Pod znakiem zapytania stanęła wyprawa rosyjskiej sondy Fobos-Grunt, która ma przywieźć próbki ziemi z marsjańskiego księżyca i sprawdzić możliwość przetrwania żywych organizmów w kosmosie. Przez awarię silnika sonda po wystrzeleniu nie obrała prawidłowego kursu - podała agencja Interfax w środę nad ranem.
Tornada przeszły przez południowo-zachodnie rejony stanów Oklahoma i Teksas w USA. Świadkowie zdarzenia, na łamach portalu accuweather.com, opublikowali klipy wideo przedstawiające wiry powietrza przemieszczające się z prędkością do 160 km/godz.
W środę nad ranem na drogach Polski północnej, centralnej i zachodniej zaczną tworzyć się niebezpieczne mgły i zamglenia. Kierowcy spodziewać się powinni również mżawki.
Nad ranem na wschodzie i północy kraju należy spodziewać się mgieł i zamgleń. Ograniczą widoczność nawet do 100 metrów. W ciągu dnia temperatura na południowym zachodzie wzrośnie do 14 st. C.
Woda wdziera się na obrzeża centrum Bangkoku. Władze Tajlandii nie poddają się w walce z powodzią i za wszelką cenę chcą utrzymać handlowe centrum kraju suche. Wideorelację z tego pojedynku przesłał na Kontakt 24 internauta @Sebastian Guslinski.
Pierwszy śnieg Hiszpanie mają już za sobą. Padać zaczęło w sobotę. Obserwatorium Meteorologiczne w miasteczku Navacerrada pod Madrytem wyliczyło, że od weekendu spadło niemal 40 litrów wody pod postacią białego puchu.
W zeszłym tygodniu cyklon Keila wywołał powodzie w Omanie. Teraz depresja tropikalna nazwana 4A przemieszcza się na zachód w kierunku Morza Arabskiego. Jej obecność może wywołać kolejną falę obfitych deszczy.
Brytyjscy archeologowie z Uniwersytetu w Leicester opublikowali najnowsze zdjęcia satelitarne, które przedstawiają kolejne dowody na istnienie dawno zapomnianej i rozwiniętej cywilizacji w głębi Sahary. Teraz po zakończeniu działań wojennych w Libii, naukowcy mogą powrócić do pracy.
Przez kolejne pięć dni obserwować będziemy stopniowy spadek temperatury w całej Polsce. Wciąż jednak będzie słonecznie, pogodnie, a nad ranem mgliście. Wyjeżdzających 11 listopada na weekend czeka przyjazna aura.
Z początkiem tygodnia najbardziej aktywny wulkan Afryki, Nyamuragira, rozpoczął cykl spektakularnych erupcji. Wydobywające się z niego opary siarki i pył, zagrażają miejscowej ludności i Parkowi Narodowemu Virunga.
We wtorek wieczorem w przestrzeń kosmiczną wyleci rosyjska sonda Fobos-Grunt, przygotowana przez rosyjską agencję Roskosmos. Wehikuł będzie się kierował w stronę Fobosa, większego z dwóch księżyców Marsa. Na jego pokładzie znajdą się nietypowi pasażerowie: m.in. ekstremofile, niesporczaki i Chomik.
Już wygraliśmy! - na kilka dni przed zakończeniem konkursu na nowe cudy natury ogłosili warmińsko-mazurscy samorządowcy. Jak twierdzą, dzięki uczestnictwie w prestiżowym plebiscycie, Mazury znowu stały się popularne.
W ciągu najbliższych kilku nocy będzie naprawdę mroźno, a to dla kierowców oznacza tylko jedno - zima zbliża się wielkimi krokami, czas przygotować samochód tak, żeby jak najlepiej nam podczas niej służył.
Gęsta mgła unosiła się we wtorkowy poranek w wielu miejscach Polski. Warszawa właściwie całkiem zniknęła pod białą pierzynką, o czym możecie się przekonać oglądając zdjęcia Reporterów 24. - To tzw. mgła radiacyjna - stwierdza synoptyk TVN Meteo Artur Chrzanowski.
Należąca do NASA antena sieci Deep Space Network, wychwyciła najnowszy wizerunek 2005 YU55, asteroidy, która w ciągu kilkunastu godzin zbliży się do Ziemi. Koniecznie zobaczcie zdjęcia z 7 i 6 listopada.
