TVN24 | Katowice

Skakał po świetliku, spadł na parking podziemny

TVN24 | Katowice

Autor:
mag
Źródło:
TVN 24 Katowice
MZDiM w JaworznieSkakał po świetliku, spadł na parking podziemny

Kamery monitoringu nagrały w nocy wypadek młodego mężczyzny. Ta zamontowana na powierzchni ziemi pokazuje, jak mężczyzna skacze po świetliku. Podziemna - jak spada na parking, cztery metry w dół.

Pracownicy Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jaworznie odkryli w czwartek rano zniszczony świetlik nad podziemnym parkingiem w centrum miasta. Odpowiedź, jak do tego doszło, dały nagrania z kamer monitoringu. Wiadomo, że sprawca zdarzenia przeżył upadek z czterech metrów. Ale potem przepadł.

Skok na świetlik

- W środę kilka minut przed północą młodzi ludzie postanowili spotkać się na dachu parkingu - mówi Tomasz Tosza, zastępca dyrektora jaworznickiego MZDiM.

Dach parkingu jest równy z chodnikiem i można po nim chodzić. Miasto urządziło tam skwer, oświetlany w nocy wypukłymi świetlikami o dwumetrowej średnicy. Na świetlik da się wejść, ale - jak mówi Tosza - jest to zabronione.

Młodzi mężczyźni na dachu parkingu, jeden skacze po świetlikuMZDiM w Jaworznie

- Wytrzymałby ciężar człowieka - twierdzi wicedyrektor. - Ale jeden z tych młodych ludzi, którzy zgromadzili się wokół świetlika, nie tylko na niego wszedł. Zaczął po nim skakać, chciał go zniszczyć - mówi.

Skakanie po świetliku uwieczniła kamera naziemna. W pewnym momencie mężczyzna znika pod ziemią, a koledzy biegną go szukać. Gdzie go znaleźli - widzimy na filmiku z podziemi.

OGLĄDAJ NA ŻYWO W TVN24 GO

Lepiej dla niego, żeby się zgłosił

Parking podziemny. W pewnym momencie z dachu (na którym jest skwer) spada szkło i człowiek. Według nagrań i komentarza Tomasza Toszy to fragmenty świetlika i młody mężczyzna, który po nim skakał. Po pewnym czasie próbuje się podnieść, siada, oparty na rękach. Jednak pada z powrotem. Wszystko to widzimy na filmiku.

Młody mężczyzna spadł przez świetlik na parking podziemnyMZDiM w Jaworznie

Widzimy też, jak podbiegają do niego koledzy. Na koniec biorą go pod ramiona, podnoszą i prowadząc go, odchodzą. Przed zniknięciem z obiektywu kamery sprzątają jeszcze szkło do kosza.

Mężczyznę, który spadł na parking podziemny, odnaleźli jego koledzyMZDiM w Jaworznie

MZDiM zawiadomił policję o zniszczeniu świetlika. - Sprawę bada wydział kryminalny - mówi Anna Tyma-Świerczyńska z jaworznickiej policji. - Dla tego mężczyzny lepiej by było, gdyby sam się zgłosił. Także ze względu na swoje zdrowie. Po takim upadku mógł sobie uszkodzić na przykład kręgosłup.

Autor:mag

Źródło: TVN 24 Katowice

Źródło zdjęcia głównego: MZDiM w Jaworznie