Bronisław Komorowski

Bronisław Komorowski

- Prezydent powinien wiedzieć, że osoby, którym wręcza nominacje sędziowskie, będą dbać o dobro wymiaru sprawiedliwości i nie będą uczestniczyć w polityce - stwierdziła w "Kropce nad i" Beata Kempa z Solidarnej Polski, komentując czwartkowe wystąpienie Bronisława Komorowskiego. - Nie widzę nic, co naruszałoby zasady i konwencję takiego spotkania - powiedział z kolei b. minister sprawiedliwości Zbigniew Ćwiąkalski.

Prezydent zdecydował o skierowaniu do Trybunału Konstytucyjnego nowelizacji ustawy o wychowaniu w trzeźwości dotyczącej izb wytrzeźwień. Podpisu pod nowelą Bronisław Komorowski nie złożył z dwóch powodów. Po pierwsze dlatego, że jego wątpliwości budzi kwestia stosowania środków przymusu bezpośredniego. Po drugie prezydent uznał, że parlament przekazując mu nowelizację tak późno ograniczył jego konstytucyjne prawo.

Reformy systemu dowodzenia siłami zbrojnymi należało dokonać przed laty przy przebudowie armii, na przeszkodzie stanęło zaangażowanie w Iraku i Afganistanie - powiedział w środę prezydent Bronisław Komorowski po posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa Narodowego.

- To wokół uzdrawiającej się strefy euro postępować będzie dalsza integracja europejska - przekonywał we wtorek prezydent Bronisław Komorowski podczas noworocznego spotkania z korp[usem dyplomatycznym. Życzył Białorusinom uzyskania pełnej wolności i wyraził m.in. nadzieję na powrót dobrego klimatu w relacjach Polski z Litwą.

Bronisław Komorowski pozytywnie zaopiniował wniosek o odwołanie szefa ABW gen. Krzysztofa Bondaryka - poinformowała szefowa prezydenckiego biura prasowego Joanna Trzaska-Wieczorek. Szef ABW chce zrezygnować z pełnionej funkcji z dniem 15 stycznia.

69 proc. badanych w grudniu źle ocenia pracę rządu, chwali ją 23 proc. Premiera Donalda Tuska krytykuje 60 proc. respondentów, przeciwną opinię ma 29 proc. - wynika z najnowszego sondażu TNS Polska.

Ponad połowa pytanych Polaków nie wskazała żadnej osoby zasługującej na tytuł polityka roku. Najwięcej głosów zdobył prezydent Bronisław Komorowski. Za nim uplasowali się: premier Donald Tusk i szef PiS Jarosław Kaczyński - wynika z sondażu CBOS. Tytuł polityka roku na świecie przypadł kanclerz Angeli Merkel.