Zatrzymali go do kontroli drogowej, był poszukiwany czerwoną notą Interpolu w związku z kradzieżą w Iraku

Autor:
BB/gp
Źródło:
Śląska policja/TVN24
Kim są "łowcy cieni"?
Kim są "łowcy cieni"? TVN24
wideo 2/6
TVN24Kim są "łowcy cieni"?

Policjanci z częstochowskiej drogówki zatrzymali do kontroli kierowcę toyoty. Okazało się, że za kierownicą siedział 25-letni obywatel Gruzji poszukiwany od ponad roku czerwoną notą Interpolu.

W alei Bohaterów Monte Cassino w Częstochowie patrol drogówki zatrzymał kierowcę toyoty. Powodem było popełnione wykroczenie drogowe. Podczas legitymowania okazało się, że 25-letni obywatel Gruzji, zamieszkujący obecnie w Warszawie, jest poszukiwany czerwoną notą Interpolu. 

Spokojne zatrzymanie i areszt na siedem dni

Oficer prasowa częstochowskiej komendy, podkomisarz Sabina Chyra-Giereś przekazała, że zatrzymanie przebiegło spokojnie. Kierujący nie stawiał oporu. - Mężczyzna został przewieziony do komisariatu. Następnego dnia odbyło się posiedzenie aresztowe. Zatrzymany został na siedem dni - wyjaśnia.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Gruzin był poszukiwany czerwoną notą InterpoluŚląska policja

Kradzież w Iraku i czerwona nota

Czerwona nota to najwyższa kategoria listu gończego, wystawianego przez Interpol jako międzynarodową organizację zrzeszającą organy ścigania w państwach członkowskich. Wydawana jest za najgroźniejszymi przestępcami i oznacza poszukiwania w celu zatrzymania, aresztowania i ekstradycji. 

25-latek był od lutego 2020 roku poszukiwany przez współpracujące ze sobą służby w blisko 200 krajach. Chodzi o sprawę kradzieży kilkudziesięciu tysięcy dolarów na terenie Iraku.

Teraz o dalszym losie mężczyzny zadecyduje sąd. 

Google Maps

Autor:BB/gp

Źródło: Śląska policja/TVN24

Źródło zdjęcia głównego: Śląska policja

Pozostałe wiadomości