Lawina, która zeszła w dolinie Val Venosta we włoskim Południowym Tyrolu, porwała grupę niemieckich narciarzy pozatrasowych. Zginęły dwie osoby - 11-letnia dziewczynka i jej matka.
W Stanach Zjednoczonych nie widać końca srogiej zimy - kraj szykuje się na jej kolejne natarcie. Może spaść nawet do 30 centymetrów śniegu. Do końca tygodnia temperatura powietrza na północnym wschodzie USA będzie niższa niż ta odnotowana w grudniu na Marsie.
Ci, którzy czekają na opady śniegu, mogą się poczuć rozczarowani. Prognozy długoterminowe dla Europy przygotowane przez Amerykanów i Rosjan mówią o tym, że tegoroczna zima będzie "ekstremalnie ciepła". Wiosna może przyjść już w lutym.
Sonda kosmiczna OSIRIS-REx, która jest obecnie w drodze do zdobycia kawałka asteroidy, wysłała zdjęcia Ziemi i Księżyca. Stworzyły one niesamowity obraz.
Czwartek będzie kolejnym ciepłym dniem. Temperatura dojdzie do nawet 8 stopni Celsjusza. Powieje również dość silny wiatr - jego porywy dojdą do 60 kilometrów na godzinę.
Wielka burza śnieżna, podczas której pojawią się nie tylko śnieg i wiatr, lecz także marznący deszcz, uderzy w południowo-wschodnią część Stanów Zjednoczonych. Władze poinformowały, że dotychczas zamarzło już 12 osób.
Głęboki niż przemierzający Europę niesie ze sobą silny wiatr. W Niemczech porywy sięgały 150 kilometrów na godzinę. Prędkość porywów wiatru w Polsce również jest wysoka. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia.
W środę w okolicach Kamiennej Góry zrobiło się prawdziwie zimowo. Drogi stały się śliskie, powstały zaspy, a samochody poruszały się ze średnią prędkością około 30 kilometrów na godzinę. Uwaga: w środę może sypnąć także w innych rejonach.
Pierwsza burza tego roku uderzyła we wtorek w Wielką Brytanię. Porywy wiatru osiągały nawet 160 kilometrów na godzinę. Jak prognozują brytyjscy synoptycy, wyjątkowo silny wiatr ma utrzymać się do czwartku.
Niedaleko byłego miasteczka olimpijskiego Krasnaja Polana (około 40 kilometrów od Soczi) narciarze i turyści poza zwykłym "białym szaleństwem" mogli cieszyć się przejażdżką na saniach ciągniętych przez renifery.
Środa zapowiada się deszczowo w wielu regionach. Mieszkańcy północnego wschodu mogą liczyć na przejaśnienia. Aura niekorzystnie wpłynie na nasze samopoczucie.
W Ekwadorze doszło do potężnych lawin błotnych. Po wielodniowych opadach wezbrane wody strumienia przedarły się przez groblę i runęły na wioski oraz miasteczka.
W dużej części kraju we wtorkowy wieczór powietrze nie jest najlepsze. Najgorsza sytuacja panuje na południowych wschodzie Polski, jednak nawet na Pomorzu nie jest idealnie.
Wiatr halny z połowy grudnia wyrządził ogromne szkody w Tatrzańskim Parku Narodowym. Porywy dochodzące do 150 kilometrów na godzinę przewróciły tysiące drzew.
W najbliższych dniach utrzyma się wysoka jak na styczeń temperatura. Dopiero w niedzielę nadejdzie niewielkie ochłodzenie. Za sprawą licznych przejaśnień wśród gęstych, często deszczowych chmur ujrzymy również promienie słońca.
Nowy rok rozpoczęliśmy kosmicznym spektaklem na niebie. Obserwowaliśmy superksiężyc, bo nasz naturalny satelita znalazł się w perygeum, czyli w odległości najbliższej Ziemi.
W ciągu dnia w wielu regionach pojawią się opady deszczu. Tam też warunki biometeorologiczne będą niekorzystne. Na pozostałych obszarach Polski rozpogodzi się, aura neutralnie wpłynie na nasze samopoczucie.
Świat idzie do przodu, zmieniamy się my, zmieniają się także trendy żywieniowe. Co nowego będzie hitem w 2018 roku? Na co warto zwracać uwagę? O wielu ważnych aspektach opowiedziała dietetyk Anna Radowicka.
Sztorm Carmen spowodował odcięcie prądu w 65 tysiącach gospodarstw w zachodniej Francji. Żywioł przesuwa się na południe, w kierunku regionów Poitou-Charentes, Kraju Loary i Akwitanii.
Po raz pierwszy w Krakowie dzień z darmową komunikacją został ogłoszony na podstawie prognoz, a nie bieżących pomiarów. We wtorek zmotoryzowani mieszkańcy Krakowa i ich pasażerowie przez całą dobę będą mogli jeździć za darmo.
Sierpniowa tragedia w pomorskim Suszku, wizyty orkanów i cyklonów, "bow echo", zadziwiające zjawiska na niebie. O 2017 roku na pewno można powiedzieć jedno - w kwestii pogody nie był spokojny.