Na kolejne spadki cen ropy miała wpływ prognoza Międzynarodowej Agencji Energii (IEA), która przewiduje słabszy popyt na ten surowiec w przyszłym roku. Zdaniem IEA wszystko właśnie z powodu obecnych ostrych spadków cen.
Jeden z niemieckich hurtowników chciał kupić w Polsce jabłka, na eksport do Egiptu. Z wielu powodów mu się nie udało, a wszystkie leżą po stronie polskich producentów - pisze "Deutsche Welle".
Słaby rubel zmusza coraz większą grupę Rosjan do rezygnacji z zagranicznych wakacji i pozostania w domu - pisze "The Wall Street Journal". Niepomyślne dane z gospodarki przekładają się jednak na życie wszystkich Rosjan. Ceny idą w górę. A nawet jeśli jeszcze nie wzrosły, to wzrosną na początku roku. Inflacja niedługo dobije do 10 proc. - podkreśla gazeta.
Soki jabłkowe, owoce, przetwory owocowe, słodycze czy meble – to produkty, które mają szanse zaistnieć szerzej na rynku indyjskim. To także szansa na zrekompensowanie strat w eksporcie, spowodowanych rosyjskim embargiem na niektóre polskie towary.
Polenergia, spółka należąca do Kulczyk Investments chce wybudować gazociągi w Polsce i Niemczech, które pozwolą na dostarczanie miliardów metrów sześciennych gazu na Ukrainę. Projekt ma szansę być gotowy na przełomie lat 2018-2019. Inwestycją zainteresowana jest Ukraina.
Nie da się obronić sytuacji, w której duża liczba ludzi jest głodnych w kraju, gdzie na masową skalę marnuje się żywność zdatną do spożycia – głosi raport ponadpartyjnej grupy posłów Izby Gmin.
Starty i lądowania samolotów w największym brytyjskim porcie lotniczym Londyn-Heathrow zostały w piątek wieczorem wznowione, po przerwie spowodowanej awarią techniczną w brytyjskim centrum kontroli ruchu powietrznego. Jednak jak informuje korespondent "Faktów" TVN w Wielkiej Brytanii Maciej Woroch, w sobotę rano wciąż odwołanych jest ponad 30 rejsów.
Piątkowa sesja na Wall Street zakończyła się mocnymi spadkami indeksów, a ceny ropy WTI sięgnęły pięcioletnich minimów. Inwestorzy obawiają się również o sytuację w Europie. To był najgorszy tydzień dla indeksów Dow i S&P 500 w całym 2014 roku.
Nowy port lotniczy w Berlinie rozpocznie pracę w drugiej połowie 2017 r. - powiedział w piątek wiceszef rady nadzorczej Rainer Bretschneider. Pierwotny termin oddania lotniska do użytku - 2011 r. - był z przyczyn technicznych wielokrotnie przesuwany.
"Walczący z ebolą" - ludźmi roku według amerykańskiego tygodnika Time. Za ryzyko, poświęcenie i niesienie pomocy bez względu na zagrożenie dla własnego życia. Kim są lekarze, którzy decydują się na wyjazd do Afryki? Więcej o tym w TVN24 Biznes i Świat.
KNF składa wniosek u upadłość SKOK Wołomin. Awaria systemu kontroli lotów na londyńskim Heathrow. Średnioroczna cena baryłki ropy Brent zbliży się do 100 dol. w 2017 r., bo dopiero wtedy popyt zacznie rosnąć szybciej od podaży - oceniają analitycy banku Raiffeisen.
We Włoszech policjanci i karabinierzy dokonali w piątek największej konfiskaty fałszywych monet euro od chwili wprowadzenia wspólnej waluty. Były one wybijane w Chinach. Rozbito włosko-chiński gang, aresztując 12 osób.
Banki i towarzystwa budowlano-kredytowe muszą sprawdzać czy klient, któremu zakładają konto nie jest nielegalnym imigrantem – przewiduje ustawa (Immigration Act), która w piątek weszła w życie w Wielkiej Brytanii.
Przestrzeń powietrzna nad Londynem jest już otwarta, ale z powodu awarii komputera na lotnisku Heathrow ruch samolotów odbywa się z ograniczeniami. Ruch lotniczy został wstrzymany przed godz. 17. Żadne samoloty nie startowały, ani też nie lądowały na lotnisku Heathrow. W tym czasie z Polski do Londynu leciały cztery samoloty.
