W Pompejach znaleziono zasypane przez popiół szczątki ciężarnej żółwicy00:48Archeolodzy odkryli je pod podłogą domu, który prawdopodobnie został zrównany z ziemią podczas trzęsienia ziemi w 62. roku naszej ery.
"Więcej alergii na jad owadów jest w górach niż nad morzem. Nikt nie wie, dlaczego"02:57W Polsce nawet pięć procent populacji może mieć istotną reakcję alergiczną na użądlenia.
Trzęsienie ziemi w Iranie. Miało magnitudę 5,601:49Kraj ten leży na granicy styku kilku płyt tektonicznych.
Fragment rakiety uderzył w Księżyc. Na powierzchni Srebrnego Globu powstały dwa kratery03:04Niespodziewane odkrycie naukowców z NASA.
Pogoda na dziś: sporo słońca, upał i lokalne burzeW sobotę wilgotność powietrza wyniesie w granicach 40-60 procent.
Nadchodzi kres misji sond Voyager. Naukowcy szacują, ile jeszcze mogą wytrzymaćNASA w najbliższym czasie zamierza wyłączyć ich systemy. Wszystko po to, by jak najbardziej ograniczyć zużycie mocy i przedłużyć ich działanie.
Gdzie jest burza? Są miejsca, w których intensywnie padaŚledź aktualną sytuację pogodową na tvnmeteo.pl.
Konsekwencje wojny w Ukrainie dla środowiska. W Morzu Czarnym mogły zginąć nawet trzy tysiące delfinówNajczęściej zwierzęta umierają z głodu, ponieważ z powodu sonarów i wybuchów dochodzi do zaburzenia ich zdolności echolokacyjnych.
Nie uwierzyła, że go widzi. "Podobno jak się go zobaczy, to przynosi szczęście"00:11Leśnicy przyznają, że biały daniel "to rzadki widok".
Żar poleje się z nieba, zagrzmi tylko lokalnie. Pogoda na pierwsze dni wakacjiSprawdź szczegóły prognozy.
Pogodowy spektakl zrobił na nim piorunujące wrażenie. "Epickie" Mieszkaniec amerykańskiego stanu Kalifornia uchwycił na nagraniu błyskawice na tle kolorowego nieba.
Największa bakteria na świecie. Z łatwością da się ją zobaczyć gołym okiemBakterię po raz pierwszy zauważono w bogatej w siarkę wodzie bagien Gwadelupy w 2009 roku, ale opisano ją dopiero teraz.
Jak uniknąć rażenia piorunem? Fizyk atmosfery radziDoktor Marek Kopciuszyński z Instytutu Fizyki UMCS o zasadach, o których nie powinniśmy zapominać w czasie burzy.
Trujące cząstki wędrują z płuc do mózgu. I zostają tam dłużej niż w innych organachWdychanie zanieczyszczonego powietrza sprawia, że toksyczne cząstki dostają się prosto z płuc do mózgu, powodując uszkodzenia neurologiczne - alarmują badacze.
Walka z pożarem na Cyprze. "To prawdziwa katastrofa"Miejscowe media poinformowały, że sześć osób trafiło do szpitala.
IMGW ostrzega przed upałami. Alerty dla kolejnych województwNa terenie pięciu województw obowiązują alerty drugiego stopnia.
Mors pojawił się na polskim wybrzeżu. To prawdopodobnie pierwszy taki przypadek02:37Pierwszą informację i zdjęcia otrzymaliśmy na Kontakt 24.
Układ omega nad Europą. To on będzie rządzić pogodą przez najbliższe dniCo to dla nas oznacza? Sprawdź najnowszą prognozę pogody.
"Słońce daje nam dużo radości, ale pamiętajmy, że nasz organizm lubi wszystko z umiarem"01:10Ekspert na antenie TVN24 o tym, jak radzić sobie z upałami.
Kacze gniazdo 10 metrów nad ziemią. Kaskaderski skok jednego z piskląt, innym trzeba było pomóc00:30To był ostatni moment - podkreślają badaczki z Uniwersytetu Rzeszowskiego, które uczestniczyły w akcji ratunkowej.
Zdjęli z drzewa wystraszonego kociaka. Wspólna akcja strażaków i młodych sportowców00:30Zwierzę znalazło bezpieczne schronienie w domu jednej z zawodniczek.
Trzy młode bociany zostały same w gnieździe. Były w ciężkim stanie, pomogli im specjaliściBrak dorosłych ptaków zaniepokoił jednego z mieszkańców Baranowa (Lubelskie).
Starożytny grobowiec znaleziony podczas remontu. "Nie mam słów, żeby to opisać"Niecodziennego odkrycia dokonano w Peru.
Ogień znów szaleje w Turcji. Konieczne były dalsze ewakuacjeSilny wiatr i wysokie temperatury ponownie roznieciły pożar.