TVN24 | Świat

Grecja będzie testować turystów

TVN24 | Świat

Autor:
dg/pm
Źródło:
Reuters
Jak mogą wyglądać wakacje w czasie pandemii
Jak mogą wyglądać wakacje w czasie pandemiiTVN24
wideo 2/2
TVN24Jak mogą wyglądać wakacje w czasie pandemii

Grecy zapowiadają masowe testowanie na COVID-19 przyjeżdżających do kraju turystów. Niektórych czeka kwarantanna, nawet w przypadku negatywnego wyniku.

Greckie ministerstwo spraw zagranicznych poinformowało w sobotę, że przeprowadzi testy na koronawirusa wśród osób przybywających z lotnisk, gdzie występuje wysokie ryzyko przeniesienia zakażenia COVID-19. Listę takich miejsc sporządziła Agencja Unii Europejskiej do spraw Bezpieczeństwa Lotniczego (EASA)

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Negatywny wynik - 7 dni kwarantanny

"Jeśli przybywasz z lotniska znajdującego się na liście EASA, zostaniesz przetestowany po przylocie" - oświadczyło ministerstwo spraw zagranicznych.

"Jeśli wynik testu jest negatywny, pasażer poddaje się kwarantannie przez 7 dni. Jeśli wynik testu jest pozytywny, pasażer zostaje poddany kwarantannie pod nadzorem przez 14 dni" - dodano w komunikacie.

Odwiedzający przybywający z innych obszarów będą losowo testowani po przyjeździe. Grecja w piątek opublikowała listę 29 krajów, które uznała za bezpieczne, i zapowiedziała, że lista ​​zostanie ponownie sprawdzona przed 1 lipca, w zależności od zmieniającej się sytuacji.

Do tej pory zielone światło na wjazd do Grecji mają obywatele: Albanii, Austrii, Australii, Bułgarii, Chin, Chorwacji, Cypru, Czarnogóry, Czech, Danii, Estonii, Finlandii, Izraela, Japonii, Korei Południowej, Libanu, Litwy, Łotwy, Malty, Niemiec, Nowej Zelandii, Norwegii, Północnej Macedonii, Rumunii, Serbii, Słowacji, Słowenii, Szwajcarii i Węgier.

W Grecji niecałe 3 tysiące przypadków

Gospodarka dotkniętej kryzysem zadłużeniowym Grecji w dużym stopniu opiera się na turystyce, która stanowi około 20 procent dochodów państwa.

Ogólnokrajowa blokada nałożona w marcu pomogła Grecji ograniczyć rozprzestrzenianie się infekcji do nieco poniżej 3000 przypadków, co jest stosunkowo niewielką liczbą w porównaniu z innymi krajami Unii Europejskiej. Ale doprowadziło to do zatrzymania sektora turystyki. W tym roku gospodarka Grecji skurczy się nawet o 10 procent.

Autor:dg/pm

Źródło: Reuters

Tagi:
Raporty: