W Polsce nie brakuje ludzi, którzy uważają, że sezon na kąpiel w morzu czy w jeziorze trwa cały rok. Nic nie jest w stanie ich zniechęcić: ani niska temperatura powietrza, ani wody. Zobaczcie, jak w październikową niedzielę oddawały się ulubionej czynności morsy z Kętrzyna.
- Rośliny i zwierzęta kurczą się z powodu coraz to wyższej temperatury powietrza oraz braku wody - ogłosili w poniedziałek naukowcy z Singapuru, ostrzegając jednocześnie, że może to prowadzić do trudności w produkowaniu żywności w ciągu kilku następnych lat.
Ilość słońca, jaka dociera do Himalajów, Andów, a nawet do Antarktyki daje tym rejonom szansę, by stały się centrami energii słonecznej - sugerują naukowcy, poszukujący najlepszych rejonów dla instalacji solarnych.
Mieszkańcy ukraińskiego Zbaraża położonego w obwodzie lwowskim zorganizowali Sobotni Festiwal Dyni. To jeden ze sposobów uczczenia 800-lecia powstania miasta.
W czwartek na Uniwersytecie Cardiff w Walii otworzono Laboratorium Błyskawic Morgan-Botti. Naukowcy testować w nim będą skutki uderzeń piorunów w samoloty.
39 samochodów z 21 krajów... i wszystkie napędzane energią słoneczną. W niedzielę w Australii rusza Światowy Wyścig Słoneczny. W sobotę odbyły się kwalifikacje. Pole position wywalczyła drużyna z Holandii.
Ekipa TVN Meteo została zaproszona na 5. szczyt europejskich meteorologów. Na konferencji odbywają się m.in. zawody na najlepszą pogodynkę krajów niemieckojęzycznych. Po raz pierwszy jako goście zaproszeni zostali prezenterzy z Polski i Czech.
I zrobiło się zimno w Polsce. Temperatura nad ranem spadła do 0 st. C, ale lokalnie na południu i Pomorzu był lekki mróz, do -1 st. C. Przed nami kolejna noc, chłodniejsza.
W meksykańskim zoo w Puerta Vallarta urodziły się tygrysie pięcioraczki. Opiekunowie z dumą zaprezentowali swoich nowych podopiecznych. Koty urodziły się w dniu, w którym huragan Jova wszedł na ląd.
Amerykańcy naukowcy przeprowadzili badania liczącego ponad 4 miliardy lat marsjańskiego meteorytu. Wyniki są zaskakujące. Mars mógł być dawniej planetą bardzo podobną do Ziemi pod względem panujących na jego powierzchni warunków.
Należące do NASA obserwatorium astronomiczne Chandra wychwyciło zmiany zachodzące w odkrytej w 1751 roku Mgławicy Carina. Na podstawie zdjęcia badacze doszli do wniosku, że gwiazdy w niej ulegają samozniszczeniu.
Susza, mróz czy gęste chmury mogą mocno nadszarpnąć domowy budżet. Jak to możliwe? Ograniczają możliwość korzystania z zasobów coraz to popularniejszych odnawialnych źródeł energii, dając wymówkę przedsiębiorstwom użyteczności publicznej do podnoszenia wysokości rachunków za gaz i prąd, na które momentalnie zwiększa się popyt.
W serii "Wybrzeża świata: Europa" TVN Meteo śledzi z lotu ptaka najpiękniejsze wybrzeża Starego Kontynentu. Tym razem Chorwacji i Grecji. Zapraszamy do oglądania tych i innych dokumentów w TVN Meteo.
Przyszła jesień. A z nią złe samopoczucie, infekcje i katar. Zły biomet i jesienno-zimowy chłód to udręka dla wielu z nas. Jak nasz organizm próbuje bronić się przed złą pogodą?
Co najmniej 150 popielic, gryzoni przypominających szczura z ogonem wiewiórki, wypuszczą przyrodnicy w Barlinecko-Gorzowskim Parku Krajobrazowym w ciągu najbliższych trzech lat. Liczą, że pozwoli to stworzyć w zachodniej Polsce kolejne stanowisko tego zagrożonego gatunku.
Lodowa Brygada (ang. Ice Brigade) od trzech lat bada zmiany na Antarktydzie. Naukowcy z NASA pracujący w tym projekcie, skupiają się na ilości i rozłożeniu lodu w tamtym rejonie.
Koreańczycy wyprodukowali kwadratowe jabłka. Mają zachęcać młodych ludzi do intensywnej nauki przed ogólnokrajowym egzaminem wstępnym na studia wyższe.
W Kiszyniowie Mołdawia zaprezentowała swój główny towar eksportowy: wino. Na festiwalu tego trunku można było spróbować nowych gatunków, a producentów wsparł premier kraju Vlad Filat.
Podczas ostatnich kilku pogodnych dni Reporterzy 24 chętnie zwracali swoją uwagę w kierunku wschodów i zachodów słońca. Obejrzyjcie ich piękne zdjęcia - niedługo takie widoki będą prawdziwą rzadkością.
Niemiecki satelita pędzi w kierunku Ziemi. Na powierzchnię planety spaść ma nawet 30 jego fragmentów o łącznej wadze ok. 1,5 tony. Gdzie uderzą? Eksperci nie wiedzą.
Właśnie ruszyła polska edycja międzynarodowego konkursu "Space Lab" dla uczniów. Konkurs będzie polegał na opracowaniu naukowego eksperymentu, który będzie można przeprowadzić w kosmosie. Dwa zwycięskie doświadczenia zostaną wykonane na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS).
Powszechnie przyjęło się uważać, że picie jesienią dużej ilości herbaty z cytryną uzupełni braki witaminy C w naszym organizmie. Jest ona niezbędna w zapobieganiu pogodowym depresjom, brakowi apetytu i wspomaganiu leczenia przeziębień. Należy jednak pamiętać, że może również szkodzić.
Globalne zlodowacenie unicestwiło życie na Ziemi setki milionów lat temu, ale nowe badania wykazują, że proste glony, mogły przetrwać w wodach o cechach podobnych do dzisiejszego Morza Czerwonego.
Na polu golfowym w australijskim Brisbane między 12 a 15 dołkiem mieści się jezioro pełne... rekinów. Niebezpieczne zwierzęta pojawiły się tam podczas powodzi i zadomowiły na dobre.
Kiedyś bardzo popularna była zabawa w „głuchy telefon”. Elementem rozrywkowym była zniekształcanie wiadomości podczas przekazywania z ust do ust a właściwie z „ust do uch”.
Meteorolodzy z Brytyjskiego Biura Meteorologicznego odkryli, że poziom promieniowania UV Słońca ma ścisły związek z tym, jak mroźna będzie zima, a jak ciepłe będzie lato.