Ze świata

Ze świata

Polska przyjmuje najwięcej imigrantów w całej Unii. Dominuje jeden powód

Około 3,2 miliona - tyle pierwszych pozwoleń na pobyt wydano w 2018 roku w Unii Europejskiej obywatelom krajów spoza Wspólnoty Europejskiej. Oznacza to wzrost o 13 tysięcy, czyli 0,4 procent w porównaniu do roku wcześniej - wynika z najnowszych danych Eurostatu. Najwięcej pozwoleń wydano w Polsce, która znalazła się przed Niemcami i Wielką Brytanią.

Azbest w pudrze dla dzieci. Firma wycofuje produkt

Firma Johnson & Johnson wycofała z obrotu partię pudru dla dzieci po tym, jak amerykańska Agencja Żywności i Leków (FDA) wykryła w jednej z próbek ślady rakotwórczego azbestu. Akcje firmy potaniały na zamknięciu notowań na nowojorskiej giełdzie o ponad 6 procent. To kolejne złe wieści dla farmaceutycznego giganta.

"Nie widzę tego najlepiej". Tusk o wysiłkach rządu w sprawie unijnego budżetu

- Negocjacje na pewno będą bardzo trudne, ale zakończą się dla Polski dobrze albo bardzo dobrze - mówił w piątek w Brukseli premier Mateusz Morawiecki po rozmowach szefów państw i rządów na temat przyszłego budżetu Unii Europejskiej. Z kolei przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk przyznał, że nie widzi wystarczających wysiłków polskiej dyplomacji.

"Pokazujemy, że to nie jest żadne pole do kompromisu"

Nie akceptujemy aktualnej propozycji prezydencji fińskiej w sprawie budżetu Unii Europejskiej, nie ma pola do kompromisu - powiedział w czwartek w Brukseli premier Mateusz Morawiecki. Podkreślił też, że polityki rolna i spójności muszą być zabezpieczone.

Chińczycy wydzierżawią wyspę na Pacyfiku

Jedna z Wysp Salomona zostanie wydzierżawiona przez chińską firmę - podała w czwartek agencja AFP. Podpisanie umowy miało nastąpić tuż po nawiązaniu formalnych stosunków dyplomatycznych przez oba państwa.

Kilkaset tysięcy ofiar zanieczyszczonego powietrza. Najnowszy raport

Zanieczyszczone powietrze przyczyniło się do prawie 400 tysięcy przedwczesnych zgonów w Unii Europejskiej w 2016 roku - wynika z analizy Europejskiej Agencji Środowiska. W Polsce ta liczba wyniosła 40 tysięcy. Więcej osób zmarło z tego powodu tylko w Niemczech (59,6 tysięcy osób) i we Włoszech (58,6 tysięcy osób). Eksperci zwracają uwagę, że mimo iż jakość powietrza w Europie zaczyna się poprawiać, to zanieczyszczenie w miastach wciąż szkodzi zdrowiu ich mieszkańców.