Udziałowcy Tesli pozywają prezesa firmy Elona Muska po zapowiedzi wycofania jej z giełdy. Oskarżają go między innymi o manipulowanie wartością akcji Tesli i kłamstwa na temat funduszy przeznaczonych na wykup firmy - poinformowała w poniedziałek agencja Bloomberga. Sam Musk na blogu Tesli wyjaśnił, że od tygodni prowadzi rozmowy z państwowym funduszem majątkowym Arabii Saudyjskiej, aby sfinansować transakcję wykupu akcji.
Wystarczy łącze internetowe i konto w popularnym serwisie społecznościowym, aby zasiać spustoszenie w wielkim świecie biznesu. Oto przykłady pokazujące, jak kilka słów może spowodować straty liczone w milionach, a czasami nawet miliardach dolarów.
Elon Musk ogłosił, że rozważa wycofanie Tesli z giełdy, płacąc 420 dolarów za akcję. Słowa miliardera spowodowały, że akcje spółki sporo zyskały. Tesla zakończyła wtorkowe notowania ze wzrostem o 10,99 procent.
Facebook prosił duże banki w USA o dostęp do szczegółowych danych ich klientów. Informacje, do których dostęp chciał zyskać koncern Marka Zuckerberga, to między innymi transakcje z kart i stan konta - podał we wtorek dziennik "Wall Street Journal".
Według danych firm analitycznych IDC, Canalys i Strategy Analytics, Huawei w drugim kwartale tego roku wyprzedził Apple pod względem popularności smartfonów i stał się drugim na świecie po Samsungu największym udziałowcem rynku - podał serwis The Verge.
954 miliardy dolarów - do tak astronomicznej kwoty wzrosła wycena rynkowa Apple'a po ogłoszeniu przez spółkę rekordowych wyników finansowych. W ostatnim kwartale Apple na czysto zarobił 11,5 miliarda dolarów.
Sąd federalny w amerykańskim mieście Seattle wstrzymał we wtorek czasu miejscowego opublikowanie w internecie instrukcji stworzenia broni palnej w technologii druku 3D, wskazując na możliwe zagrożenia z tym związane.
Facebook poinformował we wtorek o wykryciu prowadzonych przez fałszywe konta skoordynowanych działań mających na celu wywarcie wpływu na nastroje polityczne w USA. W listopadzie w tym kraju odbędą się wybory uzupełniające do Kongresu.
Raport komisji mediów brytyjskiej Izby Gmin rekomenduje regulowanie i wyższe opodatkowanie firm technologicznych, a także zwiększenia nadzoru nad nimi, aby chronić demokrację przed manipulacją i oszustwami będącymi próbą wpłynięcia na wyniki wyborów.
Narzędzie rozpoznawania twarzy Amazona - Rekognition - powiązało 28 kongresmenów USA z przestępcami, których zdjęcia przechowywane są w policyjnych bazach danych. Politycy skierowali w tej sprawie list do szefa koncernu Jeffa Bezosa, domagając się wyjaśnień.
Aż o kilkanaście procent zniżkuje wartość akcji Twittera w trakcie piątkowej sesji na Wall Street. To reakcja inwestorów na informacje o tym, że w drugim kwartale tego roku o milion zmniejszyła się liczba użytkowników regularnie korzystających z usługi.
Aż o 19 procent zniżkował kurs akcji Facebooka podczas czwartkowej sesji. To reakcja inwestorów na ogłoszone w środę kiepskie prognozy na dalszą część roku. Firma ostrzegła inwestorów, że wzrost przychodów w kolejnych kwartałach wyhamuje, ponieważ Facebook dostosuje swoją strategię do nowych zasad prywatności.
Dzień po finale piłkarskich mistrzostw świata prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump otrzymał od prezydenta Rosji Władimira Putina mundialową piłkę. W środku znalazł się chip z nadajnikiem - podaje Bloomberg.
