Najnowsze

Najnowsze

"Wilczy zew" na wyciągnięcie ręki

Ten film trzeba oglądać z dźwiękiem. Dlaczego? Ponieważ nieczęsto mamy szansę posłuchać wyjącego wilka. Teraz możemy to zrobić dzięki fotopułapce zamontowanej na terenie Wigierskiego Parku Narodowego. "Autorem ścieżki dźwiękowej jest Smoluch z Rodziny Północnej" - czytamy w poście na profilu parku.

Pierwsza taka zima na Litwie w historii pomiarów

Najwyższa średnia temperatura od rozpoczęcia pomiarów, rekordowo ciepły styczeń i zaledwie kilka dni ze śniegiem. Tak wyglądała do tej pory mijająca zima na Litwie. Najcieplejszą i najbardziej bezśnieżną zimę od 242 lat podsumowuje krajowa instytucja hydrometeorologiczna.

W domu smog jest większy niż na zewnątrz – dlaczego?

Wydawałoby się, że w sezonie jesienno-zimowym schronienia przed smogiem powinniśmy szukać w zamkniętych, dobrze wentylowanych pomieszczeniach. Okazuje się jednak, że powietrze w naszych domach bywa często znacznie bardziej zanieczyszczone od tego, którym oddychamy przebywając na dworze. Dlaczego tak się dzieje i jakie są tego przyczyny? Sprawdzamy.

Liczba zakażonych koronawirusem na świecie przekracza 90 tysięcy. Sprawdź statystyki

Koronawirus SARS-CoV-2 nie przestaje się rozprzestrzeniać, a wskutek choroby COVID-19, którą wywołuje, umierają kolejne osoby. Ile jest zakażonych, a ile wyzdrowiało? W jakim tempie rozwija się epidemia? Sprawdź statystyki. Jeśli obawiasz się o swoje zdrowie, przypominamy, że całą dobę działa infolinia Narodowego Funduszu Zdrowia, a jej numer to 800 190 590.

WHO: naszym największym zmartwieniem są epidemie poza Chinami

W ciągu ostatnich 24 godzin liczba nowych przypadków koronawirusa była dziewięciokrotnie większa poza Chinami niż w tym kraju. Epidemie w Korei Południowej, Iranie, Japonii i we Włoszech są naszym największym zmartwieniem - ocenił w poniedziałek dyrektor generalny WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus.

Kto jest najbardziej narażony? Ile osób umiera? Polska Akademia Nauk o koronawirusie

Naukowcy z Polskiej Akademii Nauk opublikowali raport dotyczący koronawirusa SARS-CoV-2. Zdaniem specjalistów, przypadki śmiertelne dotyczą niemal wyłącznie osób obciążonych poważnymi schorzeniami. W raporcie odpowiadają między innymi na pytania: kto jest najbardziej narażony, ile osób zakażonych umiera oraz czy na chorobę wywoływaną wirusem jest jakieś lekarstwo.

Lawinowa "trójka" w Tatrach. Niebezpiecznie w górach

Amatorzy górskich wędrówek muszą liczyć się z niesprzyjającymi warunkami. W Tatrach obowiązuje trzeci stopień zagrożenia lawinowego, zaś w rejonie Babiej Góry, Bieszczadach i Karkonoszach drugi. Ratownicy górscy apelują do turystów o zachowanie ostrożności.

Kolejne kraje, kolejne zachorowania. Koronawirus w liczbach

68 krajów i terytoriów poza Chinami, w tym 26 państw w Europie - koronawirus SARS-CoV-2 nie przestaje się rozprzestrzeniać, a wskutek choroby COVID-19, którą wywołuje, umierają kolejne osoby. Ile jest zakażonych, a ile zmarło? W jakim tempie rozwija się epidemia? Sprawdź statystyki. Jeśli obawiasz się o swoje zdrowie, przypominamy, że całą dobę działa infolinia Narodowego Funduszu Zdrowia, a jej numer to 800 190 590.

Dużo dłuższe lato w Australii. "To się dzieje teraz"

Zmiany klimatu wyraźnie oddziałują na równowagę australijskich pór roku. Naukowcy przeanalizowali zapisy temperatury z ostatnich dwóch dekad i porównali je z rekordami z połowy XX wieku. Badania wykazały, że lato w Australii wydłużyło się o miesiąc, co może skutkować poważnymi konsekwencjami.

Jakie utrudnienia szykuje nam pogoda

Najbliższy tydzień upłynie pod znakiem dynamicznej pogody. Pojawią się opady deszczu, deszczu ze śniegiem, a także samego śniegu. Towarzyszyć nam będą silne porywy wiatru.

Koronawirus a jakość powietrza w Chinach. NASA pokazuje drastyczną zmianę

Koronawirus SARS-CoV-2 na całym świecie spowodował chorobę u niemal 87 tysięcy ludzi, odnotowano też prawie trzy tysiące zgonów. Epidemia wywołuje problemy gospodarcze i stwarza inne trudności. Jak pokazują zdjęcia NASA, taka sytuacja przyczyniła się jednak do gigantycznej poprawy jakości powietrza tam, gdzie epidemia wybuchła.

"Czy zakazimy się, dotykając pieniędzy?". Odpowiadamy na wasze pytania o koronawirusa

Epidemia koronawirusa SARS-CoV-2 wciąż rodzi kolejne pytania. Na antenie TVN24 odpowiadają na nie specjaliści. Pytacie między innymi o to, czy przed zakażeniem koronawirusem chronią nas maseczki, jak długo trwa leczenie choroby wywołanej przez koronawirusa oraz czy wirus przechodzi na nas poprzez dotyk pieniędzy. NFZ uruchomił całodobową specjalną infolinię 800 190 590, za pomocą której otrzymacie wskazówki, jeżeli jest ryzyko, że wy lub wasi bliscy zakaziliście się koronawirusem.

Wąż połknął ręcznik plażowy

Właściciele pytona o imieniu Monty Python byli zaskoczeni, kiedy zobaczyli, co właśnie zjada ich pupil. Zdziwienia nie kryli też weterynarze, do których trafiło zwierzę.