W Gwinei doszło do lawiny błotnej, która spowodowała, że osunęła się ziemia wraz ze stertą śmieci z pobliskiego wysypiska. W gruzach do tej pory zginęło osiem osób.
W poniedziałek ziemia zatrzęsła się na włoskiej wyspie Ischia. Pod gruzami zginęły dwie osoby, a 39 zostało rannych, w tym jedna ciężko. Trzęsienie o niskiej magnitudzie 4 stopni w skali Richtera wyrządziło ogromne szkody. Bez dachu nad głową pozostało 2600 osób.
"Trąba wodna w Łebie" - napisał na Kontakt 24 Reporter 24 i wysłał zdjęcia, na których widać to zjawisko. Nad polskim morzem wystąpiły w środę idealne warunki do powstania leja. Podobnie było we wtorek. Tym razem w Darłowie.
W najbliższych dniach aura nie będzie nas rozpieszczać. Będzie ciepło, jednak pojawią się opady deszczu i burze z gradem. Nadzieja w czwartku, który zapowiada się pogodnie niemalże w całym kraju. W czasie burz powieje bardzo silny wiatr, dochodzący nawet do 100 kilometrów na godzinę.
Klimatolodzy biją na alarm: wojna o globalnym zasięgu może rozregulować klimat i - tym samym - zagrozić przyszłości gatunku ludzkiego. Wiemy, co zagraża ludziom, ale czy wiemy, co zagraża Ziemi?
Koniec sierpnia zapowiada się ciepło. Z amerykańskich prognoz pogody wynika jednak, że początek jesieni będzie już chłodny. Synoptyk Arleta Unton-Pyziołek tłumaczy, czego możemy się spodziewać po zbliżającej się porze roku.
Poniedziałkowe całkowite zaćmienie słońca było prawdopodobnie najliczniej obserwowanym i najczęściej fotografowanym w historii świata. Poniżej przedstawiamy kilkanaście fotografii tego niezwykłego zjawiska.
W ciągu tygodnia temperatura z dnia na dzień będzie rosła, ale sobota i niedziela w niektórych częściach kraju zapowiada się deszczowo i burzowo. Miejscami możliwe są opady gradu.
Ischia, która 21 sierpnia doświadczyła trzęsienia ziemi, cieszy się renomą turystycznego raju. Ta wysepka zawdzięcza to swojej historii, faunie i florze, a także ożywionej działalności kulturalnej.
W poniedziałek w Stanach Zjednoczonych, na obszarze od wybrzeża Oceanu Spokojnego do Atlantyckiego, można było obserwować całkowite zaćmienie Słońca. Do kraju ściągnęły miliony ludzi z całego świata.
Panujące w Polsce warunki atmosferyczne sprzyjają powstawaniu trąb powietrznych i wodnych. Jedna z nich prawie przyjęła w pełni rozwiniętą postać nad Bałtykiem w Ustroniu Morskim.
Poniedziałkowe zaćmienie będzie prawdopodobnie najliczniej obserwowanym i najczęściej fotografowanym w historii świata. Dzięki internetowym transmisjom będzie można je oglądać właściwie na całym świecie. Co warto wiedzieć o tym niezwykłym wydarzeniu?
Bolesławiec warto odwiedzić nie tylko w trakcie Święta Ceramiki. W warsztatach ceramicznych można uczestniczyć przez cały rok. Warto również skorzystać ze zdrowotnych właściwości solanki w Termach Bolesławiec.