Najnowsze

Najnowsze

Bundesbank ostrzega przed pożyczaniem Grecji

Prezes centralnego banku Niemiec Jens Weidmann ostrzega europejskie banki centralne, by nie narażały się na straty, udzielając kredytów Grecji, która może wyjść ze strefy euro. Weidmann mówił o tym w wywiadzie dla "Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung".

320 km/h, czyli hybrydowe porsche

Hybrydowe Porsche 918 Spyder będzie tak samo szybkie jak sportowa wersja, ale bardziej oszczędne. Producent zapewnia, że jego maksymalna szybkość to 320 km/h, a przy tym spala jedynie 3 litry na 100 km - dzięki temu, że oprócz silnika benzynowego ma dwa silniki elektryczne. Właśnie odbywają się pierwsze próbne jazdy, po których auto trafi do seryjnej produkcji zapowiadanej na wrzesień 2013 roku.

G8 bez recepty na kryzys

Problemy kryzysu zadłużeniowego w Europie i konflikt z Iranem na tle jego programu nuklearnego zdominowały dyskusje na sobotnim szczycie państw z grupy G8 w USA. Nie wypracowano wspólnego stanowiska ws. metod radzenia sobie z kryzysem w unii walutowej.

Giełda "lubi" Facebooka

Piątkowy debiut Facebooka na rynku nowych technologii Nasdaq zakończył się na lekkim plusie. Pod koniec dnia cena akcji tego portalu społecznościowego wyniosła 38,23 dolara. Akcje FB zyskały na zamknięciu 0,6 proc.

Centrum wyników

Fiten zwiększa skalę biznesu, ale wyższe koszty i ujemne różnice kursowe uderzają w zyski. O sytuacji spółki handlującej energią i biomasą spółki mówił jej prezes Roman Pluszczew.

Europejski Kongres Gospodarczy 2012

Jak będzie wyglądała realizacja strategii upstreamowej w Grupie Lotos, zwłaszcza w czasach drogiego złotego?  Między innymi o tym mówił w TVN CNBC prezes Lotosu, Paweł Olechnowicz.

Europejski Kongres Gospodarczy 2012

Poznań w budżecie na ten rok zaplanował 250 milionów złotych deficytu i ponad miliard 300 milionów długu. Jak zarządzać zadłużonym miastem mówił w TVN CNBC jego prezydent Ryszard Grobelny.

Europejski Kongres Gospodarczy 2012

Jak w kryzysie prowadzić biznes, inteligentnie zarządzać i wygrywać na spowolnieniu gospodarczym? Mówił o tym w TVN CNBC Grzegorz Dzik, prezes Impela.

Milion w portfelu

Dziś w „Milionie” podsumowanie tygodniowe portfeli gości.  Podsumowania razem z Robertem Sankiewiczem dokonuje Michał Duniec z Analiz Online

Kupujemy tańszy dom?

Dane GUS o budownictwie mieszkaniowym – z raportu PSB wynika, że ceny materiałów budowlanych w kwietniu poszły w dół. Mówi o tym Mirosław Ziach, PSB.

Poszukiwany, poszukiwana

W jakich zawodach występuje aktualnie większy popyt na pracę. Jak wpłynie na rynek pracy sezonowej Euro2012? O tym rozmowa z Kazimierzem Sedlakiem, dyrektorem z Sedlak&Sedlak.

Wezwanie na Azoty

Wezwanie na akcje Azotów Tarnów – jak przeprowadza się wezwania, kiedy warto na nie odpowiedzieć, mówi prof. Krzysztof Borowski, SGH

Trudniej o kredyt

Coraz mniej Polaków pyta o kredyty. Biuro informacji kredytowej udostępniło bankom w kwietniu 2012 roku aż o 43% raportów mniej niż rok temu. O tym w rozmowie z  Andrzejem Topińskim , głównym ekonomistą BIK

Milion w portfelu

W szóstej odsłonie programu portfel Sebastiana Buczka z Quercus TFI zyskuje 0,35%. Jakie zmiany proponuje gość, o tym w rozmowie.

