Ciekawostki

Ciekawostki

Dom opanowany przez pająki powodujące długotrwałą i bolesną erekcję

Kobieta z Leicester w Wielkiej Brytanii w siatce z zakupionymi bananami przyniosła do domu groźne pająki - wałęsaki brazylijskie. Ich ukąszenie może być śmiertelne lub spowodować bolesną i długotrwałą erekcję. Według ekspertów, na których powołuje się BBC, może to trwać do czterech godzin.

92 proc. ludzi oddycha zanieczyszczonym powietrzem

Dziewięciu na 10 ludzi żyje w otoczeniu, w którym poziom zanieczyszczenia powietrza jest nadmierny - poinformowała Światowa Organizacja Zdrowa (WHO) w opublikowanym we wtorek raporcie. Skażone powietrze przyczynia się do trzech milionów zgonów rocznie.

Surowa wątróbka: niebezpieczny trend szefów kuchni

Coraz częstsze zatrucia pokarmowe w Wielkiej Brytanii zaniepokoiły badaczy. Okazało się, że są one spowodowane nowym trendem w przygotowaniu dań. Na wpół surową wątróbkę przyrządzają i polecają nawet najlepsi szefowie kuchni.

Walka z przeziębieniem? Wcale nie musi być przegrana

Zmiana pór roku często wiąże się ze spadkiem odporności, co skutkuje przeziębieniem. Chyba każdy zna te objawy: bolące gardło, kichanie, kaszel i ciągła potrzeba wydmuchiwania nosa. Jednak co, jeśli już zachorujemy? Zobacz, jak szybko poradzić sobie z jesiennym przeziębieniem.

Czy rośliny walczą o przetrwanie?

Może wydawać się, że drzewa cały czas są spokojne i bierne. Nic bardziej mylnego. Życie drzew to ciągła obrona, walka o przetrwanie i współpraca z innymi drzewami.

Czym karmić małe dzieci, żeby uchronić je przed alergią

W ostatnich latach liczba alergii wzrosła dwukrotnie. Najnowsze badania sugerują jednak inne podejście do tego schorzenia. Naukowcy zalecają karmienie dzieci produktami, które w późniejszym okresie mogą powodować alergie - takimi jak orzeszki ziemne czy jajka.

Jesienią niebo jest bardziej niebieskie. Dlaczego?

Już w czwartek rozpocznie się jesień. Kolor liści nie jest jedyną rzeczą, jaka zmienia się w przyrodzie, gdy dni stają się coraz krótsze. Barwa nieba po lecie jest intensywnie niebieska. I to nie jest wytwór naszej wyobraźni - to prawa natury.

Zagubiony, przemoknięty koala ratuje się przed powodzią

Intensywne opady na południu Australii, które występują od czwartku, spowodowały powodzie w stanach Wiktoria i Australia Południowa. W trakcie takich zdarzeń cierpią jednak nie tylko ludzie, ale często także zwierzęta. Na szczęście, dzięki pomocy ludzi, jedno z zagrożonych stworzeń zostało uratowane.

Wiemy jak tlen znalazł się w atmosferze ziemskiej

Naukowcy odkryli, w jaki sposób Ziemia zyskała swoją tlenową atmosferę. Według nich poziom tlenu wzrósł w wyniku tektoniki płyt, formowania się kontynentów oraz dzięki pojawieniu się na naszej planecie życia.