Po upalnym weekendzie, poniedziałek przyniósł nam silnie burze na południu kraju. Nawałnice przeszły między innymi przez województwa opolskie i małopolskie. Mieszkańcy tych regionów zmagali się dziś z gwałtownymi nawałnicami, którym towarzyszył grad.
Nie ustają burze na Podkarpaciu. Podobnie jest również Lubelszczyźnie. Jak informuje synoptyk TVN Meteo Artur Chrzanowski, także noc przyniesie wyładowania.
Najdłuższa symulacja życia na Marsie dobiegła końca. Przez rok grupa sześciu naukowców, w tym "ziemski" astronauta pochodzenia polskiego Andrzej Stewart, przebywała w specjalnym kompleksie na zboczach wulkanu na Hawajach.
Naukowcy wyprodukowali opakowanie, które nie zatruwa środowiska, a przy tym jest jadalne. Cechuje się znakomitą odpornością, jednak specjaliści pracują jeszcze nad podwyższeniem walorów smakowych.
Pszczoły dobrze się czują w dużych miastach. Jest im tu cieplej niż na wsi i mają różnorodną roślinność w parkach, a to powoduje, że produkują lepszy miód niż poza miastem.
Borelioza przenoszona przez kleszcze jest bardzo niebezpieczna dla ludzi. Rozprzestrzenianie się bakterii borrelii w ludzkim ciele długo pozostawało dla naukowców tajemnicą. Najnowsze badania ujawniają nowe fakty na ten temat.
W Argentynie od tygodnia trwa pożar. Ogień trawi lasy w środkowej części kraju. Aby uniknąć tragedii, z zagrożonych obszarów ewakuowano kilkadziesiąt rodzin.
Upalny ostatni weekend sierpnia to prawdopodobnie wcale nie ostatni gorący weekend tego lata. Na powtórkę bardzo ciepłej pogody możemy liczyć także na początku września.
W nocy z soboty na niedzielę mieliśmy szansę podziwiać niezwykłą koniunkcję Wenus i Jowisza. Planety dzieliła odległość mniejsza niż tarcza Księżyca. Swoimi zdjęciami pochwalili się Reporterzy 24.
Słoneczna i gorąca pogoda zachęci do spacerowania. Jednak natężenie promieniowania będzie wysokie, co jest niebezpieczne dla naszego zdrowia. W całym kraju zrobi się gorąco.
Sonda Rosetta zarejestrowała coś, co zaciekawiło naukowców, a mianowicie "wybuch" na komecie 67P/Czuriumow–Gierasimienko. Po wnikliwych analizach badacze ustalili, co przyczyniło się do jasnego rozbłysku na pędzącym w Kosmosie ciele niebieskim.
- Cieszymy się z pogody i korzystamy z ostatniego ciepłego weekendu - przyznają z zadowoleniem Polscy, którzy słoneczną i upalną sobotę spędzają nad Bałtykiem lub na Mazurach.
Niebo pozostanie wolne od chmur do niedzieli. W poniedziałek do Polski wkroczy front, a wraz z nim burze. Na dwa dni temperatura nieznacznie spadnie. Jednak od środy zacznie się wypogadzać, a także ocieplać.
GIS ostrzega przed kleszczami. Zagrożenie ukąszeniem tych pajęczaków dotyczy nie tylko lasu. Może ono nastąpić także w przydomowym ogródku lub parku miejskim. Sprawdź, jak uchronić się przed ugryzieniem lub co zrobić, gdy już do niego dojdzie.