Tech
Partner serwisu

Facebook i Universal Music podpisały umowę

Facebook i Universal Music podpisały wieloletnią umowę licencyjną, która pozwoli użytkownikom Facebooka na całym świecie na wykorzystanie muzyki z zasobów wytwórni w treściach zamieszczanych w serwisach należących do koncernu Marka Zuckerberga. Wcześniej podobną umowę z wytwórnią zawarł należący do Google serwis YouTube.

Nowy wirus atakuje telefony. Ważne ostrzeżenie dla użytkowników

Eksperci ostrzegają przed nowym wirusem atakującym urządzenia z Androidem. Loapi, bo tak się nazywa, może tak bardzo obciążać wykorzystanie zasobów telefonu, że doprowadzi do jego fizycznego uszkodzenia. Wirus najczęściej infekuje telefony użytkowników przeglądających treści dla dorosłych i instalujących fałszywe antywirusy.

Globalny cyberatak. Biały Dom wini reżim Kima

"Atak był powszechny i kosztował miliardy, a Korea Północna jest bezpośrednio za niego odpowiedzialna" - stwierdził Tom Bossert, doradca do spraw bezpieczeństwa wewnętrznego w Białym Domu w opinii opublikowanej w "Wall Street Journal". Chodzi o wirus WannaCry, którego ofiarą kilka miesięcy temu padły szpitale, banki i firmy na całym świecie.

Państwo UE zakazuje smartfonów w szkołach. Duże kontrowersje

Smartfony i tablety uzależniają dzieci i młodzież, zbyt częste korzystanie z tych urządzeń może zmieniać ich psychikę i szkodzić zdrowiu. Jednak całkowity zakaz korzystania ze smartfonów w szkołach nie rozwiązuje problemu - uważają eksperci. Tymczasem na taki krok zdecydowali się Francuzi.

Koniec internetu jaki znamy? Kontrowersyjna decyzja odnośnie neutralności sieci

Amerykańska Federalna Komisja do spraw Łączności zniosła przepisy gwarantujące neutralność sieci. Według tej zasady użytkownicy internetu traktowani byli na jednakowych warunkach. Po zmianach niektóre witryny czy usługi mogą zostać zablokowane. Amerykanie protestują i zapowiadają walkę o utrzymanie obowiązujących reguł przed sądami. Co decyzja z USA oznacza dla nas?

Bruksela chce przechytrzyć hakerów. Przygotowała nagrody

Komisja Europejska wystartowała z programem nagród za wskazanie luk cyberbezpieczeństwa. Pilotażowa edycja potrwa trzy tygodnie i obecnie można wziąć w niej udział jedynie na zaproszenie. Zadaniem stojącym przed hakerami jest analiza popularnego odtwarzacza multimediów VLC, czyli programu, który znajduje się na każdym komputerze używanym przez Komisję Europejską.

Bezpłatny internet za oglądanie reklam. Tak działa WebHop

TVN uruchomił nową aplikację - WebHop. Daje ona możliwość bezpłatnego korzystania z internetu mobilnego, w zamian za oglądanie reklam. Wersja testowa, która wystartował tydzień temu, pozwoli co najmniej 7,5 tys. użytkownikom na wykorzystanie do 100 MB transferu każdego dnia. Dzięki WebHop nie trzeba rozstawać się z internetem i można być zawsze na bieżąco. W okresie testowym aplikacja dostępna jest tylko na telefonach z systemem Android.

Oszuści wyłudzają hasła na Facebooku. Nie klikajcie w ten link

Ktoś wrzucił tu twoje zdjęcia, musisz szybko to zobaczyć - wiadomości o takiej treści wraz z linkiem rozsyłają za pośrednictwem Messengera oszuści, podszywający się pod naszych znajomych. Cyberprzestępcy wyłudzają w ten sposób hasła do Facebooka. Przed zagrożeniem ostrzega branżowy portal Zaufana Trzecia Strona.

Zawód gracz coraz bardziej popularny. Najlepsi zgarniają fortunę

Szkolna sala wypełniona po brzegi to rzadki widok. Ale na zajęciach w jednym z liceum w chińskim mieście Chengdu to standard. Nic w tym dziwnego. Od uczniów wymaga się tutaj tylko jednego: grania w gry wideo. To umiejętność dzięki której w przyszłości można zbić spory majątek.

Klienci kilkunastu banków na celowniku oszustów

W oficjalnym sklepie Google Play pojawiły się dwie niebezpieczne aplikacje, których ukrytym celem było wykradanie dostępu do rachunków bankowych Polaków i wyprowadzanie z nich pieniędzy - informuje firma Eset. Na celowniku znaleźli się użytkownicy aplikacji mobilnych aż 14 banków w naszym kraju.

Brytyjski sąd zajmie się licencją dla Ubera

W przyszłym roku brytyjski sąd zajmie się sprawą pozbawienia Ubera licencji na działalność w Londynie. Firma odwołała się od decyzji miejskich urzędników, którzy we wrześniu uznali, że Uber m.in. mało odpowiedzialnie podchodzi do kwestii sprawdzania przeszłości kryminalnej zatrudnianych kierowców.

Rośnie sprzedaż smartfonów. Jest zdecydowany lider

W trzecim kwartale tego roku globalna sprzedaż smartfonów wyniosła 383 miliony sztuk - wynika z danych firmy Gartner. To o 3 procent więcej w porównaniu z analogicznym okresem 2016 roku. Zdecydowanym liderem sprzedaży był Samsung.

Chcą wprowadzić zmiany w budowie popularnej elektroniki. "Tylne drzwi" dla służb

Niemcy planują stworzenie regulacji prawnych, które będą zmuszać producentów sprzętu elektronicznego do wbudowywania tzw. tylnych drzwi w urządzenia. Mają one umożliwiać organom ścigania i służbom łatwiejszy dostęp do danych. Chcą też wprowadzenia prawa podobnego do tego, jakie dyskutowane jest w USA i dotyczy możliwości zdalnego hakowania dowolnego komputera.

Kuchnia przyszłości. Zamówi zakupy i przygotuje obiad

Oto prawdziwa kuchnia XXI wieku. Nie tylko podłączona jest do sieci Wi-Fi, ale i potrafi umiejętnie skorzystać z internetu. Piekarnik skanuje kody kredkowe i sam dowiaduje się, jak długo ma podgrzewać danie. Automatyczna lista zakupów ma już wkrótce zamawiać w naszym imieniu odpowiednie artykuły. Materiał programu "24 godziny".

SMS-owa rewolucja. Miały informować o awariach, zdobyły niezwykłą popularność

"Merry Christmas", czyli Wesołych Świąt – tak brzmiała treść pierwszej wiadomości wysłanej za pomocą telefonu komórkowego. SMS-y powstały, by operatorzy mogli w łatwy sposób informować swoich klientów o awariach sieci. Nikt się nie spodziewał, że będą cieszyć się niezwykłą popularnością najpierw wśród nastolatków a potem wśród całego społeczeństwa. Właśnie mija 25 lat od kiedy rozpoczęła się SMS-owa rewolucja. O jej fenomenie mówił w programie "24 godziny" Patrycjusz Wyżga.