Ze świata

Ze świata

"Przygotuj się na brexit". Ruszyła rządowa kampania

W niedzielę brytyjski rząd rozpoczął kampanię "Get ready for Brexit" - "Przygotuj się na brexit". Program ma pomóc mieszkańcom i biznesmenom w przygotowaniu się do zbliżającego się wielkimi krokami wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej.

Jeden z najbogatszych Szwedów nie żyje

Szwedzki miliarder Hans Rausing nie żyje. Jak podkreśliła agencja Reutera, przyczynił się on do rozwoju rodzinnej firmy Tetra Pak w jeden z największych na świecie koncernów zajmujących się produkcją opakowań do żywności - między innymi kartonów na mleko czy soki. Miał 93 lata.

Kolejna odsłona wojny handlowej USA-Chiny. Nowe cła weszły w życie

Od niedzieli Stany Zjednoczone wprowadziły nowe cła na chińskie towary o wartości ponad 125 miliardów dolarów. Taryfy w wysokości 15 procent objęły między innymi inteligentne głośniki, bezprzewodowe słuchawki i wiele rodzajów obuwia i sprzętu sportowego. Od niedzieli cła odwetowe na amerykańskie towary wprowadził również Pekin. Wciąż są jednak nadzieje na wznowienie we wrześniu negocjacji między oboma krajami.

Wybrano najbezpieczniejsze miasta świata

Tokio jest najbezpieczniejszym miastem świata - poinformowała w czwartek brytyjska Economist Intelligence Unit (EIU), firma zajmująca się prognozowaniem, badaniami i analizami ekonomicznymi. Spośród miast europejskich najwyżej sklasyfikowany został Amsterdam, który jest na czwartym miejscu.

Spali na materacu z widokiem na zatokę. Dostali grzywnę

Para turystów na Sardynii została ukarana grzywną za to, że spała na materacu przy drodze w miejscu, z którego rozciąga się widok na piękną zatokę. Zdjęcie dwuosobowego materaca z pościelą opublikowały lokalne władze, potępiając takie zachowanie.

Walczyli o kurczaki. Dantejskie sceny podczas otwarcia sklepu

Gigantyczne kolejki, chaos i przepychanki - tak wyglądało otwarcie pierwszego sklepu amerykańskiej sieci Costco w Chinach. Placówka w Szanghaju musiała zamknąć swoje podwoje dla kupujących o kilka godzin wcześniej niż planowała z powodu zbyt dużego tłumu.

Miasto wprowadza licencję na żebranie. "Człowiek nie powinien żyć w ten sposób"

Władze szwedzkiej Eskilstuny wpadły na pomysł wprowadzenia licencji na żebranie. Osoba prosząca o wsparcie finansowe na ulicy ma być zarejestrowana, a za możliwość żebrania musi najpierw zapłacić. - Wiele osób myśli, że zwariowaliśmy, ale nie robimy tego, bo chcemy zakazać ubóstwa. Robimy to, bo żaden człowiek nie powinien żyć w ten sposób – powiedział Jimmy Jansson, komisarz miejski w Eskilstunie. Materiał magazynu "Polska i Świat".