Ze świata

Ze świata

Dżihadyści śpią na pieniądzach. Zobacz, z czego finansuje się terroryzm

Ropa naftowa, gaz ziemny, wymuszenia i haracze. To główne źródła budżetu szacowanego na 2 mld dolarów, jakim dysponują dżihadyści z tzw. Państwa Islamskiego. To właśnie ta organizacja przyznała się do przeprowadzenia w stolicy Belgii dwóch zamachów bombowych. Co ciekawe, część ich dochodów stanowią również porwania, a nawet sponsoring i darowizny.

Węgry zaskakują. Pierwsza taka decyzja w regionie

Węgry to pierwsze państwo w regionie, które zdecydowało się wprowadzić ujemne stopy procentowe. To zaskakująca decyzja. Każdy z 12 ekonomistów zapytanych przez "The Wall Street Journal" o prognozy, spodziewał się, że tamtejszy bank centralny nie zmieni poziomu stóp.

Lotnisko w Brukseli zamknięte na dłużej

Po wczorajszych zamachach terrorystycznych w stolicy Belgii, lotnisko Zaventem pozostanie zamknięte przynajmniej do piątku - poinformowały jego władze. Wszystkie samoloty, które miały dzisiaj odlecieć z Warszawy do Brukseli zostały odwołane. PLL LOT zapewnia, że pasażerowie mogą bezpłatnie zmienić rezerwacje na pierwszy możliwy rejs do Brukseli.

Hulk Hogan dostanie dodatkowe odszkodowanie za sekstaśmę

Sąd na Florydzie przyznał w poniedziałek Hulkowi Hoganowi dodatkowe 25 mln dolarów odszkodowania za straty moralne w jego sprawie przeciwko firmie Gawker Media. Należąca do niej strona internetowa opublikowała nagranie, na którym widać jak były zapaśnik uprawia seks z żoną swojego najlepszego przyjaciela.

"Witamy w Europie". Terroryści uderzyli w serce Starego Kontynentu

"Witamy w Europie", to hasło, które wita pasażerów brukselskiego lotniska, na którym zginęło we wtorek co najmniej 14 osób. Port lotniczy zlokalizowany w samym sercu Europy chwali się wysokim poziomem bezpieczeństwa. Jego przepustowość wynosi 28 mln pasażerów, a wśród nich częstymi klientami się unijni politycy i urzędnicy. Terroryści uderzyli w czuły punkt Europy.

#openhouse. Mieszkańcy Brukseli pomagają sobie w internecie

Mieszkańcy Brukseli stworzyli specjalną grupę na Facebooku „Solidarité attentats - Transports dans et hors de Bxl” ("Solidarność podczas zamachów - transport z i do Brukseli"), za pomocą której oferują wspólne przejazdy (carpooling) z i do Brukseli. Do nowo powstałej platformy z minuty na minutę dołącza coraz więcej użytkowników. Mieszkańcy Brukseli zapraszają do swoich domów każdego, kto potrzebuje wsparcia. Po eksplozjach na lotnisku oraz dwóch stacjach metra Bruksela jest sparaliżowana.

Legalna marihuana zaskarżona. Jest decyzja

Sąd Najwyższy USA odrzucił w poniedziałek skargi wniesione przez stany Nebraska i Oklahoma, które utrzymują, że legalizacja marihuany przez sąsiadujący z nimi stan Kolorado była niezgodna z prawem federalnym i doprowadziła do przemytu tego narkotyku.

Wyłudził miliony za zielone certyfikaty

Niemiecka prokuratura poinformowała w poniedziałek o oskarżeniu Brytyjczyka o zmowę mającą na celu wyłudzenie zwrotu podatków wysokości 136 milionów euro przy kupnie i sprzedaży certyfikatów emisyjnych CO2.

Proszą by podwyższyć im podatki. By walczyć z biedą

Ponad 40 nowojorskich milionerów, w tym przedstawiciele rodzin Disney i Rockefeller, w liście do władz stanu proszą o podwyższenie stawek podatkowych dla najbogatszych, by uzyskane w ten sposób środki przeznaczyć m.in. na walkę z biedą i bezdomnością.

Grecja zbiera pochwały. Za postępy w realizacji reform

Ministrowie finansów Niemiec i Francji, Wolfgang Schaeuble i Michel Sapin, w poniedziałek z zadowoleniem wypowiedzieli się o postępach Grecji we wdrażaniu reform wymaganych w zamian za międzynarodową pomoc i to mimo że kraj zmaga się z napływem migrantów.

Ile zachwytów, tyle kontrowersji. Pięć rzeczy, które musisz wiedzieć o Uberze

Zaczynali jako elitarna usługa w San Francisco - czarne limuzyny, kierowca pod krawatem, eleganckie logo aplikacji. Dziś Uber jest dostępny w prawie 400 miastach na świecie, a celem firmy jest stanie się alternatywą dla metra, autobusu czy pociągu. Nie wszystkim jednak taki rozwój się podoba, protestują głównie taksówkarze, którzy twierdzą, że aplikacja odbiera im klientów i nie płaci lokalnych podatków. Oto pięć rzeczy, które musisz wiedzieć o Uberze.

Gwardia Finansowa skonfiskowała mafii centrum handlowe

Majątek wartości około 500 milionów euro skonfiskowała włoska Gwardia Finansowa jednemu z klanów mafii z Kalabrii - podała w poniedziałek Ansa, informując o operacji na wniosek sądu w Catanzaro na południu kraju.

Paryż uziemiony. Strajki na lotniskach

Silne zakłócenia w ruchu na paryskich lotniskach spowodował w niedzielę strajk kontrolerów lotniczych, którzy wezwali do przedłużenia go na poniedziałek.

Światowy dzień szczęścia. Polska daleko w rankingu

20 marca obchodzimy Światowy Dzień Szczęścia. I to właśnie z tej okazji ONZ opublikowała Światowy Raport Szczęścia zgodnie z którym Polska znajduje się na 57. miejscu w rankingu. Tuż przed nami znajduje się Rosja, a liderem jest Dania. O recepcie na szczęście mówił Piotr Kuczyński, główny analityk Domu Inwestycyjnego Xelion. - Politycy powinni dbać o to żeby społeczeństwo czuło się dobrze. A czuję się dobrze wtedy, kiedy jest zadbane, kiedy ma dostęp do ochrony zdrowia - uważa ekonomista.

Hakerzy zaatakowali szwedzkie media. Podejrzani Rosjanie

W sobotę wieczorem na kilka godzin przestały działać strony największych szwedzkich gazet, w tym "Dagens Nyheter", "Svenska Dagbladet" i "Expressen" - informuje Polskie Radio. Zdaniem ekspertów za atakiem mogli stać Rosjanie, a szwedzka policja już wszczęła postępowanie w tej sprawie.

Abonament RTV po raz pierwszy razem z prądem

Włosi po raz pierwszy w tym roku zapłacą abonament radiowo-telewizyjny razem z rachunkiem za prąd. Ta nowa forma uiszczania obowiązkowej opłaty nie dotyczy mieszkańców 20 wysp, które mają autonomiczne sieci energetyczne, niepołączone z tymi na stałym lądzie.