Specjalistka od przestrzeni

Olga Semeniuk jest kobietą pracującą żadnej pracy się nie boi. Jedyne co ją napawa lękiem to ograniczanie przestrzeni przez wrażych dziennikarzy.

Nieoczekiwana zmiana miejsc

Okienko transferowe otwarte w najlepsze, dlatego Paweł Mucha z Kancelarii Prezydenta trafia do NBP. I to nic, że nie ma doświadczenia. Ważne, że umie liczyć pieniądze.

Traktor czy lokomotywa?

O traktorze wiceministra Kaczmarczyka powiedziano już wiele, ale zawsze warto posłuchać kogoś, kto na wsi i uprawie ziemi zna się doskonale.

Nowe słowo

Paweł Krutul z Nowej Lewicy powiedział coś, jednak kompletnie nie wiemy co, bo użył słowa niewystępującego w żadnym języku.

Odra się odradza?

Premier Morawiecki w wolnym tłumaczeniu: "Cieszę się, że coraz mniej obawiamy się zatrucia Odry. To dobre podejście, bo śnięte ryby są w odwrocie, już nie musimy się ich bać.

Architektura wazeliny

Nikt cię tak nie pochwali jak Marlena Maląg. Sami chyba będziemy musieli sobie poszukać takiej Marleny.

Trudne pytania

Na pytania o winy Donalda Tuska odpowiadamy od ręki. Na pytanie kto jest premierem polskiego rządu odsyłamy do rzecznika.

Kącik językowy

Nowe słowa nieustająco nas cieszą. Dlatego dziękujemy posłowi Jońskiemu za ubogacenie nam dnia

Te plecki

Ryszard Terlecki pokazał nam to z czego jest znany najbardziej, czyli plecy.

Starszy człowiek i HiT

Tryb ataku włącza się ministrowi zawsze kiedy ktoś śmie skrytykować książkę do HiT. Tak było i tym razem.

Zuza szuka domu

Zuza - piękna dziewczyna z brodą poszukuje kochającego i mądrego domu.

Akademia tańca

Premier Finlandii potrafi tańczyć, a polscy politycy też?

Kiedy? Wtedy!

Baliśmy się, że nadmiar informacji na konferencji minister Moskwy i ministra Adamczyka nas przytłoczy. Nasz lęk był bezpodstawny, zabrakło nam tylko stwierdzenia: "kiedy przyjdą Szwedy".

Brakuje słów

Trudno nie zgodzić się z Włodzimierzem Czarzastym. Nam czasem też brakuje słów.

Instytut myśli Karola Karskiego

Obcowanie z myślą Karola Karskiego powinno być zapewnione instytucjonalnie. Dzięki kontaktowi w wyżej wymienioną myślą świat staje się prostszy a wszystkie wątpliwości znikają.

Mistrz small talków

Czasy się zmieniają, ale nie Mariusz Błaszczak który wśród ludzi stosuje od lat najbardziej sprawdzoną formę rozmowy, czyli small talk.

Odpimpilimtać się!

Szymon Hołownia stworzył nowe słowo które dość ciężko wymówić. Czy przyjmie się w debacie publicznej?

Kto ma rację?

Niemieckie służby mówią o rtęci, polskie taki wariant skażenia na razie wykluczają. Kto w tym sporze ma rację dowiemy się po kolejnych, bardziej szczegółowych badaniach.

Szczęśliwy nie intelektualista

Pan były Marszałek bardzo skromnie podsumowuje swoją osobę. Jak widać brak mózgu intelektulisty źle wpływa na pamięć ale za to bardzo poprawia samopoczucie.

Zdziwieniom nie ma końca

Podzielamy zadziwienie pana Senatora chociaż przyczyna naszego zdumienia jest zgoła inna. Nas zadziwia upór rządzących w udawaniu, że nie wiedzą co chodzi.