TVN24 | Polska

Z ulic zniknęło niemal 30 flag. Trzy osoby zatrzymane

TVN24 | Polska

Autor:
tam
Źródło:
tvn24.pl
Ściągnęli ze słupów 28 flag, byli pijani. Usłyszeli zarzuty (materiał z 5.05.2022)
Ściągnęli ze słupów 28 flag, byli pijani. Usłyszeli zarzuty (materiał z 5.05.2022)KPP Siemiatycze
wideo 2/3
KPP SiemiatyczeŚciągnęli ze słupów 20 flag, byli pijani. Usłyszeli zarzuty

Na ulicach Niemirowa (woj. podlaskie) z okazji obchodów świąt narodowych wywieszono biało-czerwone flagi. Niemal 30 z nich zniknęło pod osłoną nocy. Do kradzieży flag przyznali się 23-letni mieszkańcy Warszawy. - Stwierdzili, że z powodu upojenia alkoholem nie wiedzieli, co robią - przekazuje policja. Mężczyźni zostali ukarani też mandatami za to, że bez pozwolenia przebywali w strefie objętej zakazem.

Flagi zniknęły w nocy z 2 na 3 maja. Zgłoszenie o kradzieży flag policja otrzymała we wtorek przed południem. - Z przekazanej funkcjonariuszom informacji wynikało, że flagi te były wywieszone na słupach oświetleniowych w Niemirowie z okazji obchodów świąt narodowych - relacjonuje Kamil Jaroć z policji w Siemiatyczach.

Trzech mieszkańców Warszawy tłumaczyło się wypitym alkoholem

Godzinę później policjanci zatrzymali trzech mężczyzn: 23-letnich mieszkańców Warszawy. - Na jednej z posesji w Niemirowie urządzili sobie obficie zakrapianą majówkę. Mundurowi znaleźli też skradzione ze słupów flagi: 20 flag państwowych i osiem kościelnych - przekazuje Jaroć. I dodaje: - 23-latkowie przyznali, że to oni pozdejmowali flagi i - jak sami twierdzili - z powodu upojenia alkoholowego nie wiedzieli, co robią.

Czytaj też: On ściągał flagę, kompan ściągał mu spodnie, wszystko nagrała kamera. "Nawet Ojciec Mateusz im nie pomoże"

Ściągnęli ze słupów 28 flag, byli pijani. Usłyszeli zarzutyKPP Siemiatycze

Mężczyźni zostali zatrzymani. Dwóch z nich usłyszalo zarzut umyślnego usunięcia flag państwowych. - W toku czynności ustaliliśmy, że czynu tego dopuściło się dwóch z trzech zatrzymanych mieszkańców Warszawy - mówi policjant. Podejrzanym grozi teraz do roku więzienia. - Oprócz tego cała trójka została ukarana mandatami w związku z przebywaniem w miejscu objętym zakazem, bez wymaganego pozwolenia - przekazuje Jaroć.

Kto publicznie znieważa, niszczy, uszkadza lub usuwa godło, sztandar, chorągiew, banderę, flagę lub inny znak państwowy, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku

Zakaz przebywania przy granicy z Białorusią

Zakaz przebywania w pobliżu granicy z Białorusią obowiązuje od 1 grudnia 2021 roku. Objęte nim są 183 miejscowości przygraniczne. Zakaz obowiązuje do 30 czerwca 2022 roku.

Czytaj więcej: Zakaz przebywania przy granicy z Białorusią przedłużony

Google Maps

Autor:tam

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: KPP Siemiatycze

Pozostałe wiadomości