Bronisław Komorowski

Bronisław Komorowski

- Bronku, jesteś wśród przyjaciół. Bądź z nami tak, jak my jesteśmy z tobą - powiedziała premier Ewa Kopacz do prezydenta Bronisława Komorowskiego podczas spotkania klubu PO. Wchodzący na posiedzenie prezydent został przywitany gromkimi brawami i okrzykami "Bronek! Bronek!" oraz "Dziękujemy, dziękujemy!". - Raz się jest pod wozem, raz na wozie, ale zawsze warto jechać środkiem polskiej drogi - mówił Komorowski.

- Chcę podziękować wszystkim mieszkańcom królewskiego grodu. Wygrać w Krakowie, mieszkając w Warszawie, to duże osiągniecie i dobra zapowiedź na przyszłość. Przegrać w Krakowie, mieszkając w Krakowie, to kiepska prognoza na przyszłość - powiedział w stolicy Małopolski ubiegający się o reelekcję prezydent Bronisław Komorowski. W pierwszej turze wyborów Komorowski w Krakowie dostał więcej głosów niż kandydat PiS, Andrzej Duda.

- Ludzie, którzy przychodzą do biura pomocy prawnej Andrzeja Dudy czują się pozbawieni wsparcia władzy, która mówi, że od niej nic nie zależy. Mam nadzieję, że ludzie postawią na zmianę. Ta wolność, o której mówi prezydent Komorowski, to wolność do wyjazdu na zmywak - powiedział w "Faktach po Faktach" przewodniczący klubu parlamentarnego PiS Mariusz Błaszczak. Posłanka PO Joanna Mucha oceniła z kolei, że wyborcy zdecydują, czy są za wolnością, czy "Polską, która wsadza do więzienia za in vitro".

Senackie komisje zarekomendowały Senatowi wyrażenie zgody na referendum, które zaproponował prezydent Bronisław Komorowski. Chce on zapytać obywateli m.in o opinię ws. zmian w ordynacji wyborczej i systemie podatkowym. W czwartkowy wieczór prezydent Komorowski spotkał się w tej sprawie z klubem parlamentarnym PO.

Słuszna była diagnoza prezydenta Komorowskiego, że to nie będzie debata. To był ciąg monologów. Ponadto prezydenta do wzięcia udziału w debacie zniechęcało to, że przyszłoby mu wysłuchać treści, których nie powinien zaakceptować. Chodzi mi o obrzydliwe, antysemickie hasła Grzegorza Brauna - powiedział w „Kropce nad i” doradca prezydenta prof. Tomasz Nałęcz. Z kolei Tadeusz Cymański stwierdził, że prezydent powinien był wziąć udział w telewizyjnej debacie. - Ciekawe jakby się spisał - pytał.

SLD od lat popełnia dramatyczne błędy w diagnozie sytuacji społecznej i ekonomicznej państwa. W moim przekonaniu, jeśli popełnia się takie błędy, to nie zdobędzie się poparcia - uważa były premier Włodzimierz Cimoszewicz. W "Faktach po Faktach" krytycznie oceniał kondycję współczesnej lewicy w Polsce.

Przez 11 lat Polska potrafiła mądrze wykorzystać członkostwo w Unii Europejskiej, łącząc unijne środki z polską pracą, wysiłkiem, kreatywnością i entuzjazmem - podkreślił prezydent Bronisław Komorowski podczas Pikniku Europejskiego w 11. rocznicę wejścia naszego kraju do Unii.

- Kroki prawne wobec szefa FBI można rozpatrywać tylko na gruncie prawa amerykańskiego. Negatywne stereotypy na temat Polski można rozbijać na salach sądowych, ale lepiej szukać rozwiązania, które przyniosłoby Polsce korzyść - przekonywał w "Kropce nad i" prezydent Bronisław Komorowski. Odniósł się w ten sposób do sugestii Andrzeja Dudy, który powiedział w "Faktach po Faktach", że rozważyłby pozwanie Jamesa Comeya.

Wyścig do Pałacu Prezydenckiego zbliża się do końca. 10 maja Polacy wybiorą głowę państwa. Czy czeka nas zmiana lokatora Belwederu? Na pytania Moniki Olejnik w programie "Kropka nad i" odpowiadał prezydent Bronisław Komorowski. Wcześniej gościem "Faktów po Faktach" był kandydat PiS na prezydenta Andrzej Duda.