Ze świata

Ze świata

Taśmy premier wyciekły. Ostrzegała przed Brexitem

Brytyjski dziennik "Guardian" opublikował w środę taśmy z nagraniami przemówienia obecnej premier Theresy May, które pokazują, jak bardzo przed czerwcowym referendum sprzeciwiała się ona Brexitowi. May ostrzegała wówczas przed zagrożeniem dla biznesu.

Kazali jej jeść tylko sałatę. Miss zrezygnowała z konkursu

Miss Islandii zrezygnowała z konkursu piękności w Las Vegas (Miss Universe), po tym jak usłyszała, że powinna… schudnąć. Organizatorzy imprezy – twierdzi – przekonywali ją, by lepiej zrezygnowała ze śniadań, na obiad jadła tylko sałatkę i piła dużo wody, aż do dnia konkursu.

Tusk o CETA. Liczy na "mistrzów konsensusu"

Ze względu na stanowisko Belgii Unia Europejska wciąż nie jest gotowa do podpisania umowy handlowej CETA z Kanadą, ale rozmowy w Belgii trwają - poinformował w środę w Strasburgu szef Rady Europejskiej Donald Tusk.

Dom, podróże, jedzenie. TVN poszerza ofertę

HGTV - Home & Garden TV, Food Network, Travel Channel to marki Scripps Networks Interactive, które od nowego roku wzbogacą ofertę Grupy TVN. HGTV to najpopularniejsza stacja lifestyle’owa w USA. Polacy dzięki transformacji TVN Meteo Active zobaczą ją jako pierwsi w Europie. Pozostałe kanały będą od stycznia zarządzane przez TVN.

Kapuściany hitem 2017 roku. "Kocham ten kolor. Chcę go teraz"

Firma Pantone opublikowała po zakończeniu pokazów na New York Fashion Week zestawienie 10 najmodniejszych kolorów, które będą szczególnie popularne wiosną 2017 roku. Pośród nich wyłoniono jeden odcień, który może zyskać miano Koloru Roku - zieleń Kale.

Polska awansowała w rankingu Banku Światowego. "Dzięki reformom"

Polska awansowała od ubiegłego roku z 25. miejsca na 24. w rankingu Banku Światowego "Doing Business" - wynika z opublikowanego we wtorek po południu najnowszego wydania dorocznego raportu. - To sygnał dla inwestorów na całym świecie, że w naszym kraju opłaca się robić biznes - komentuje wiceminister rozwoju Mariusz Haładyj.

Lepiej w grupie niż samemu. Sprawdź, jak zrobić dobre selfie i wysłać snapa

Właściciele smartfonów każdego dnia robią miliony selfie na całym świecie. Niedługo będzie można je wykonać z latającego aparatu. Jednak dla osób, które je oglądają, zdjęcia mogą wywołać złość i frustrację. Badania pokazują, że selfie lepiej robić w grupie, niż samemu, a także nie warto używać filtrów. O tym, dlaczego robimy sobie fotografie i jaki może mieć to wpływ na psychikę mówiła Justyna Dzieduszycka-Jędrach, specjalistka ds. mediów społecznościowych.

Motocyklem przez świat. "Planujemy tylko pierwszy nocleg"

- Z reguły planujemy tylko pierwszy nocleg - mówili Daniel i Iwona Gogulscy, podróżnicy i autorzy bloga szerokadroga.pl, którzy na motocyklu zwiedzili m.in. Bałkany, Litwę, Łotwę i Estonię, a także Gruzję i Armenię. Przygotowanie wyprawy rozpoczyna się pół roku wcześniej, czyli w sezonie zimowym, kiedy motocykl jest rozebrany na części pierwsze.

Politico: fiasko CETA to rozpad wspólnej polityki handlowej UE

Wstrzymanie ratyfikacji umowy o wolnym handlu UE-Kanada (CETA) wskazuje na szerszy problem: czy wspólna polityka handlowa UE, jedno z największych historycznych osiągnięć kilku dekad europejskiej integracji, się rozpada - pisze Paul Taylor na portalu Politico.

Wyciek w norweskim reaktorze. "Nie ma żadnego zagrożenia"

W norweskim reaktorze badawczym Instytutu Technologii Energetycznej (IFE) doszło w poniedziałek do niewielkiego wycieku radioaktywnego jodu - poinformowała we wtorek agencja ds. ochrony przed promieniowaniem. Sytuację już opanowano i nie ma zagrożenia.

Podpowiadamy, jak walczyć ze stresem. Zwróć uwagę na swój oddech

- Strategie radzenia ze stresem są różne. Niektórzy dobrze radzą sobie przez aktywność fizyczną, inni korzystają z ciszy, jeszcze kolejni korzystają ze wsparcia bliskich. Najpierw powinniśmy zdecydować, w czym czujemy się dobrze i co nam pomaga - radzi Daria Abramowicz, psycholog. Z kolei Dominika Kojro, aktorka i instruktorka jogi sugeruje, by zamknąć oczy i skupić się na swoim oddechu.

Zamieszki w obozach dla uchodźców. To "permanentna improwizacja"

W doniesieniach pojawiają się dwa różne obrazy obozów dla uchodźców - "dżungla" w Calais oraz prowadzony przez UNHCR "wzorcowy" ośrodek w Jordanii. Żaden nie rozwiązuje jednak problemów i dochodzi do eskalacji konfliktów wewnątrz. - Jednak tworzenie takich zorganizowanych obozów z pełnym zapleczem i pomocą przynajmniej w jakimś większym stopniu mogłoby tym ludziom albo pomóc, albo ulżyć przynajmniej w tej sytuacji - mówiła na antenie TVN24BiS Monika Korowajczyk z Polskiej Akcji Humanitarnej. Z kolei dr Monika Bartoszewicz (Vistula, Uniwersytet Jagielloński) nazwała te metody "permanentną improwizacją". - Każdy obóz, który z definicji jest czymś tymczasowym, staje się permanentnym rozwiązaniem - komentowała. - I widzimy tę sytuację powtarzającą się i w Europie, i na Bliskim Wschodzie - dodała.

Postaw na rozwój dziecka. Zobacz, jak to zrobić

- Muzyka rozwija całe nasze myślenie i łączy obie półkule - podkreśla Katarzyna Szymczak, muzyk, pedagog i mama 7-letniej dziewczynki. - Uczę dzieci od półrocznych do trzyletnich i już u takich maluchów widzę, jak bardzo istotny wpływ na naukę ma to, że razem sobie muzykujemy - dodaje gość TVN24 BiS. Jak wskazuje Szymczak, "muzyka rozwija nasz słuch i nasze postrzeganie rzeczywistości i dźwięków". Za najbardziej wpływowy instrument, ekspert uznała skrzypce.

"Wyglądało to wręcz katastrofalnie". Niezwykła wyprawa do Nepalu

- Kiedy oglądałem zdjęcia po trzęsieniu ziemi, zwłaszcza z Katmandu, to wyglądało to wręcz katastrofalnie - mówił Łukasz Kęska. Podróżnik odwiedził Nepal przed katastrofą, która dotknęła ten kraju. Jak wskazywał, najłatwiej dotrzeć do Nepalu samolotem, ale przez Indie. - Wtedy zapłacimy za to mniej więcej połowę normalnej ceny biletu z Polski do Katmandu - zwracał uwagę. Materiał z cyklu "Pokaż nam świat".

Producent mistrali: Egipt nie wystąpił z prośbą o reeksport okrętów

Francuska firma DCNS informuje, że "Egipt nie wystąpił z żadną prośbą o reeksport tego sprzętu do krajów trzecich" - dowiedziała się w poniedziałek korespondentka TVN24 BiS w Paryżu Anna Kowalska. W ubiegłym tygodniu szef polskiego resortu obrony Antoni Macierewicz stwierdził, że "jest prawdą, że mistrale zostały sprzedane do Egiptu i jest prawdą, że w ostatnich dniach zostały de facto przekazane Federacji Rosyjskiej za jednego dolara".

"Program gospodarczy Trumpa niepokoi rynki"

Giełdy i rynki walutowe lepiej reagują na szanse wygranej Hillary Clinton niż Donalda Trumpa, bo niepokoi je program gospodarczy kandydata Republikanów - głosi analiza udostępniona w poniedziałek na stronach waszyngtońskiego ośrodka "Brookings Institution".

Wicepremier Morawiecki otworzył polsko-białoruskie forum gospodarcze

O otwarciu Polski na szeroką współpracę gospodarczą z Białorusią mówił wicepremier Mateusz Morawiecki, inaugurując XX Polsko-Białoruskie Forum Gospodarcze „Dobrosąsiedztwo 2016” w Mińsku. W tym roku w forum wzięła udział rekordowa liczba ponad 500 uczestników.