Ze świata

Ze świata

Francja ogranicza liberalizację prawa pracy

Francuski premier Manuel Valls przedstawił w poniedziałek zrewidowane plany reformy prawa pracy, czyniąc niewielkie ustępstwa pod adresem związków zawodowych, które protestowały przeciwko zbyt daleko idącym założeniom pierwotnego projektu.

Bruksela zapowiada wsparcie dla rolników. Minister Jurgiel chwali

Komisja Europejska zapowiedziała w poniedziałek nowe działania, aby wesprzeć rolników z dotkniętych kryzysem sektorów mlecznego, mięsa wieprzowego oraz owocowo-warzywnego. Minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel uważa, że kierunek, w jakim podąża KE, jest dobry.

Europejski przemysł rośnie. Szybciej od prognoz

Produkcja przemysłowa w strefie euro w styczniu wzrosła o 2,1 proc. miesiąc do miesiąca, podczas gdy poprzednio spadła o 0,5 proc., po korekcie - poinformował w komunikacie urząd statystyczny Eurostat w Luksemburgu.

Wielkanoc to dobry czas na podróżowanie. Dokąd i za ile warto pojechać?

- Z biletami jest tak, jak z każdym towarem - ocenił Jakub Porada, dziennikarz i podróżnik. - Jeżeli spodnie w hipermarkecie kosztują 300 zł, a potem jest promocja i są przecenione na 89 zł, to lepiej jest kupić je taniej, bo to jest ten sam produkt. Z biletami i wyjazdami zagranicznymi jest dokładnie tak samo - przekonywał gość TVN24BiS i przedstawił ciekawe destynacje na wiosenny okres. Nadchodzące święta Wielkiej Nocy są odpowiednim czasem na wizytę w miejscach świętych, takich jak Watykan czy Jerozolima. Dobrym wyborem może być także pobliski Berlin, z którym łączą nas szybkie autostrady, sąsiedzka Praga czeska, czy odleglejszy i nieco droższy Paryż.

Sposób Google’a na efektywny zespół. Lata poszukiwań i zaskakująca odpowiedź

Gigant technologiczny zatrudnił specjalny zespół, którego zdaniem było odkrycie, jak buduje się dobry zespół pracowników. Projekt „Project Aristotle” zajął kilka la intensywnych analiz. Rozwiązanie przyszło po setce wywiadów z pracownikami, analizie danych pracowników w 100 najbardziej efektywnych zespołach w firmie. - Tak bardzo się myliliśmy - przyznała szefowa HR w Google Julia Rozovsky, komentując dotychczasowe podejście.

Filantropia w show-biznesie. Oto najbardziej hojni celebryci

Dzięki swoim rolom filmowym, występom na scenie czy w telewizji zarabiają fortuny. I dzielą się nimi z tymi, którzy mieli w życiu mniej talentów czy szczęścia. A znane nazwiska przyciągają sponsorów i darczyńców jak magnes. Oto zestawienie najbardziej szczodrych celebrytów.

Stratfor: "brutalny wstrząs" w Chinach, Indie hamują

Produkcja przemysłowa Chin przeżywa brutalny wstrząs, konsolidacja przemysłu stalowego będzie miała wysoką cenę - ocenia amerykański think-tank Stratfor. Podkreśla też, że wzrost gospodarczy Indii zatrzymał się, a 50 proc. tamtejszej siły roboczej pozostaje w sektorze rolniczym.

Rosyjskie drzwi zamknięte dla polskich rolników. Czas na Daleki Wschód?

Na spotkaniu Rady UE ds. rolnictwa w poniedziałek będę proponował dalsze środki wsparcia rolników dotkniętych rosyjskim embargiem - poinformował komisarz UE ds. rolnictwa Phil Hogan. Ministrowie omówią w poniedziałek w Brukseli trudności m.in. w sektorze wieprzowym i mlecznym. Dodał, że będą pieniądze dla polskich firm, by pojechały z nim na misje handlowe na Daleki Wschód w poszukiwaniu nowych rynków zbytu.

