Front atmosferyczny zalegnie nad Polską południowo-wschodnią. Słabe opady deszczu mogą wystąpić także na Suwalszczyźnie i na Mazurach. Przejasni się na zachodzie i na północy kraju.
W ciągu najbliższej doby wschodnia Polska pozostanie pod wpływem wyżu, pozostała zaś część kraju dostanie się w zasięg zatoki niżowej i frontu atmosferycznego.
Nad Europą dominują układy niskiego ciśnienia. Polska jest pod wpływem zatoki niżowej z frontem okluzji, przemieszczającej się od Pomorza w głąb kraju.
Nad Europą południowo-wschodnią oraz Półwyspem Iberyjskim zalegają wyże. Pozostałe obszary kontynentu obejmuje głęboki niż o nazwie Hergen z centrum w rejonie Islandii.
W ciągu najbliższej doby Polska nadal będzie pod wpływem wyżu, tylko na wschodzie kraju przejściowo zaznaczy się płytka zatoka niżowa z mało aktywnym frontem atmosferycznym.
Nad Europą zachodnią i północną zalegają układy niżowe. Pozostałą część kontynentu obejmuje potężny wyż z centrami nad południową Norwegią, Czechami i Ukrainą.
W ciągu najbliższej doby w rozkładzie ciśnienia nad Europą nie zajdą istotne zmiany. Polska pozostanie na skraju rozległego wyżu znad Europy wschodniej.
Nad Europą nadal dominować będą dwa układy baryczne; na zachodzie głęboki niż z centrum nad północnym Atlantykiem, a na wschodzie mglisty, jesienny wyż z centrum nad Rosją.
Finlandię, Rosję i Bałkany obejmują układy niżowe. Pozostałą część kontynentu zalegają wyże z centrami nad Morzem Norweskim i Zatoką Biskajską. Polska jest na skraju niżu rosyjskiego.
Europę północną i wschodnią obejmują układy niżowe. Pozostałą część kontynentu zalegają wyże. Polska jest pod wpływem klina wyżowego, tylko na zachodzie zaznacza się zatoka niżowa.
W ciągu najbliższej doby w rozkładzie ciśnienia nad Europą nie zajdą istotne zmiany. Polska pozostanie pod wpływem rozległego niżu znad Morza Norweskiego.