Radosław Sikorski

Radosław Sikorski

Można działać na rzecz praw mniejszości metodą Mahatmy Gandhiego, a można to próbować robić przy pomocy noża. Gandhi był skuteczniejszy - mówił w "Faktach po Faktach" europoseł Platformy Obywatelskiej i były minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski. Komentował w ten sposób protesty aktywistów LGBT w Warszawie.

Piramidalna bzdura na kilku poziomach - takimi słowami w "Faktach po Faktach" europoseł Koalicji Europejskiej Radosław Sikorski skomentował słowa Jarosława Kaczyńskiego. Prezes PiS sugerował, że Rafał Trzaskowski nie ma "polskiej duszy, polskiego serca i polskiego umysłu". - To jest po prostu niewybaczalne, takie wykluczanie ze wspólnoty - ocenił Sikorski.

Rafał Trzaskowski będzie kandydatem Koalicji Obywatelskiej na prezydenta - przekazali w piątek po spotkaniu zarządu Platformy Obywatelskiej liderzy partii, które tworzą Koalicję Obywatelską. Nowy kandydat mówił, że bierze "olbrzymią odpowiedzialność walki o demokratyczną Polskę, o silne państwo". Wcześniej tego dnia o rezygnacji z kandydowania poinformowała wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska.

Małgorzata Kidawa-Błońska doprowadziła do tego, że pseudowybory nie odbędą się w maju, poniosła przy tym koszty polityczne. Natomiast to, czy będzie startować, jest jej decyzją - mówił w "Tak jest" senator Koalicji Obywatelskiej Krzysztof Brejza. Warszawski radny PiS, rzecznik Porozumienia Jan Strzeżek ocenił, że Rafał Trzaskowski byłby "na pewno groźniejszym kandydatem".

Europoseł Platformy Obywatelskiej Radosław Sikorski włączył się do dyskusji na temat Unii Europejskiej podczas konferencji kandydata na prezydenta z ramienia Konfederacji Krzysztofa Bosaka. Na koniec politycy podziękowali sobie za wymianę poglądów, zgadzając się, że nie osiągną porozumienia. W związku z trwającym stanem epidemii pożegnali się poprzez "podanie" sobie łokci.