Umierają nawet roboty. "Fukushima nadal krwawi"

Elektrownia atomowa Fukushima dalej promieniuje. I jak się okazuje stanowi to zagrożenie nie tylko dla ludzi, ale również robotów, które pracują na miejscu katastrofy. Pięć z nich "umarło" a władze nie mają planu, jak oczyścić radioaktywny teren.

Trump i Clinton razem. Połączyła ich fabryka ciasteczek

Jeśli jest jedna rzecz, w której najwięksi rywale w wyścigu do Białego Domu zgadzają się ze sobą, to są to "ulubione ciasteczka Ameryki." Donald Trump i Hillary Clinton są przekonani, że powinny być one produkowane w Stanach Zjednoczonych.

Fast food wkracza do Tybetu. Dalajlama mu nie błogosławi

Restauracja KFC, ku uciesze klienteli, otworzyła swoją pierwszą filię w Tybecie. Mniej zadowolony jest polityczny i duchowy przywódca Dalajlama XIV, który zarzuca firmie znęcanie się nad zwierzętami i szarganie tybetańskich wartości.

To oni dostarczą rury do Nord Stream 2

Niemiecki koncern z branży stalowej Salzgitter AG i producent blach huta Dillinger Huette dostarczą 890 tys. ton rur do budowy trzeciej i czwartej nitki gazociągu Nord Stream - podała agencja dpa, powołując się na informacje przekazane przez Salzgitter.

Banksy coraz bardziej znany. I coraz droższy

Znacie tożsamość Banksy’ego? Pogłoski, a teraz badania naukowe wskazują, że jest to Londyńczyk w średnim wieku. Bloomberg przeanalizował, jak te informacje mogą wpłynąć na wartość prac ulicznego artysty.

Mięso bez antybiotyków. Chcą zakazać faszerowania zwierząt

Parlament Europejski opowiedział się w czwartek za zakazem prewencyjnego leczenia zwierząt antybiotykami, a także poparł wspieranie badań nad nowymi metodami leczenia w weterynarii. Nowe przepisy mają pomóc w walce z rosnącą odpornością bakterii na antybiotyki.

OECD: kryzys migracyjny zagraża gospodarce Grecji

Kryzys uchodźczy, z jakim boryka się Europa, zagraża gospodarce Grecji i kraj ten potrzebuje znacznej pomocy, by poradzić sobie z napływem migrantów - poinformował w czwartek szef Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD).

Dokumenty na weekend w TVN24 BiS

Hawaje, Rio de Janeiro czy Nowa Zelandia - m.in. te miejsca odwiedzimy w najbliższy weekend w TVN24BiS. Będzie także okazja, aby poznać bliżej prawdziwego geniusza - Alberta Einsteina. Ewa Ewart, jak co tydzień, prezentuje swoje rekomendacje: historie o podróży taksówką przez świat, zaginionej córce Halabdży, Stadionie Marcana czy tabletkach, które są panaceum "na wszystko".

Rosja zakręca kurek. Tym razem z mlekiem

Rosyjskie firmy mleczarskie zagroziły, że wstrzymają dostawy mleka do sklepów, dopóki rząd nie uchyli nowego nakazu Ministerstwa Rolnictwa - podał w środę "Kommiersant". Resort stawia wymóg posiadania dodatkowych dokumentów, które będą poświadczać bezpieczeństwo weterynaryjne. Żąda się okazania ich przy każdej dostawie.

Parlamentarny spór o wieprzowinę

"Pluralizmu w ofercie żywieniowej publicznych stołówek" zażądała w Szlezwiku-Holsztynie tamtejsza CDU, postulując, by tamtejsze stołówki nie rezygnowały z wieprzowiny ze względu na mniejszości religijne.