Najnowsze

Najnowsze

Upadłość układowa

Jaka jest kolejność spłacania wierzycielim tłumaczy Michał Steinhagen, adwokat w zespole restrukturyzacji w Wardyński i Wspólnicy.

Wzrost cen zahamował. Inflacja niższa od oczekiwanej

Wzrost cen towarów i usług był w maju niższy, niż wszyscy przewidywali. Roczne ceny towarów i usług konsumpcyjnych wzrosły w zeszłym miesiącu o 3,6 proc., a w porównaniu z kwietniem br. - o 0,2 procent - podał w środę Główny Urząd Statystyczny.

Płaca minimalna

Wyliczamy, co wzrośnie wraz z podniesieniem poziomu minimalnego wynagrodzenia. Rozmowa z Edytą Jagiełło, prawnikiem w Kancelarii Raczkowski i Wspólnicy.

Płaca minimalna

Rada Ministrów przyjęła propozycję Ministerstwa Pracy w sprawie podwyżki płacy minimalnej do 1600 zł brutto. Czy Komisja Trójstronna powinna się zgodzić na taką kwotę i czy jej wysokość powinna być zależna od województw, pytamy Cezarego Kaźmierczaka, prezesa Związku Przedsiębiorców i Pracodawców.

Budowlanka się sypie

Już nie tylko banki przykręcają kredytowy kurek, ale i ubezpieczyciele są mniej chętni do współpracy ze spółkami budowlanymi.

Milion w portfelu

W tym odcinku „Miliona” przedstawiamy portfel Krzysztofa Kołaczyńskiego, z Departamentu Inwestycji Alternatywnych Investors TFI. Widać szybkie odrabianie strat w portfelu. Co wpłynęło na poprawę wyniku, o tym w rozmowie.

Dobroczyńca roku

Dobroczynność jest często wpisana w działalność firmy. O biznesie związanym z dobroczynnością mówi Ewa Zacharewicz, Partnerstwo dla Zdrowia.

IATA: Europa słabo lata    

Europejscy przewoźnicy nie są konkurencyjni i odnotowują straty. Czy oznacza to dla pasażerów podwyżkę czy obniżkę cen biletów, mówi Adam Hoszman, Katedra Transportu SGH.

Biznes z Hiszpanem

Sprawdzamy, jak zabezpieczyć swój towar przed wysłaniem go na Półwysep Iberyjski korzystając z ubezpieczeń eksportowych. Jak to zrobić, ile zajmie czasu i jaki poniesiemy koszt, tłumaczy Maciej Poprawski, dyrektor biura sprzedaży i obsługi polis w KUKE.

Barometr zatrudnienia

Polscy przedsiębiorcy ostrożnie oceniają III kwartał 2012 roku pod kątem zmian w zatrudnieniu. Prognoza na okres od lipca do września po korekcie sezonowej jest taka sama, jak w poprzednim kwartale. Najwięcej nowych miejsc pracy ma powstać w restauracjach, hotelach i budownictwie. Rozmowa z Katarzyną Daniek, ekspert Manpower Group.

Płaca minimalna

Rząd ma rozpatrzyć propozycję podwyższenia poziomu płacy minimalnej do 1600 zł. Jak ewentualny wzrost kosztów może się przełożyć na rynek pracy, pytamy Jerzego Bartnika, prezesa Związku Rzemiosła Polskiego.

Płaca minimalna w górę

Od przyszłego roku najniższą pensją w Polsce będzie 1600 złotych, czyli oznacza to podwyżkę minimalnego wynagrodzenia o 100 złotych. Czy firmy stać na rosnące koszty pracy w czasie kryzysu

Euro kryzys

Kolejny dzień mocno tracą akcje włoskich banków, hiszpańskie z raitingiem bliskim śmieciowego – czy te problemy przeniosą się na polski sektor bankowy? Na razie pierwszy kwartał był znów rekordowy pod względem wyników, ale to już historia. Instytucje finansowe w Europie mają problemy z płynnością i jakością portfela. Powstaje - jak zawsze w takich sytuacjach obawa – że grupy bankowe kontrolujące podmioty na polskim rynku, będą wywierać presję na swoje polskie banki. Czy KNF widzi ryzyka związane z przedłużającym się kryzysem finansowym? Naszym gościem jest wiceprzewodniczący Komisji – Wojciech Kwaśniak.

Euro kryzys

Jeśli nie pojawi się wkrótce światełko w tunelu, ryzyko rozpadu strefy Euro wzrośnie – ostrzega agencja raitingowa Fitch, dodając, że raitingi kredytowe kolejnych państw w Europie są pod rosnącą presją. Co taki scenariusz oznacza dla naszych pieniędzy? Jak na wyjście Grecji ze stefy euro zareagują inwestorzy na rynkach akcji, obligacji i foreksie? Jaki scenariusz jest już w cenach, a co jeszcze może zmienić obraz rynków? Naszym gosciem jest Jacek Chwedoruk, prezes Rotshild Polska.

Euro kryzys

100 mld euro - obietnica pomocy dla hiszpańskich banków nie uspokoiła sytuacji na rynku długu? Rentowność włoskich obligacji niepokojąco rośnie, znacznie przekraczając alarmowy poziom 6%. Już jutro rząd w Rzymie wejdzie na rynek z nową ofertą – 12 miesięcznych bonów skarbowych. Z ich sprzedaży planuje pozyskać od 7 do 8 mld euro. Na ile ważny będzie to sprawdzian? Jak będzie się zmieniać sytuacja na rynku obligacji w najbliższych dniach i tygodniach? Naszym gościem jest Elwir Świętochowski – dyrektor departamentu skarbu Rabobanku.

Euro kryzys

Czy Włochy wypadną z rynku i podobnie jak Grecja będą zmuszone skorzystać z międzynarodowej pomocy? Analitycy Citi twierdzą, że tak. Tak bo Włochy czeka głęboka recesja, tak bo deficyt w tym roku będzie wyższy od planowanego, tak bo dług publiczny zbliży się do 130% prognozowanego na ten rok PKB kraju. Pozstają też pytania o jakość aktywów włoskich banków. Skala zagrożeń jest duża bo dług Włochów to aż 2 bln euro. Ale czy ten scenariusz musi się zrealizować? Gościem TVN CNBC jest Piotr Kalisz – główny ekonomista Citi Handlowego.

Nie lubią tego?

Amerykańskich użytkowników Facebooka przybywa najwolniej w historii. Jak wylicza firma ComScore, w kwietniu ich liczba wzrosła za oceanem o 5 procent rok do roku.

Euro kryzys - pomoc dla hiszpańskich banków

Obietnica zasilenia hiszpańskich banków to dopiero pierwszy krok do poprawy kondycji gospodarki kraju - uważa Mirosław Bieszki, były prezes Santander Consumer Bank Polska. Jego zdaniem, konieczne jest jeszcze utworzenie tak zwanego złego banku.