Rada Miasta Biłgoraja przyznała Januszowi Palikotowi honorowe obywatelstwo. Poseł Platformy jest dumny, wzruszony i zobowiązany.
Po przyznaniu mu tytułu Palikot złożył krótkie oświadczenie. - W związku z nadaniem mi przez Radę Miasta Biłgoraja tytułu Obywatela Miasta Biłgoraja pragnę powiedzieć, że jestem bardzo dumny, wzruszony i zobowiązany - powiedział.
Nic w Biłgoraju bez wiedzy Palikota
Wniosek o przyznanie honorowego obywatelstwa dla posła Palikota wniósł pod obrady Zygmunt Dechnik, przewodniczący Rady Miasta. Swoją decyzję uzasadnił wkładem posła w rozwój Biłgoraja.
Jak zaznaczył, to Palikot był inicjatorem powstania w Biłgoraju Towarzystwa Gospodarczego, Biłgorajskiej Agencji Rozwoju, Fundacji Kresy 2000, czy utworzenia Kolegium UMCS. - Nic w mieście nie działo się bez wiedzy i wsparcia Palikota - podkreślił.
Kontrowersje nieistotne
Dechnik wyznał, że kontrowersje wobec posła Palikota nie interesowały radnych. - My ocenialiśmy zasługi posła w rozwój miasta, a nie jego poczynania polityczne - powiedział.
Za przyznaniem honorowego obywatelstwa Palikotowi było 12 radnych, 2 wstrzymało się od głosu. Przeciwnych przyznaniu honorowego obywatelstwa było 3 rajców. Wspólnie z Palikotem honorowe obywatelstwo Biłgoraja przyznano 5 innym osobom.
Poseł rodem z Biłgoraja
Kontrowersyjny poseł Platformy pochodzi z Biłgoraja. W latach 80-tych został wyrzucony z biłgorajskiego liceum za "niepokorną postawę". Wyjechał do Warszawy, tu skończył szkołę średnią i studia filozoficzne. Po latach wrócił do rodzinnej miejscowości już jako biznesmen. W Woli Dużej koło Biłgoraja zbudował na początku lat 90-tych wytwórnię win, która przez lata była jednym z największych pracodawców na tym terenie.
Źródło: PAP, tvn24.pl
Źródło zdjęcia głównego: TVN24