Zakażony anestezjolog w szpitalu w Zielonej Górze. Zamknięto OIOM

Autor:
aa
Źródło:
TVN24
Lubuski Urząd Wojewódzki o sytuacji w szpitalu w Zielonej Górze
Lubuski Urząd Wojewódzki o sytuacji w szpitalu w Zielonej GórzeTVN24
wideo 2/4
TVN24Lubuski Urząd Wojewódzki o sytuacji w szpitalu w Zielonej Górze

Zakażony lekarz w izolacji domowej, 40 medyków na kwarantannie - tak jest w Szpitalu Uniwersyteckim w Zielonej Górze. Część oddziałów szpitala została zamknięta.

U jednego z anestezjologów ze Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze wykryto koronawirusa - poinformował Lubuski Urząd Wojewódzki. Wynik testu lekarza poznano w miniony wtorek wieczorem.

- W związku z tym zarząd szpitala wraz z powołanymi służbami natychmiast podjęli swoje działania. Wojewoda lubuski zwołał posiedzenie sztabu kryzysowego. Zespół wzbogacono o przedstawicieli wszystkich szpitali lubuskich oraz izb lekarskich i pielęgniarskich - mówi Bożena Chudak, dyrektor wydziału zdrowia w Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Zakażony lekarz czuje się dobrze i przebywa w izolacji domowej. Konieczne było za to objęcie kwarantanną 40 osób, które miały z nim kontakt. Są to lekarze, pielęgniarki, a także pracownicy administracji z kilku oddziałów zielonogórskiego szpitala.

OIOM zamknięty do odwołania

W związku z tą sytuacją władze szpitala podjęły decyzję o zamknięciu do odwołania OIOM-u oraz przetransportowania pacjentów do innych szpitali. Ponadto wstrzymano przyjęcia związane z zabiegami planowymi i pilnymi oraz przyjęcia pacjentów związane z koniecznością wykonania znieczulenia. Zawieszono też do odwołania działanie centrum urazowego.

- Zespół kryzysowy w szpitalu podjął decyzję o przeprowadzeniu badań na koronawirusa u wszystkich pracowników, którzy mieli kontakt z zakażonym - mówi Robert Kowalik z biura zarządu Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze.

Trwają intensywne prace nad stworzeniem "czystego zespołu anestezjologicznego". To na wypadek, gdyby pojawiła się pilna konieczność przeprowadzenie zabiegów.

Autor:aa

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości