Ze świata

Ze świata

Pracuje dla bankowego giganta. Stracił przywileje w Brukseli

Komisja ds. etyki w Komisji Europejskiej zajmie się sprawą zatrudnienia byłego szefa tej instytucji Jose Manuela Barroso w amerykańskim banku inwestycyjnym Goldman Sachs. Portugalczyk będzie traktowany w Brukseli jak lobbysta, a nie były wysoki urzędnik.

Pieszo przez świat. "Zakochaliśmy się w chodzeniu"

Gośćmi cyklu "Pokaż nam świat" byli piechurzy Wojciech Kostyk i Daria Urban-Kostyk, którzy podczas swoich wypraw pokonali już 7,5 tys. km. - Zaczęliśmy od Drogi św. Jakuba, przeszliśmy z Pirenejów do Santiado de Compostela. To tam zakochaliśmy się w chodzeniu - opowiadali podróżnicy. I tłumaczyli, jak spakować się, by w małym plecaku zabrać najpotrzebniejsze rzeczy do takiej wyprawy.

Pociągiem przez Europę. Gdzie zapłacimy najwięcej?

Przejazdy koleją są coraz bardziej popularne w całej Europie. Sprawdziliśmy, jaką kwotę muszą zapłacić podróżujący za pokonanie 100 km. Okazuje się, że na tle Europy Polska wypada bardzo korzystnie. Za podróż koleją Polacy zapłacą dziesięciokrotnie mniej niż Szwajcarzy. Ale dzięki wyższym cenom, rośnie komfort takich przejazdów. Szczegóły zdradzał Łukasz Kijek na antenie TVN24 BiS.

Bałkańska przygoda, czyli Bośnia i Hercegowina bez tajemnic

Ewa Mielczarek to podróżniczka, która zdecydowała się wyruszyć do Bośni i Hercegowiny. W TVN24 BiS przekonywała, że kraj jest bezpieczny, gotowy na turystów i nie ma problemu z wyszukaniem tanich linii lotniczych udających się w tym kierunku. Wiele osób, ze względu na niewielką odległość od Polski, jeździ tam również samochodem. Swoją wędrówkę warto zaplanować tak aby, zobaczyć niezwykłe, różnorodne widoki, które czynią Bośnię zielonym, malowniczym, bałkańskim diamentem.

Wzruszająca kampania. Zostaw telefon, to może uratować życie

Dlaczego używasz telefonu komórkowego podczas prowadzenia samochodu? Tym pytaniem rozpoczyna się wyjątkowa kampania, która ruszyła w Stanach Zjednoczonych. Została przygotowana przez amerykańską firmę telekomunikacyjną AT&T a ma uświadomić, zwłaszcza młodym ludziom, że SMS, czy media społecznościowe mogą poczekać. Stawką jest bowiem nasze życie.

Szukasz tanich biletów lotniczych? Tak możesz znaleźć najlepszą ofertę

Podróżujący samolotami nierzadko spędzają długie godziny przed komputerem, aby wyszukać najlepsze oferty cenowe biletów lotniczych. Koszty zmieniają się jednak bardzo szybko, a nie zawsze za podróż rezerwowaną w ostatniej chwili zapłacimy najwięcej. Kacper Daszke z Fly.pl radził na antenie TVN24 BiS, w jaki sposób poszukiwać najtańszych biletów.

Brytyjski minister: staliśmy się zbyt leniwi i spasieni

Brytyjczycy z narodu przedsiębiorców przemienili się w "zbyt leniwych i spasionych" - uważa Liam Fox, minister handlu międzynarodowego w rządzie Theresy May. Jego zdaniem biznesowi liderzy są bardziej zainteresowani grą w golfa w piątkowe popołudnie, niż poszukiwaniem nowych rynków eksportowych i kolejnych okazji do tworzenia finansowych projektów.

Szykuje się rewolucja: chcą wprowadzić bankowość według Koranu

Bankowość islamska, oparta na zakazie pożyczania pieniędzy na procent, może zostać wprowadzona w Indiach. Władze oraz bank centralny debatują nad nowymi zasadami, zgodnymi z prawem szariatu, aby położyć kres dyskryminacji muzułmańskiej części społeczeństwa.