Wycena akcji spółki Facebook w handlu posesyjnym obniżyła się o ponad 20 procent. To reakcja inwestorów na dużo słabsze od oczekiwań wyniki firmy za drugi kwartał i kiepskie prognozy na dalszą część roku.
T-Mobile Polska podpisał dziesięcioletnią umowę z Orange Polska, na mocy której będzie świadczyć swoje usługi na sieci światłowodów. Opłata wstępna wyniesie 275 milionów złotych. Dodatkowo, T-Mobile Polska będzie płacić za każdego podłączonego klienta.
Wielu ekspertów z dziedziny sztucznej inteligencji wzywa firmy technologiczne i rządy do wstrzymania prac nad robotami bojowymi, zanim pojawią się one w zasobach wojska.
Właściciele smartfonów z system operacyjnym Android mogą paść ofiarą nowej złośliwej aplikacji - ostrzega mBank. Hakerzy mogą dzięki niej np. przechwycić kody autoryzacyjne do przelewów.
Prezydent Donald Trump skrytykował w czwartek Unię Europejską na Twitterze za nałożenie na Google kary w wysokości 4,34 miliarda euro za łamanie unijnych przepisów. "Mówiłem wam! Oni naprawdę wykorzystują USA, ale to się skończy!" - napisał prezydent.
Komisja Europejska poinformowała w środę o nałożeniu na Google kary wynoszącej 4,34 mld euro za łamanie unijnych przepisów antymonopolowych i nadużywanie pozycji na rynku systemów operacyjnych wykorzystywanych m.in. przez smartfony. Google już zapowiedział apelację.
Brytyjski producent silników odrzutowych Rolls-Royce zaprojektował system napędowy dla latającej taksówki i rozpoczyna poszukiwania partnerów, którzy pomogą w komercjalizacji projektu. Maszyna mogłaby się pojawić na niebie już na początku przyszłej dekady.
Sprzedaż komputerów osobistych PC rośnie po raz pierwszy od sześciu lat - oceniają analitycy firm Gartner i IDC. Według Gartnera segment PC w drugim kwartale wzrósł na rynku o 1,4 procent. Zdaniem IDC natomiast - o 2,7 procent. Badania różnią się jednak metodologicznie.
Od 200 do 300 tysięcy dolarów - tyle będą kosztowały pierwsze cywilne podróże kosmiczne oferowane przez firmę Blue Origin, która należy do najbogatszego człowieka na świecie Jeffa Bezosa.
Brytyjski urząd zajmujący się bezpieczeństwem danych nałożył na Facebooka karę za udostępnienie danych użytkowników firmie Cambridge Analytica. Firma Marka Zuckerberga będzie musiała zapłacić pół miliona funtów.
Kongres USA wzywa firmy technologiczne Apple i Alphabet do złożenia wyjaśnień w kwestii prywatności użytkowników ich usług. Chodzi między innymi o udostępnianie danych stronom trzecim, śledzenie i nagrywanie użytkowników - podał serwis Cnet.
Polska awansowała o trzy pozycje i jest na 32. miejscu w światowym rankingu szybkości internetu - wynika z najnowszego zestawienia przygotowanego przez brytyjską firmę Cable.co.uk. Biorąc pod uwagę państwa unijne wyższe miejsca w rankingu mają od nas m.in. Czesi, Słowacy i Bułgarzy.
Twitter w maju i czerwcu usunął ponad 70 milionów fałszywych kont. Oznacza to, że dziennie z serwisu społecznościowego usuwano około miliona nieprawdziwych profili. Twitter ma nadzieję podobne tempo utrzymać w lipcu - podaje dziennik "Washington Post".
Poufne dane pozwalające na identyfikację konkretnych osób oraz zdradzające dokładną lokalizację ujawniła aplikacja sportowa Polar. Wśród poszkodowanych są między innymi żołnierze.
Notowania Xiaomi spadły o 6 procent podczas debiutu na giełdzie w Hongkongu. Czwarty pod względem wielkości producent smartfonów na świecie zgarnął z rynku 4,7 miliarda dolarów, czyli tylko nieco ponad połowę kwoty, na którą liczono.