Katastrofa smoleńska

10 kwietnia 2010
Prezydent Lech Kaczyński nie żyje
Prezydent Lech Kaczyński nie żyje
TVN24
TVN24Prezydent Lech Kaczyński nie żyje

Głowa państwa polskiego nie żyje. Prezydent Lech Kaczyński zginął w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem. Wraz z nim zginęło 95 osób, w tym Pierwsza Dama, najwyżsi dowódcy Wojska Polskiego i czołowi przedstawiciele polskiej polityki.

LISTA OFIAR KATASTROFY POD SMOLEŃSKIEM

ZŁÓŻ KONDOLENCJE

Przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji nadal prowadzi z urzędu postępowanie w sprawie ukarania TVN za emisję reportażu Piotra Świerczka "Siła kłamstwa". Stacja wnosiła o umorzenie postępowania jako bezprzedmiotowego i zapowiadała przesłanie dodatkowych wyjaśnień. Dziś publikujemy szczegółową odpowiedź na zarzuty Antoniego Macierewicza, w tym dokument NIAR, którego do dziś nie opublikowała podkomisja.

Do centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego UW zgłosiła się podkomisja smoleńska z komercyjnym zamówieniem - udostępniono sprzęt, ale nie robiono badań. Potem powstał raport Antoniego Macierewicza. Naukowiec zakwestionował tezy i metody badawcze w nim zastosowane. Efekt to zawiadomienie do prokuratury złożone przez rektora uczelni. Dawid Rydzek.