Podpalił się na stacji paliw, zmarł w szpitalu

TVN24 | Pomorze

Autor:
MAK
Źródło:
TVN24/PAP
Prokuratura wyjaśnia okoliczności zabójstwa w KościerzynieTVN24
wideo 2/7
TVN24Prokuratura wyjaśnia okoliczności zabójstwa w Kościerzynie

Dwudziestoparoletni mężczyzna podpalił się na jednej ze stacji benzynowych w Gdańsku. Kilka dni później zmarł w szpitalu w Krakowie. Prokuratura ustala, czy nie miał on związku z zabójstwem 57-latka w Kościerzynie.

Młody mężczyzna podpalił się na stacji przy al. Grunwaldzkiej. Policja zgłoszenie dostała przed godziną 20. - Na miejscu pojawili się policjanci, karetka pogotowia a także strażacy. Ze wstępnych ustaleń wynika, że na teren stacji wszedł mężczyzna, który najpierw nalał benzynę do przedmiotu przypominającego kanister, a następnie oblał siebie benzyną i podpalił - przekazała nadkom. Magdalena Ciska z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

Poparzonego w ciężkim stanie przewieziono do jednego z gdańskich szpitali. W niedzielę portal trójmiasto.pl poinformował, że ze względu na stopień odniesionych obrażeń, jeszcze w nocy został on przetransportowany śmigłowcem do Szpitala Specjalistycznego im. Ludwika Rydygiera w Krakowie, gdzie działa Małopolskie Centrum Oparzeń.

Mężczyzna podpalił się na jednej ze stacji paliw w Gdańsku21.03| Na stacji benzynowej przy al. Grunwaldzkiej w Gdańsku Oliwie w sobotę wieczorem podpalił się mężczyzna. Został zabrany do szpitala. Okoliczności zdarzenia wyjaśnia policja.TVN24

Zabójstwo w Kościerzynie

Grażyna Wawryniuk z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku przekazała w niedzielę, że prokuratura sprawdza, czy mężczyzna nie ma związku z zabójstwem 57-latka z Kościerzyny.

- Ustalamy, czy akurat ten młody mężczyzna nie ma związku ze zdarzeniem, które miało miejsce na terenie Kościerzyny, gdzie zostały ujawnione zwłoki 57-letniego mężczyzny. Na miejscu podczas czynności stwierdzono, że miał on obrażenia ciała w obrębie klatki piersiowej, brzucha i w obrębie twarzy, rany między innymi też kłute, czyli mamy do czynienia z zabójstwem - mówi Wawryniuk.

Ciało 57-latka znaleziono w sobotę w jednej z kamienic przy ulicy Wybickiego w Kościerzynie. Do tragedii doszło prawdopodobnie w nocy z piątku na sobotę lub wczesnym rankiem.

- Ustalono, że 57-latek zamieszkiwał wspólnie z młodym mężczyzną, już wczoraj były podejmowane działania, mające na celu ustalenie jego miejsca pobytu. Może on mieć związek ze śmiercią 57-latka - tłumaczy prokurator.

Jak dodaje, ze wstępnych ustaleń wynika, że osoba, która podpaliła się na stacji paliw, to prawdopodobnie poszukiwany współlokator.

W nocy z 23 na 24 marca, kilka dni po podpaleniu, mężczyzna zmarł w Małopolskim Centrum Leczenia i Rehabilitacji Oparzeń w Krakowie.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO

Ciało mężczyzny znaleziono przy ulicy Wybickiego w Kościerzynie

Autor:MAK

Źródło: TVN24/PAP