Według raportu brytyjskiego regulatora telekomunikacyjnego Ofcom, statystyczny Brytyjczyk wydaje rocznie na zakupy w internecie niemal 2 tys. funtów – najwięcej spośród krajów uwzględnionych w raporcie. Polska znalazła się na przedostatnim miejscu w gronie 14 krajów.
Unia Europejska może znieść sankcje wobec niektórych spośród 22 byłych członków władz Ukrainy i oligarchów, których aktywa zamrożono wiosną tego roku w związku z zarzutami o sprzeniewierzenie funduszy państwowych - podały w piątek źródła dyplomatyczne.
Średnioroczna cena baryłki ropy Brent zbliży się do 100 dol. w 2017 r., bo dopiero wtedy popyt zacznie rosnąć szybciej od podaży - oceniają analitycy banku Raiffeisen. Według nich w 2015 r. popyt na ropę z krajów OPEC będzie niższy, a produkcja w USA wyższa.
Autonomiczny rząd Szkocji od najbliższego roku obrachunkowego będzie mógł, w zakresie ustalonym przez brytyjskie ministerstwo finansów, emitować własne obligacje dłużne, co umożliwi mu sfinansowanie niektórych wydatków na inwestycje.
Google zamyka swój dział projektowy w Rosji. Powód? Rosnące napięcie pomiędzy Zachodem a Moskwą a także przyjęte przez Dumę nowe przepisy dotyczące przechowywania danych użytkowników.
Wyprodukowanie corocznego wielkiego pokazu Victoria’s Secret kosztuje 20 mln dolarów, a najdroższe biustonosze, prezentowane na pokazie kosztują ponad 2 mln dolarów. Ale prawdziwymi gwiazdami są oczywiście Aniołki. Ich wartość podliczył CNN.
Airbus stoi przed poważnym dylematem. Europejski koncern lotniczy zastanawia się, czy unowocześnić swój flagowy samolot A380 czy w ogóle zrezygnować z jego produkcji.
Rubel coraz słabszy. Od rana potaniał już o 0,55 proc. wobec dolara, osiągając nowe historyczne minimum. Indeksy giełdowe w Rosji również pikują. Wszystko ze względu na kolejny dzień spadków cen ropy naftowej.
W piątek w TVN24 Biznes i Świat porozmawiamy o wzmożonej aktywności wywiadowczej rosyjskich dyplomatów. Zastanowimy się też, czy Wigilia powinna być dniem wolnym od pracy oraz ile warte są aniołki Victoria’s Secret.
Obraz Romana Opałki został sprzedany w czwartek na aukcji w Warszawie za ponad 2 mln zł. To rekord ceny zapłaconej za dzieło sztuki współczesnej na aukcji w Polsce - podaje DESA Unicum.
W 2014 r. w Bułgarii miesięcznie dochodziło do prawie 160 tys. transakcji o charakterze korupcyjnym, a skala zjawiska przekracza możliwości przeciwdziałania wymiaru sprawiedliwości - alarmuje w czwartek w corocznym raporcie Ośrodek Badania Demokracji.
W USA Izba Reprezentantów przyjęła w czwartek wieczorem ustawę o wydatkach federalnych w wys. 1,1 bln dolarów na rok 2015. Ustawę przyjęto zaledwie na kilka godzin przed wygaśnięciem obecnie obowiązującego prowizorium budżetowego, co groziło paraliżem prac rządu. Ustawę przyjęto niewielką większością 216 głosów. Przeciw głosowało 209 kongresmanów.
Rząd Brazylii pospieszy z pomocą finansową gigantowi naftowemu Petrobras, którego pozycja uległa zachwianiu wskutek gigantycznej afery korupcyjnej. Według policji mafia, która żerowała na Petrobrasie, wyprała w ciągu ostatnich lat ponad 3,8 miliarda dolarów.
Rosja oficjalnie potwierdziła w czwartek swoją decyzję o rezygnacji z budowy gazociągu South Stream. Rosyjski minister energetyki Aleksander Nowak poinformował o tym wiceprzewodniczącego Komisji Europejskiej Marosza Szefczovicza w trakcie rozmowy telefonicznej.
Niemiecki rząd przyjął w czwartek na posiedzeniu w Berlinie projekt ustawy mającej zapobiec rywalizacji kilku związków zawodowych w jednym zakładzie pracy i ograniczyć w ten sposób możliwość nadużywania przez małe organizacje pracownicze prawa do strajku.
Spadający ciągle eksport, słabe inwestycje, do tego wysoki deficyt i dług publiczny - KE wytyka Francji słabości jej gospodarki i namawia do reform. Przymuszany przez Brukselę Paryż zaczyna działać, ale skuteczność wprowadzanych zmian jest niepewna.