Ze świata

Ze świata

Z Florydy do Kalifornii. Wymarzona podróż po Ameryce

Dziewięć stanów, 13 tys. km - to najważniejsze liczby związane z gośćmi cyklu "Pokaż nam świat". Justyna Fiedziukiewicz i Tomasz Boczoń odbyli bowiem miesięczną podróż po USA. - Stany Zjednoczone to głównie parki narodowe, warto je obejrzeć. To przepiękna natura - mówi podróżniczka. Zdaniem autorów bloga "Jest średnio" warto w tym celu za ok. 80 dolarów wyrobić kartę wstępu do parków narodowych. - Przez rok można podróżować po wszystkich parkach - wskazuje Tomasz Boczoń.

Domowe sposoby na walkę ze stresem. Praktyczne porady ekspertów

- Stres to nie jest tylko napięcie wynikające z naszego ciała, ale również wynikające z pędu życia - podkreślają Joanna i Dariusz Brzezińscy, trenerzy i dietetycy. Jak dodają, "ważne żeby to ograniczyć". - Fajnie jest pić, np. po godz. 16-17, herbatę z czerwonego krzewu, która jest rozluźniająca - wskazują eksperci, jednocześnie podkreślając ogromną wagę regularnego odżywania. Źle na nasz organizm wpływa obfita kolacja. Zdaniem Dariusza Brzezińskiego, powoduje ona, że gdy wpadamy w fazę REM, często śnią się nam koszmary. Joanna Brzezińska poleca skuteczne, proste domowe sposoby na zrelaksowanie, np. odpowiednie ćwiczenie oddechu.

UE przedłuży sankcje wobec Rosji. Ale problem stanowi Trump

Unia Europejska najprawdopodobniej w grudniu przedłuży sankcje gospodarcze na Rosję w związku z konfliktem na Ukrainie, ale może mieć trudności, by odnowić je w przyszłości, jeśli przyszłemu prezydentowi USA Donaldowi Trumpowi uda się ocieplić relacje z Kremlem.

Bez studiów, ale z grubym portfelem. Zobacz portret wyborcy Trumpa

Dobrze zarabiający, bez wyższego wykształcenia i niezadowolony z obecnej sytuacji w kraju - taki obraz przeciętnego wyborcy Donalda Trumpa wyłania się z sondażu exit pools dla CNN. Elektorat republikanina negatywnie ocenia też Obamacare oraz wypływ międzynarodowego handlu na amerykański rynek pracy.

Szef KE chce od Trumpa jasności ws. handlu, klimatu, NATO

Przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker oświadczył w czwartek, że potrzebne jest jasne przedstawienie przez prezydenta elekta USA Donalda Trumpa jego stanowiska w takich kwestiach, jak handel, relacje z NATO i zmiana klimatu.

Gwiazda "Projektu Lady" radzi przyszłej pierwszej damie. "Musi wiele się nauczyć"

Melania Trump będzie nową pierwszą damą Stanów Zjednoczonych. - Będzie musiała nauczyć się bardzo wielu rzeczy. Poruszanie się wśród blasku fleszy i fotoreporterów nie jest dla niej czymś trudnym, ale na pewno będzie musiała posiąść wiedzę dotyczącą protokołu dyplomatycznego, aby dobrze reprezentować swojego męża i całe państwo. To niezwykle ważna rola. Oczy całego świata będą spoglądały na nią i oceniały jej kreacje i zachowanie- mówiła w TVN24 BiS dr Irena Kamińska-Radomska z The Protocol School of Poland, mentorka programu "Projekt Lady".

Przyszłość świata z Trumpem. Czy straci na tym Kuba?

Wybór Donalda Trumpa na nowego prezydenta Stanów Zjednoczonych budzi obawy wielu krajów o przyszłe stosunki międzynarodowe. Jednym z przykładów jest Kuba, która po 56 latach, za kadencji Baracka Obamy wznowiła współpracę z USA. O możliwym cofnięciu negocjacji mówił na antenie TVN24 BiS Jose Torres, Kubańczyk mieszkający w Polsce. Z kolei Barry Solone z Nowego Jorku podkreślał, że to Amerykanie potrzebują Kuby, nie zaś odwrotnie.

Wychowanie dzieci w Białym Domu. Co czeka Barrona Trumpa?

- Barronowi imponuje ojciec i chce iść w jego ślady. Od najmłodszych lat nosi garnitury i gra w golfa. Od jakiegoś czasu jest przygotowywany do bycia godnym następcą ojca - mówiła w TVN24 BiS Anna Ibisz, redaktor naczelna magazynu "Gala". - Dzieci Donalda Trumpa funkcjonują w mediach od dłuższego czasu. To jest ich styl życia i one to lubią - mówiła w TVN24 BiS Daria Abramowicz, psycholog.

Miliarderzy, inwestorzy, biznesmeni. Poznaj gospodarczą drużynę Trumpa

Nowo wybrany prezydent Donald Trump gromadzi już zespół doradców gospodarczych, z którymi będzie pracować przez najbliższe cztery lata. Znany ze swojego doświadczenia w biznesie będzie się starał zbudować swój gabinet dzięki inwestorom, menedżerom i bankowcom. Prawdopodobnych kandydatów na najważniejsze stanowiska w państwie wymienia BBC News. .

"Trump zdecyduje o światowej gospodarce"

Jak będzie się zachowywała gospodarka USA i światowa, zależeć będzie od realizacji obietnic Donalda Trumpa, w szczególności, czy uda mu się zablokować umowy o wolnym handlu - uważa prof. Leokadia Oręziak.

