Pseudokibice zatrzymani za handel narkotykami. Grozi im do 12 lat więzienia

Autor:
ng/tok
Źródło:
KWP Gdańsk
Pseudokibice zatrzymani za handel narkotykami
Pseudokibice zatrzymani za handel narkotykamiKWP Gdańsk
wideo 2/5
natalia

Dwaj mężczyźni w wieku 25 i 39 lat, powiązani ze środowiskiem pseudokibiców, zostali zatrzymani przez pomorskich policjantów w jednej z miejscowości w powiecie tczewskim. Mundurowi znaleźli na posesji także 6 kilogramów narkotyków, które miały trafić na czarny rynek.

Do zdarzenia doszło w piątek 3 lutego. Funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku zajmujący się zwalczaniem przestępczości wśród pseudokibiców po wejściu do pomieszczeń gospodarczych w powiecie tczewskim, zatrzymali 25 i 39-latka. 

- Policjanci na podstawie zebranych wcześniej informacji wiedzieli, że na jednej z posesji w powiecie tczewskim, w pomieszczeniach gospodarczych oraz w zaparkowanych samochodach, dwóch wytypowanych przez nich mężczyzn ukrywa znaczne ilości narkotyków - informuje oficer prasowa KWP podkom. Karina Kamińska.

Mundurowi znaleźli i zabezpieczyli w różnych miejscach torby oraz worki foliowe z marihuaną, klefedronem i amfetaminą - w sumie ponad 6 kilogramów różnych narkotyków, a także wagi i inne urządzenia służące do porcjowania i pakowania substancji psychoaktywnych.

Dwaj mężczyźni w wieku 25 i 39 lat, powiązani ze środowiskiem pseudokibiców, zostali zatrzymani przez pomorskich policjantów. W pomieszczeniu, w którym zostali zastani, mundurowi ujawnili 6 kilogramów narkotyków, które miały trafić na czarny rynek.
Mundurowi ujawnili ponad 6 kilogramów narkotykówKWP Gdańsk

Część narkotyków m.in. worek z marihuaną policjanci znaleźli pod siedzeniem w jednym z przeszukiwanych samochodów.

Mężczyznom grozi do 12 lat więzienia

Na podstawie zebranych dowodów, prokurator postawił mężczyznom zarzuty posiadania znacznych ilości środków odurzających oraz przygotowania do wprowadzenia ich do obrotu.

Dwaj mężczyźni w wieku 25 i 39 lat, powiązani ze środowiskiem pseudokibiców, zostali zatrzymani przez pomorskich policjantów. W pomieszczeniu, w którym zostali zastani, mundurowi ujawnili 6 kilogramów narkotyków, które miały trafić na czarny rynek.
Podejrzani trafili do aresztu na 3 miesiąceKWP Gdańsk

- Sąd Rejonowy w Tczewie przychylił się do prokuratorskiego wniosku i zastosował wobec 25 i 39-latka trzymiesięczny tymczasowy areszt. Na poczet przyszłych kar funkcjonariusze zabezpieczyli od zatrzymanych mężczyzn kilka tysięcy złotych - dodaje podkom. Kamińska.

Za uczestnictwo w obrocie narkotykami grozi kara 8 lat więzienia, jeżeli przedmiotem czynu jest znaczna ilość, wówczas kara wynosi nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Google Maps
Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:ng/tok

Źródło: KWP Gdańsk

Źródło zdjęcia głównego: KWP Gdańsk

Pozostałe wiadomości