Ukraina walczy. Najważniejsze wydarzenia ostatnich godzin

Autor:
kz//now
Źródło:
PAP

Inwazja Rosji na Ukrainę trwa od 341 dni. Rosyjska rakieta uderzyła w budynek mieszkalny w Charkowie, zginęła jedna osoba. W obwodzie ługańskim rosyjska armia zmusza mieszkańców do opuszczenia domów. Oto najważniejsze wydarzenia ostatnich godzin.

> Rosyjska rakieta trafiła w niedzielę w budynek mieszkalny w centrum Charkowa, drugiego co do wielkości miasta Ukrainy, zabijając starszą kobietę i lekko raniąc trzy osoby - poinformował gubernator obwodu charkowskiego Ołeh Syniehubow. Dodał, że ekipy ratownicze szukają jeszcze jednej starszej kobiety. "To jest stary budynek. Czwarte piętro zostało zniszczone, a drugie i trzecie poważnie uszkodzone" - relacjonował Syniehubow.

> Ukraina uzgadnia ze swoimi sojusznikami przekazanie samolotów bojowych i rakiet dalekiego zasięgu w celu zniszczenia magazynów na tyłach armii rosyjskiej i jej punktów dowodzenia - powiedział w niedzielę minister obrony Ukrainy Ołeksij Reznikow w rozmowie z kanałem CBC.

> Władze okupacyjne w obwodzie ługańskim zmuszają ludzi do opuszczania wiosek i osiedli położonych w pobliżu linii frontu - przekazał w niedzielę Serhij Hajdaj, szef Ługańskiej Obwodowej Administracji Wojskowej.

> Niektórzy zachodni sojusznicy Ukrainy niepokoją się, że czas może być po stronie Rosji. Dlatego doszło do zmiany w ich myśleniu dotyczącym przyspieszenia dostaw broni na Ukrainę, której efektem było ogłoszenie w środę przez Niemcy i USA zgody na dostawy czołgów bojowych - napisał w niedzielę portal dziennika "The Wall Street Journal".

> Ukraina stoi w obliczu "bardzo trudnej" sytuacji we wschodnim regionie Doniecka i potrzebuje szybszych dostaw broni oraz nowych jej rodzajów, aby wytrzymać rosyjskie ataki - powiedział w niedzielę prezydent Wołodymyr Zełenski w swoim wieczornym wystąpieniu.

> W niedzielę wojska rosyjskie ostrzeliwały Chersoń siedem razy. Zginęły trzy osoby, sześć zostało rannych. Uszkodzony został szpital, dworzec autobusowy, domy, bank, siedziby firm i szkolne boisko - poinformowała agencja Ukrinform.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:kz//now

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Jurij Sobolewski/Facebook

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości