"Było o krok od tragedii"

Zapaliły się garaże na toruńskim osiedlu (film: Piotr)
Zapaliły się garaże na toruńskim osiedlu (film: Piotr)
Źródło wideo: Paweł
Źródło zdj. gł.: Paweł
- Spłonął samochód w Toruniu - alarmuje na skrzynkę Kontakt TVN24 internauta Paweł. Jak się okazało, zapaliły się garaże na jednym z osiedli. Było o krok od tragedii, bo w garażach znajdowały się kanistry z benzyną.

Ogień wybuchł w blaszanych garażach na krańcu Bydgoskiego Przedmieścia w Toruniu. Stojący w garażu samochód spłonął doszczętnie, a inny częściowo. - Zagrożenie było bardzo duże - powiedział rzecznik straży pożarnej w Toruniu, Marek Namysłowski. - W garażu znajdowała się butla z tlenem, butla z innym gazem oraz dwa 20-litrowe kanistry z benzyną. Gdyby one wybuchły, mogłoby dojść do tragedii - dodał.

W wyniku pożaru ranna został jedna osoba. Obrażenia jednak nie są poważne. - Mężczyzna ma jedynie poparzoną rękę. Został zabrany do szpitala, w celu opatrzenia rany - poinformował Namysłowski. Według rzecznika mógł być to właściciel garażu, który widząc co się dzieje, próbował ugasić pożar własnymi siłami.

Przyczynę pożaru bada policja. Według wstępnych informacji mogło nią być nieumyślne zaprószenie ognia.

mgo//gak

Jeden samochód został zupełnie spalony (foto: Snicer)
Jeden samochód został zupełnie spalony (foto: Snicer)
Źródło zdjęcia: Snicer
Jedna osoba został lekko ranna (foto: Snicer)
Jedna osoba został lekko ranna (foto: Snicer)
Źródło zdjęcia: Snicer
Ogień wybuchł w garażu (foto: Piotr)
Ogień wybuchł w garażu (foto: Piotr)
Źródło zdjęcia: Piotr
W garażu były kanistry z benzyną (foto: Piotr)
W garażu były kanistry z benzyną (foto: Piotr)
Źródło zdjęcia: Piotr

Źródło: Kontakt TVN24, TVN24, tvn24.pl

Czytaj także: