Ze świata

Ze świata

USA będą mogły nałożyć karne cła na unijne produkty. Rekordowa kara

Światowa Organizacja Handlu (WTO) uznała, że subwencje unijne dla Airbusa były nielegalne i w związku ze stratami Boeinga Stany Zjednoczone mogą nałożyć na Unię Europejską cła odwetowe na produkty warte 7,5 miliarda dolarów. - Wybór tej ścieżki byłby krótkowzroczny - ostrzegła jednak unijna komisarz do spraw handlu Cecilia Malmstroem.

Liczne zakazy i nowa opłata. Amsterdam ma dość turystów

Od 1 stycznia 2020 roku turyści wybierający się do Amsterdamu będą musieli głębiej sięgnąć do kieszeni. Poza obowiązującym już podatkiem noclegowym, który wynosi 7 procent od ceny zakwaterowania, trzeba będzie zapłacić dodatkowe 3 euro od osoby za noc. Miasto szacuje, że przychody z nowej opłaty turystycznej wyniosą rocznie 100 milionów euro.

Były premier Włoch pozbywa się akcji i obligacji

Kandydat na unijnego komisarza do spraw gospodarczych Paolo Gentiloni sprzedaje wszystkie posiadane przez siebie akcje i obligacje. Były premier Włoch chce w ten sposób zapobiec wszelkim oskarżeniom o konflikt interesów.

Dwie porcje spaghetti i woda za dwa tysiące złotych

430 euro za dwie porcje spaghetti z rybą i wodę - tyle zapłaciły japońskie turystki w jednej z restauracji w centrum Rzymu. Rachunek w mgnieniu oka obiegł włoskie media i wywołał oburzenie rzymskich przewodników. To kolejny dowód naciągania cudzoziemców w ostatnich latach.

Trump rozważa kolejny cios w chińskie firmy

Donald Trump zastanawia się nad usunięciem z amerykańskich giełd notowanych tam chińskich firm. Prezydent USA chce w ten sposób ograniczyć napływ rodzimych inwestycji do gospodarki Chin - poinformował w piątek Bloomberg. Te rewelacje natychmiast wywołały spadki na nowojorskich giełdach.

Niemiecki sąd: kac to choroba

Sąd okręgowy we Frankfurcie orzekł, że kac to... choroba. Sprawa ma poważne następstwa dla producentów różnego rodzaju preparatów, które mają być antidotum na objawy po spożyciu alkoholu. O szczegółach, w programie "Dzień na BiS", opowiedział Michał Sznajder.

"Dostajemy sygnały od turystów, którzy są wyrzucani"

Takie sytuacje, gdzie hotelarze grożą turystom, że ich wyrzucą lub oczekują od turystów opłaty za pobyt w hotelu, są nieuprawnione i nieetyczne, ponieważ nie turyści są stroną z umowy hotelem. Jest nim Neckermann - powiedziała w czwartek na antenie TVN24 Izabela Stelmańska, zastępca dyrektora Departamentu Kultury, Promocji i Turystyki urzędu marszałkowskiego województwa mazowieckiego. Jak zapewniała podczas późniejszej konferencji prasowej, urząd robi wszystko, aby turyści nie mieli przerywanych pobytów, a główna fala powrotów "kończy się w niedzielę".

"Na kajaku do Barcelony". Duże kłopoty turystki

Z hotelu wyrzuciła nas policja - tak pani Agnieszka relacjonowała na antenie TVN24 swoje wakacje na Majorce, na które poleciała, korzystając z usług Neckermann Polska. Jak mówiła, w konsulacie zasugerowano jej podróż z wyspy do Barcelony. - A my mieliśmy po sto euro w kieszeni i nie było nas na to stać - dodała.

"Tsunami", "zimny prysznic" i tysiące zagrożonych miejsc pracy

"Zimny prysznic", "tsunami dla włoskich hotelarzy" i "tysiące miejsc pracy pod znakiem zapytania" w Hiszpanii - to tylko niektóre komentarze po bankructwie biura podróży Thomas Cook. W Wielkiej Brytanii uwagę polityków i mediów skupiają dodatkowo milionowe zarobki szefostwa firmy.

Nie żyje magnat hotelowy. Miał 91 lat

Nie żyje Barron Hilton. Rodzina magnata hotelowego przekazała, że zmarł 19 września z przyczyn naturalnych w swojej rezydencji w Los Angeles. Miał 91 lat.