego.
W czasie fali mrozów w Teksasie właściciel stada krów nie zapomniał o swoich zwierzętach. Umieścił dla nich na polu specjalne paleniska, przy których bydło mogło się ogrzać. Mieszkańcy stanu stopniowo odzyskują dostęp do prądu i wody pitnej. Bezprecedensowy atak zimy doprowadził do śmierci co najmniej 40 osób w południowej i środkowej części USA.
Wzrost temperatury spowodował szybkie topnienie pokrywy śnieżnej, a to dopiero początek dużego ocieplenia. Na kolejnych rzekach w Polsce stany ostrzegawcze i alarmowe są przekraczane. Czy może to oznaczać widmo powodzi? Komentują synoptycy i hydrolodzy.
Przelotna może mieć pozytywny efekt. Jeżeli jednak przestaje nas opuszczać, trudno mówić już o jej pozytywnych efektach - zwraca uwagę dr hab. Michał Chruszczewski. Psycholog z Uniwersytetu Warszawskiego wyjaśnia, jakie zagrożenia mogą się wiązać z nudą przewlekłą.
We wschodnich województwach obowiązują ostrzeżenia Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej przed mgłami. Miejscami mogą osadzać szadź, a widzialność może być ograniczona nawet do 50 metrów.
We wschodnich województwach obowiązują ostrzeżenia Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej przed mgłami. Miejscami mogą osadzać szadź, a widzialność może być ograniczona nawet do 50 metrów.
Ulewne opady deszczu są przyczyną powodzi w niektórych częściach stolicy Indonezji. Swoje domy musiało opuścić ponad tysiąc osób. Według przewidywań meteorologów kolejne dni nie przyniosą poprawy sytuacji.
Pokrywa śnieżna i lodowa w Polsce zaczęła topnieć. Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej poinformowali, że poziom wody w rzekach może rosnąć. Czy powinniśmy obawiać się powodzi i podtopień? Sprawdźcie, co twierdzą eksperci.
Myśleli, że to wiewiórka lub inne niewielkie zwierzę, a okazało się, że to niedźwiedź. Drapieżnik zaatakował na Alasce kobietę, która korzystała z wolnostojącej toalety. Obrażenia, jakie odniosła Shannon Stevens, okazały się niegroźne.
Pogoda w ostatnim tygodniu lutego w niczym nie będzie przypominać tej z pierwszych dni miesiąca. Jeszcze niedawno doświadczaliśmy siarczystego mrozu, teraz temperatury maksymalne wszędzie są powyżej zera, a w niektórych regionach kraju termometry pokażą nawet kilkanaście stopni. W dodatku będzie bez opadów, słonecznie i niemal bezwietrznie.
Naukowcy przebadali fragment DNA należący do nieznanego dotychczas gatunku mamuta. Pierwszy raz udało się odczytać tak stary materiał genetyczny. Badania pozwolą zrozumieć, kiedy i w jaki sposób mamuty przystosowały się do chłodnego klimatu.
W sobotę w całej Polsce będziemy mogli cieszyć się pogodnym dniem. Będziemy odczuwać komfort termiczny – temperatura sięgnie maksymalnie 12 stopni Celsjusza.
Jeśli czytaliście prozę J.R.R. Tolkiena, miejsce to może skojarzyć się wam z wejściem do krasnoludzkiej krainy. Nie jest to jednak fantastyka, a najdłuższy tunel kolejki wąskotorowej w Europie. I do tego znajduje się w Polsce.
Pabianice to jedno z miast, gdzie smog jest w ostatnich dniach nawracającym problemem. Tamtejsza straż miejska znalazła sposób na kontrolowanie, czym mieszkańcy ogrzewają swoje domy. Używają dronów wyposażonych w specjalne czujniki, które są w stanie wykryć w dymie substancje uwalniające się w wyniku spalania śmieci.
Z dnia na dzień będzie się robić coraz cieplej. W przyszłym tygodniu termometry pokażą w cieniu aż 18 stopni Celsjusza. Co jeszcze przyniosą nam nadchodzące dni?