Pieniądze

Pieniądze

Doświadczony finansista pokieruje bankiem z kapelusikiem

Rada nadzorcza Alior Banku powierzyła Michałowi Janowi Chyczewskiemu kierowanie pracami zarządu banku do czasu uzyskania zgody Komisji Nadzoru Finansowego na pełnienie przez niego funkcji prezesa zarządu Alior Banku - podał bank w środowym komunikacie.

Najlepiej zarabiający prezes banku odchodzi. Jest następca

Rada Nadzorcza Pekao SA odwołała Luigi Lovaglio z funkcji prezesa zarządu - poinformował zarząd banku w środę w komunikacie. Rezygnację z funkcji wiceprezesów złożyli Diego Biondo i Stefano Santini. Jednocześnie na wiceprezesa Pekao powołano Michała Krupińskiego - docelowo ma on pokierować spółką.

Taksometry wrócą do przewoźników. "Musi być tak jak w sklepie"

- Nie wnikamy w technologię funkcjonowania, mówimy o tym, że muszą być równe szanse dla tych, którzy wożą i pośredniczą - podkreśla Jerzy Szmit, wiceminister budownictwa i infrastruktury. Jak dodaje, w przypadku wejścia nowych przepisów dla przewoźników, każdy będzie musiał mieć taksometr. - Musi być tak jak w sklepie, gdzie otrzymuje się paragon - wyjaśnia gość programu "Bilans" w TVN24 BiS.

500 plus może wesprzeć Mieszkanie plus

Planujemy włączyć 500 plus do oceny zdolności czynszowej najemców mieszkań realizowanych w ramach pilotażu Mieszkania plus - powiedział wiceprezes Bank Gospodarstwa Krajowego Nieruchomości Włodzimierz Stasiak.

Zadłużenie państwa wzrosło. Resort finansów publikuje najnowsze dane

Państwowy dług publiczny na koniec pierwszego kwartału 2017 r. wyniósł 975 miliardów i ponad 274 milionów złotych, co oznaczało wzrost o jeden procent w stosunku do końca 2016 roku - poinformowało Ministerstwo Finansów. Relacja zadłużenia sektora finansów publicznych do produktu krajowego brutto (PKB) wzrosła do 52,1 procent.

Przerwy w bankach. Możliwe problemy w dostępie do pieniędzy

Niedostępne wpłatomaty, bankomaty, bankowość elektroniczna - to utrudnienia dla klientów banków. Wszystko z powodu prac serwisowych, które zaplanowano w najbliższych dniach w niektórych instytucjach finansowych. Bank Credit Agricole radzi, by wykonać płatności i przelewy wcześniej lub przełożyć ich realizację "na kilka dni po zakończeniu przerwy". "Jeżeli wiesz, że będziesz potrzebować gotówki, o ile to możliwe, zadbaj o to wcześniej" - radzi z kolei ING.

Alior Bank rozwija portal zafirmowani.pl i zaprasza przedsiębiorców do współpracy [Artykuł sponsorowany]

Zapracowany? Zakręcony? Zabiegany? Może lepiej zafirmowany na punkcie własnego biznesu? Portal zafirmowani.pl to interaktywna platforma dla mikro i małych przedsiębiorców, który cały czas się rozwija. To już nie tylko źródło wiedzy i narzędzia pomocne w prowadzeniu firmy, jak choćby bezpłatna aplikacja do księgowości, ale też współpraca w ramach cyklu konferencji i warsztatów.

Niższe składki od nowego roku? ZUS wydał oświadczenie

Przedsiębiorcy mogliby już od stycznia 2018 roku płacić mniejsze składki na ubezpieczenia społeczne - wynika z zapowiedzi wicepremiera. Jednak według doniesień medialnych, te plany ministra Mateusza Morawieckiego nie mogą być zrealizowane, ponieważ Zakład Ubezpieczeń Społecznych nie jest na to gotowy. ZUS opublikował w tej sprawie komunikat na swojej stronie.

Protest taksówkarzy kosztował krocie

Poniedziałkowy protest taksówkarzy przeciwko Uberowi kosztował warszawiaków co najmniej 535 tysięcy złotych - policzyło Forum Obywatelskiego Rozwoju (FOR) w oparciu miedzy innymi o dane o średniej prędkości z systemu Yanosik.


Rewolucja w kredytach może uderzyć klientów banków po kieszeniach

Szykuje się rewolucja w kredytach mieszkaniowych. Wraz ze zmianami, które wejdą w życie w drugiej połowie lipca, umowy mają być bardziej przystępne dla klientów. Jednak nowe obowiązki banków mogą odbić się na kieszeniach kredytobiorców, bo ryzyko dla banków wzrośnie - ocenia Open Finance.

Zmiany w Pekao. Co to oznacza dla klientów?

Bank Pekao SA zmienił właściciela. PZU wraz z Polskim Funduszem Rozwoju sfinalizowano proces nabycia akcji i cały bank znalazł się w rękach polskich akcjonariuszy. Postanowiliśmy sprawdzić, co to oznacza dla klientów banku.

Nawet siedem tysięcy złotych. Ile dostają na emeryturze byli mundurowi

Zakład Emerytalno-Rentowy Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji wypłaca ponad 206 tysięcy świadczeń, w tym ponad 150 tysięcy emerytur byłym funkcjonariuszom służb mundurowych - wynika z informacji przedstawionej sejmowej komisji. Przeciętna emerytura wynosi 3,6 tys. złotych brutto, ale w przypadku niektórych służb świadczenie potrafi być znacznie wyższe.