TVN24 | Świat

Francja zawiesiła deportacje do Afganistanu

TVN24 | Świat

Autor:
pp,
karol
Źródło:
PAP

Francja na początku lipca zawiesiła deportacje przybyłych z Afganistanu migrantów, którzy nie otrzymali prawa azylu - poinformowała w czwartek rzeczniczka MSW w Paryżu Camille Chaize. Stało się tak z uwagi na pogarszającą się sytuację bezpieczeństwa w tym kraju.

Rzeczniczka MSW w Paryżu Camille Chaize zapewniła, że Francja wraz z partnerami z Europy pilnie monitoruje sytuację w Afganistanie. Decyzję o wstrzymaniu deportacji ogłosiły wcześniej także władze Niemiec i Holandii.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Talibowie uzyskali kontrolę nad 10 stolicami prowincji Afganistanu

Sytuacja w sferze bezpieczeństwa w Afganistanie dramatycznie pogorszyła się od czasu ogłoszenia decyzji o wycofaniu wojsk międzynarodowych z tego kraju w połowie kwietnia. Od tego czasu talibowie zyskują kontrolę nad kolejnymi prowincjami w tym kraju.

CZYTAJ WIĘCEJ: Talibowie przejęli kontrolę nad Ghazni

Obecni w Kabulu ambasadorowie Unii Europejskiej opowiedzieli się we wtorek za wstrzymaniem deportacji. We wspólnym oświadczeniu zaapelowało o to również 26 organizacji, w tym Amnesty International, Pro Asyl, Caritas i Diakonie.

Amerykańskie służby bezpieczeństwa, powołując się na dane swojego wywiadu, szacują, że talibowie mogą odciąć stolicę Afganistanu - Kabul w 30 dni, a w 90 ją zająć.

Wojska Stanów Zjednoczonych mają opuścić Afganistan do 11 września po niemal 20 latach konfliktu.

Autor:pp, karol

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty: