Zwołany przez belgijskie związki zawodowe strajk generalny przeciw planom oszczędnościowym rządu sparaliżował w poniedziałek transport kolejowy i lotniczy. Protest natychmiast wpłynął na funkcjonowanie lotniska w Brukseli, gdzie całkowicie wstrzymano ruch.
- W przyszłym roku w Wielkiej Brytanii wydatki reklamowe na internet przewyższą te na media tradycyjne. Po raz pierwszy w historii internet będzie dla reklamodawców ważniejszy - przewiduje Martin Sorrell, dyrektor generalny światowego potentata w branży reklamowej WPP. Jego zdaniem w ślady Wielkiej Brytanii pójdą Dania i Norwegia, a więc gospodarki z dobrze rozwiniętym sektorem e-commerce.
Mieszkańcy Moskwy wyszli na ulice protestując przeciwko gospodarczym reformom. W niedzielę demonstrowali nauczyciele, lekarze i urzędnicy. Przede wszystkim Rosjanom nie podobają się plany zamknięcia szpitali. Jak twierdzą, prawdziwym powodem tej decyzji jest kryzys gospodarczy i pogarszająca się sytuacja Rosji wynikająca z nałożonych na nią międzynarodowych sankcji. Rząd szuka więc oszczędności.
Rezultaty konferencji klimatycznej w Limie dają podstawy do wypracowania globalnego porozumienia w Paryżu, ale będzie to porozumienie słabe - powiedział w niedzielę PAP ekspert Koalicji Klimatycznej i wykładowca SGGW Zbigniew Karaczun.
Cud się nie zdarzył - w Limie nie zawarto porozumienia, które by jasno określało drogę do umowy globalnej - tak w rozmowie z PAP oceniła wyniki konferencji Ramowej konwencji ONZ ws. zmian klimatu (COP20) przedstawicielka Konfederacji Lewiatan Daria Kulczycka.
OPEC nie będzie spieszył się z decyzją o cięciu produkcji, nawet jeśli ceny spadną do 40 dolarów za baryłkę - poinformował jeden z członków Organizacji Krajów Eksportujących Ropę Naftową (OPEC).
W TVN24 Biznes i Świat śledzimy wydarzenia w związku z dramatycznymi wydarzeniami w australijskim Sydney, gdzie uzbrojony napastnik przetrzymuje w kawiarni w centrum miasta około 30 zakładników. Powiemy też o kolejnej rosyjskiej prowokacji i sukcesie polskiego filmu "Ida".
Forza Italia, partia byłego premiera Włoch i magnata medialnego Silvio Berlusconiego, pogrążona jest w głębokim kryzysie finansowym, którego nie rozwiązują już datki przywódcy. Ugrupowanie ma 25,5 miliona euro długów i zwalnia większość pracowników.
1,5 tys. rodzajów i 300 tys. par butów znalazło się pod dachem dubajskiego Level Shoe District - największej na świecie przestrzeni handlowej sprzedającej wyłącznie obuwie. 40 butików i cztery wielkie sklepy ulokowano na 9 tys. metrów kw. powierzchni. Kupujący mogą wybierać buty spośród 250 marek, z czego 100 sprzedaje swoje wyroby wyłącznie w Level Shoe District. "Dzielnica butów", którą miesięcznie odwiedza 700 tys. ludzi, dodatkowo znajduje się w największym centrum handlowym świata.
W Kalifornii w Stanach Zjednoczonych odbyły się pierwsze targi dronów. Oferty cieszą się sporym zainteresowaniem odbiorców komercyjnych, którzy chcieliby dostarczać swoje towary klientom. Szacuje się, że do 2025 roku przemysł związany z dromami w USA będzie wart aż 82 miliardy dolarów i stworzy nawet 100 tys. nowych miejsc pracy.
Mimo setek milionów funtów wydanych przez brytyjski rząd na promocję i subsydia dla samochodów hybrydowych - z napędem tradycyjnym i elektrycznym - liczba tych, którzy korzystają z nich w Londynie jest bardzo mała – wynika z oficjalnych danych.
Szef OPEC Abdullah al-Badri oświadczył w niedzielę, że organizacja nie ma wyznaczonej docelowej ceny ropy naftowej. Ocenił jednak, że obecny spadek ceny surowca idzie dalej niż wynikałoby z czynników rynkowych, jak podaż i popyt, co sugeruje rolę spekulantów.
Agencja Standard & Poor's obniżyła krótko- i długoterminowy rating kredytowy Bułgarii - poinformował w piątek wieczorem resort finansów w Sofii. To już drugie w tym roku obniżenie ratingu przez S & P. Rating został obniżony z poziomu BBB-/A-3 do BB+/B.
Sieć dyskontów poinformowała, że po 2020 roku sprzedawana przez nią odzież marek własnych nie będzie zawierać groźnych dla środowiska chemikaliów - podaje "Deutsche Welle". Lidl podpisał w tej sprawie porozumienie z Greenpeacem.
Na kolejne spadki cen ropy miała wpływ prognoza Międzynarodowej Agencji Energii (IEA), która przewiduje słabszy popyt na ten surowiec w przyszłym roku. Zdaniem IEA wszystko właśnie z powodu obecnych ostrych spadków cen.
Jeden z niemieckich hurtowników chciał kupić w Polsce jabłka, na eksport do Egiptu. Z wielu powodów mu się nie udało, a wszystkie leżą po stronie polskich producentów - pisze "Deutsche Welle".
Słaby rubel zmusza coraz większą grupę Rosjan do rezygnacji z zagranicznych wakacji i pozostania w domu - pisze "The Wall Street Journal". Niepomyślne dane z gospodarki przekładają się jednak na życie wszystkich Rosjan. Ceny idą w górę. A nawet jeśli jeszcze nie wzrosły, to wzrosną na początku roku. Inflacja niedługo dobije do 10 proc. - podkreśla gazeta.
Soki jabłkowe, owoce, przetwory owocowe, słodycze czy meble – to produkty, które mają szanse zaistnieć szerzej na rynku indyjskim. To także szansa na zrekompensowanie strat w eksporcie, spowodowanych rosyjskim embargiem na niektóre polskie towary.
Polenergia, spółka należąca do Kulczyk Investments chce wybudować gazociągi w Polsce i Niemczech, które pozwolą na dostarczanie miliardów metrów sześciennych gazu na Ukrainę. Projekt ma szansę być gotowy na przełomie lat 2018-2019. Inwestycją zainteresowana jest Ukraina.
Nie da się obronić sytuacji, w której duża liczba ludzi jest głodnych w kraju, gdzie na masową skalę marnuje się żywność zdatną do spożycia – głosi raport ponadpartyjnej grupy posłów Izby Gmin.
Starty i lądowania samolotów w największym brytyjskim porcie lotniczym Londyn-Heathrow zostały w piątek wieczorem wznowione, po przerwie spowodowanej awarią techniczną w brytyjskim centrum kontroli ruchu powietrznego. Jednak jak informuje korespondent "Faktów" TVN w Wielkiej Brytanii Maciej Woroch, w sobotę rano wciąż odwołanych jest ponad 30 rejsów.
Piątkowa sesja na Wall Street zakończyła się mocnymi spadkami indeksów, a ceny ropy WTI sięgnęły pięcioletnich minimów. Inwestorzy obawiają się również o sytuację w Europie. To był najgorszy tydzień dla indeksów Dow i S&P 500 w całym 2014 roku.
Nowy port lotniczy w Berlinie rozpocznie pracę w drugiej połowie 2017 r. - powiedział w piątek wiceszef rady nadzorczej Rainer Bretschneider. Pierwotny termin oddania lotniska do użytku - 2011 r. - był z przyczyn technicznych wielokrotnie przesuwany.
"Walczący z ebolą" - ludźmi roku według amerykańskiego tygodnika Time. Za ryzyko, poświęcenie i niesienie pomocy bez względu na zagrożenie dla własnego życia. Kim są lekarze, którzy decydują się na wyjazd do Afryki? Więcej o tym w TVN24 Biznes i Świat.
KNF składa wniosek u upadłość SKOK Wołomin. Awaria systemu kontroli lotów na londyńskim Heathrow. Średnioroczna cena baryłki ropy Brent zbliży się do 100 dol. w 2017 r., bo dopiero wtedy popyt zacznie rosnąć szybciej od podaży - oceniają analitycy banku Raiffeisen.
We Włoszech policjanci i karabinierzy dokonali w piątek największej konfiskaty fałszywych monet euro od chwili wprowadzenia wspólnej waluty. Były one wybijane w Chinach. Rozbito włosko-chiński gang, aresztując 12 osób.
Banki i towarzystwa budowlano-kredytowe muszą sprawdzać czy klient, któremu zakładają konto nie jest nielegalnym imigrantem – przewiduje ustawa (Immigration Act), która w piątek weszła w życie w Wielkiej Brytanii.
Przestrzeń powietrzna nad Londynem jest już otwarta, ale z powodu awarii komputera na lotnisku Heathrow ruch samolotów odbywa się z ograniczeniami. Ruch lotniczy został wstrzymany przed godz. 17. Żadne samoloty nie startowały, ani też nie lądowały na lotnisku Heathrow. W tym czasie z Polski do Londynu leciały cztery samoloty.
Według raportu brytyjskiego regulatora telekomunikacyjnego Ofcom, statystyczny Brytyjczyk wydaje rocznie na zakupy w internecie niemal 2 tys. funtów – najwięcej spośród krajów uwzględnionych w raporcie. Polska znalazła się na przedostatnim miejscu w gronie 14 krajów.