Bagiński o efektach z "Gwiezdnych wojen": film to sztuka iluzji, to sztuka oszustwa

Twórcy efektów specjalnych do kasowego filmu "Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy” ujawnili, w jaki sposób pracowali nad ich stworzeniem. Produkcja przyciągnęła do kin widzów na całym świecie, zapewniając przychód rzędu 2 mld dol. - Efekty w całej serii "Gwiezdnych wojen" to jest absolutnie topowa robota i robiona przez najlepszych speców w branży - komentował Tomasz Bagiński, rysownik, animator, twórca nominowanego do Oskara filmu "Katedra". - Nawet, jeśli inne elementy filmu nie zawsze działają. Gość TVN24 BiS zaznaczył, że nad produkcją pracuje złożony zespół. - Film to ogromna maszyna z bardzo wieloma utalentowanymi ludźmi. Ale też pamiętajmy, że to sztuka iluzji, to jest trochę sztuka oszustwa. Wszyscy filmowcy w pewnym sensie są kłamcami i dotyczy to nie tylko efektów - mówił Bagiński.

"Miasto, które nigdy nie zasypia", czyli magiczny meksykański świat

Meksyk to nie tylko "burrito i tacos" - zapewnia Anna Lysakowska, która po studiach w 2010 roku pojechałam tam na dwutygodniowe wakacje i została. Na stołach królują tortille i fasola, ale można z nich przyrządzić wiele potraw, popularne jest też ceviche. - Oczywiście dominują ostre dania. Choć także te kwaśne - opowiada gość cyklu "Pokaż nam świat". Podróżniczka wskazywała, że Polacy mogą jechać do Meksyku bez wiz i zostać do 6 miesięcy. - Jeżeli jedziemy do pracy trzeba aplikować w ambasadzie. Nie jest to trudne - mówiła. Sama rozpoczęła pracę w Meksyku ucząc j. angielskiego a później zatrudniła się w agencji reklamowej.

Reportaże w TVN24 BiS

W najbliższy weekend zabierzemy widzów TVN24 BiS w najbardziej pasjonujące zakątki naszej planety. W 15. rocznicę zamachu terrorystycznego w Nowym Jorku opowiemy historię legendarnego ratownika z World Trade Center.

Ten rząd obniży podatek dochodowy o miliard euro

Rząd Francji obniży w budżecie na rok 2017 wpływy z podatku dochodowego o miliard euro - podało w piątek francuskie ministerstwo finansów, co oznacza zamiar złagodzenia następstw wcześniejszych podwyżek podatków w obliczu przyszłorocznych wyborów prezydenckich.

Agencja Moody's dała Polsce czerwone światło. Co rząd z tym zrobił?

W maju agencja Moody's obniżyła perspektywę wiarygodności kredytowej Polski. Zwiększone wydatki na 500 plus, zmiany w kwocie wolnej i wieku emerytalnym oraz spór wokół Trybunału Konstytucyjnego - to były wówczas jej główne zastrzeżenia, które wpłynęły na ocenę. Dziś agencja ma opublikować najnowszą decyzję. Sprawdzamy, czy w ciągu tych kilku miesięcy Polsce udało się oddalić zagrożenia, na które wskazywali analitycy z Moody's.

KE wycofuje się z projektu o roamingu. Po czterech dniach od publikacji

Komisja Europejska wycofała propozycje, które określały liczbę dni, podczas których mieszkańcy UE mogliby korzystać z telefonów komórkowych bez opłat roamingowych. Decyzja nadeszła po słowach krytyki i opiniach, że przepisy powinny pójść dalej i być jeszcze bardziej przychylne klientom firm telekomunikacyjnych - donosi Reuters.

Świat bez kawy, czekolady i wina? "Działamy w zaklętym kręgu"

Do 2080 roku znikną wszystkie pola uprawy kawy - podał Instytut Klimatyczny, czyli jeden z głównych think-thank w Australii zajmujący się ochroną klimatu. Podobny los może spotkać uprawy kakao i winogron. Dlaczego tak się dzieje i czym można zastąpić te produkty? Odpowiedzi na te pytania szukali goście programu "Otwarcie Dnia".

Polskie jabłka wycofane ze szwedzkich sklepów

Szwedzka sieć supermarketów ICA wycofuje ze sprzedaży 19 ton polskich jabłek - informuje Polskie Radio. Powód? Skandynawowie twierdzą, że owoce zawierają ponadnormatywną ilość szkodliwych dla zdrowia pestycydów.