Dziś po północy w pobliżu Ziemi przeleci wielka asteroida. To największy znane do tej pory ciało, mijające naszą planetę w tak niewielkiej odległości. - Uderzenie w Ziemię obiektu tych rozmiarów skutkowałoby powstaniem krateru wielkości warszawskiego Śródmieścia, ale zniszczenia sięgałyby dużo poza granice Warszawy – mówi portalowi TVN Meteo Karol Wójcicki, astronom z Centrum Nauki Kopernik.
6,8 stopni w skali Richtera - tyle wyniosła siła trzęsienia ziemi, które nawiedziło we wtorek tereny u wybrzeży wyspy Okinawa na południu Japonii. Ostrzeżenia przed tsunami nie wydano. Nie ma też żadnych doniesień o ofiarach, ani zniszczeniach.
Wtorek będzie pogodny. Jedyne zjawisko pogodowe, które zakłóci jazdę kierowcom, to mgła. Pojawi się ona zwłaszcza na wschodzie i będzie towarzyszyć podróżującym rano.
Ulic, po których można chodzić, w Wenecji jest niewiele. Po przejściu nawałnic w ubiegły weekend jest ich jeszcze mniej. Woda zalała m.in. słynny Plac św. Marka - jej poziom wynosi tam obecnie 100 cm. Pomysłowi turyści znaleźli jednak sposób, by mimo wszystko zwiedzać uroki miasta.
Nawałnice uderzyły też w południową część Francji. Z powodu przejścia gwałtownych burz zginęły trzy osoby, a 600 ewakuowano. Woda wystąpiła z rzek i zalanych zostało kilka miejsowości.
Podwodny wulkan znajdujący się w pobliżu należącej do archipelagu Wysp Kanaryjskich wyspy El Hierro jest jest coraz bardziej aktywny. Systematycznie drży, wyrzucając z siebie do wody ogromne ilości magmy.
Rozpoczął się okres zwany przez astronomów "zimą słoneczną". - Półkula Północna jest w takim położeniu, że dociera do niej najmniej słońca w roku - mówi Arleta Unton-Pyziołek, meteorolog TVN Meteo. - Jednak do prawdziwej zimy, zwłaszcza termicznej, jeszcze nam daleko - dodaje.
We wtorek zbliży się do nas wielka asteroida. Choć na razie nie ma niebezpieczeństwa, że 2005 YU55 uderzy w Ziemię, niewykluczone, że w przyszłości czeka nas spotkanie tego typu. Jeśli chcemy uniknąć losu dinozaurów, które zostały dosłownie "wymiecione" przez asteroidę 65 milionów lat temu, będziemy musieli któregoś dnia stawić czoła temu kosmicznemu zabójcy.
Turyści uwiezięni przez kilka dni u stóp Mount Everestu, wreszczcie mogą odetchnąć z ulgą. - Ponad 20 lotów zostało wznowionych w poniedziałek, a więcej samolotów opuści Luklę na początku tego tygodnia - podała agencja informacyjna Asociated Press.
Nawiązując do dyskusji naszych internautów na temat warunków pogodowych w Polsce w różnych porach roku, spieszę z wyjaśnieniem, że w każdej porze roku występują takie czynniki atmosferyczne, które nasze życie uprzyjemniają bądź uprzykrzają. Upał i burze powodują osłabienie i znużenie, zwolnioną reakcję na bodźce. Silny wiatr wzmaga w nas drażliwość. Brak światła słonecznego pod warstwą ciemnych chmur sprzyja depresji i spowalnia koncentrację.
Władze Bydgoszczy rozpoczęły właśnie akcję odławiania i wywożenia dzików, które pojawiają się na osiedlach mieszkaniowych w poszukiwaniu jedzenia. Dzikie zwierzęta sieją popłoch wśród Bydgoszczan, dlatego trafią w okolice Miastka (woj. pomorskie), by nie mogły wrócić.
W poniedziałkowe popołudnie zapraszamy na cykl dokumentów w TVN Meteo. Zaczniemy od zwiedzania Gór Monsunu, poznamy zadziwiające życie bezkręgowców, a na koniec odwiedzimy Wodospad Wiktorii.
W Genui ogłoszono żałobę. Jak dotąd, na skutek nękających kraj od dwóch tygodni nawałnic, zginęło 20 osób, a dwie zaginęły. Liczba ofiar może wzrosnąć, ponieważ w niektórych częściach Italii, np. w Piemoncie, wciąż utrzymuje się alarm powodziowy.
Na forum TVN Meteo rozgorzała prawdziwa walka. Toczy się między zwolennikami lata i upałów a miłośnikami mrozu i śniegu. Argumenty są różne, zdania podzielone. Chcemy rozstrzygnąć spór i pytamy: co lepsze? Lato czy zima?