Mniejszy wzrost, ale i deficyt. KE zmienia prognozy dla Polski

Komisja Europejska obniżyła prognozę dynamiki wzrostu polskiego PKB w 2016 r. do 3,1 proc. z 3,7 proc. oraz w 2017 r. do 3,4 proc. z 3,6 proc. - wynika z jesiennej prognozy. Spadły również przewidywania dotyczące deficytu polskich finansów publicznych w tym roku - do 2,4 proc.

"Trump powinien uszanować porozumienie nuklearne"

Wybrany na prezydenta Stanów Zjednoczonych Donald Trump powinien uszanować zobowiązania wynikające z międzynarodowego porozumienia nuklearnego zawartego z Iranem - powiedział w środę minister spraw zagranicznych Iranu Mohammad Dżawad Zarif.

Po ataku na bank Tesco. Jest śledztwo specjalnej jednostki

Brytyjski organ zajmujący się cyberbezpieczeństwem poinformował we wtorek, że wraz z organami ścigania bada sprawę włamań na tysiące kont banku Tesco. Eksperci ostrzegają jednak, że również inne małe instytucje finansowe mogą być podatne na ataki hakerów.

Teraz Szkocja. Trwa walka o zablokowanie Brexitu

Rząd Szkocji poinformował we wtorek, że zwróci się do brytyjskiego Sądu Najwyższego z wnioskiem o zablokowanie procedury uruchamiającej Brexit. Pierwsza minister Szkocji Nicola Sturgeon oznajmiła, że Londyn musi uzyskać zgodę Szkotów zanim rozpocznie negocjacje.

Co z Brexitem? Wyrok Sądu Najwyższego po Nowym Roku

Sąd Najwyższy Wielkiej Brytanii poinformował we wtorek, że najprawdopodobniej na początku przyszłego roku wyda wyrok w sprawie procedury uruchamiającej Brexit. Na rozprawę zarezerwowano cztery dni od 5 do 8 grudnia - podano w komunikacie.

Wyścig do Białego Domu oczami młodych. Kogo wybiorą Amerykanie?

Czy Amerykę czeka rewolucja? Kto wygra wyścig do Białego Domu? W "Debacie młodych" w TVN24 BiS poświęconej wyborom prezydenckim w Stanach Zjednoczonych wzięli udział: Grażyna Meller - samorząd studentów SGH, Łukasz Czech - przewodniczący samorządu studentów SGGW oraz Łukasz Sabat z Forum Młodych Lewiatan.

Kto wygra wyścig do Białego Domu? Wybory w USA oczami kobiet

Jakie były najważniejsze momenty kampanii wyborczej? Kogo wybiorą Amerykanie? Czy Trump zakwestionuje wynik wyborów, jeżeli okażą się niekorzystne dla niego? To tylko niektóre z pytań, na które próbowały odpowiedzieć uczestniczki Debaty Kobiet w TVN24 BiS: Anna Dziewit-Meller - pisarka, dziennikarka, Dominika Wielowieyska z "Gazety Wyborczej", Małgorzata Niezabitowska - dziennikarka i była rzeczniczka rządu Tadeusza Mazowieckiego.

Prezydentem USA zostanie kobieta? "Hillary Clinton musi starać się bardziej"

- W Stanach Zjednoczonych kobieta, która chce pełnić stanowisko prezydenta musi starać się bardziej niż mężczyzna. Hillary Clinton musi starać się bardziej, a w amerykańskiej polityce gra się mocnymi kartami. Trzeba tam mieć mocne asy w rękawie i pokazywać, że jest się silnym kandydatem - mówiła w TVN24 BiS Kinga Rusin z "Dzień dobry TVN".

Los Angeles, czyli miasto inne niż z filmów

Amerykanie są bardzo otwartym narodem. Wyjątkowo łatwo jest nawiązać kontakt, zacząć rozmowę - mówi Katarzyna Kowalczyk, która razem ze swoją siostrą bliźniaczką przez trzy tygodnie podróżowała po Zachodnim Wybrzeżu USA. Dziewczyny zobaczyły m.in. siedem parków narodowych w czterech amerykańskich stanach, zwiedziły też Los Angeles, Las Vegas i San Francisco. Katarzyna zwraca uwagę, że "Miasto Aniołów" jest miastem kontrastów, czego nie można dostrzec na filmach. - Obok kultowych miejsc takich jak Hollywood czy Beverly Hills, gdzie spotkać można gwiazdy światowego kina, żyje tam mnóstwo bezdomnych - zaznacza gość cyklu "Pokaż nam świat" w TVN24 BiS.

Prezydent USA. Czy to się opłaca? W porównaniu do prezesów zarabia grosze

400 tys. dolarów - tyle w 2015 roku wyniosła pensja prezydenta USA Baracka Obamy. Ale to nie wszystko. Przywódca Stanów Zjednoczonych może liczyć na różne dodatki na wydatki służbowe i 50 tys. dolarów na… rozrywki. - Amerykanie jako pragmatyczne społeczeństwo uważają, że praca prezydenta jest ciężka i musi być on wypoczęty, bo tylko wypoczęty prezydent może podejmować dobre decyzje - tłumaczył w TVN24 BiS prof. Longin Pastusiak, amerykanista. Dyplomata Ryszard Żółtaniecki przypominał, że prezydenci Stanów Zjednoczonych prawie zawsze są bogaci z domu. - To nie są ludzie, którzy przychodzą do polityki, licząc na to, że 400 tys. dolarów będzie kapitałem, z którego będą żyli przez resztę życia - podkreślał.