Nieruchomości w Grecji

Nieruchomości w Grecji coraz tańsze, podobnie jak ceny pokoi hotelowych. Sprawdzamy ile kosztują i czy wakacje w Grecji się opłacają. Pomoże nam w tym Monika Bałuka, Wakacje.pl

Produkty strukturyzowane

Liczba „struktur” oraz wartość inwestowanych w nie pieniędzy rośnie, w przeciwieństwie do zysków. Produkty strukturyzowane w I kwartale 2012 roku – jakie produkty dały zarobić, które przyniosły straty. Mówi o nich Marcin Krasoń, Open Finance.

Trudniej o kredyt

Banki zaostrzyły kryteria kredytowe we wszystkich segmentach rynku. Rozmawiają o tym goście Roberta Stankiewicza, Jakub Bartkiewicz prezes Domu Inwestycyjnego Investors oraz Michał Krajkowski, DK Notus.

Centrum wyników

Minister transportu Sławomir Nowak zapowiada, że zgodnie z przygotowywanymi zmianami w prawie firmy budowlane będą mogły podnosić wartość kontraktów, gdy wzrosną ceny surowców. Tadeusz Kozaczyński, wiceprezes Trakcji-Tiltry uważa, że byłaby to rewolucja, która pomogłaby przedsiębiorcom skupić się na prowadzeniu biznesu.

Zamiast Bieleckiego jest Chakrabarti

Do tego stanowiska przymierzany był przez Warszawę Jan Krzysztof Bielecki, ale to Brytyjczyk Suma Chakrabarti został nowym prezesem Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju.

Centrum wyników

Nowy model podziału marży dla partnerów T-Mobile uderza w wyniki giełdowego Eurotela. Jak walczyć z erozją marż mówił w TVN CNBC prezes spółki Tomasz Basiński.

Centrum wyników

Miliard złotych przychodów w tym roku możliwy, ale najważniejsze jest bezpieczeństwo finansowe - uważa Jan Mikołuszko, prezes budowlanego Unibepu. Na razie po pierwszym kwartale sprzedaż grupy przekroczyła lekko 140 milionów złotych.

Europejski Kongres Gospodarczy 2012

Pakt fiskalny musi zostać - uważa Janusz Lewandowski, komisarz Unii Europejskiej do spraw budżetu Janusz Lewandowski. Jego zdaniem konieczne jest jednak wzbogacenie paktu planami inwestycyjnymi, które są tez możliwe w ramach budżetu Unii Europejskiej.

Debiut Facebooka na "zielono", ale bez rewelacji

Wielki giełdowy debiut Facebooka wywołał wśród analityków lekkie rozczarowanie. Początkowa cena akcji ustalona na 38 dolarów po rozpoczęciu obrotów szybko skoczyła w górę do nawet 45 dolarów, ale później równie szybko spadła i zaczęły się jej ostre wahania. Zdaniem komentatorów jest to wynik poniżej oczekiwań, według których cena miała wzrosnąć do 45, a może nawet 50 dolarów za akcję.

Bono najbogatszym muzykiem na świecie?

Lider zespołu U2 - Bono - może być najbogatszym muzykiem na Ziemi - donoszą amerykańskie media. Wszystko dzięki zakupowi akcji Facebooka, który w piątek wszedł na amerykańską giełdę.

Podatek od rozmowy przez telefon

Od początku sierpnia Węgrzy będą musieli płacić podatek od rozmowy przez telefon. Stosowne prawo uchwalił parlament głosami rządzącego centroprawicowego ugrupowania Fidesz. Rząd premiera Wiktora Orbana szuka w ten sposób funduszy na załatanie dziury budżetowej.

Uciekł z miliardami? "Jestem obywatelem świata"

- Jestem obywatelem świata - w ten sposób współzałożyciel Facebooka tłumaczy swoją decyzję zrzeczenia się obywatelstwa amerykańskiego, próbując przekonać tym samym, iż jego decyzja nie miała nic wspólnego z próbą uniknięcia płacenia podatków w USA. Eduardo Saverin, który na popularności portalu społecznościowego zarobił już miliardy dolarów, a na jego giełdowym debiucie zarobi kolejne, mieszka w Singapurze, gdzie nie będzie musiał z tego tytułu czegokolwiek państwu oddać.

Nowe zasady budowy dróg

Dodatkowe gwarancje dotyczące podwykonawców, w tym obligatoryjne zaświadczenia, że wykonawca im zapłacił - to planowane przez rząd zmiany w ustawodawstwie, o jakich w kontekście budowy dróg poinformował minister transportu Sławomir Nowak. Mają one pomóc przedsiębiorcom poszkodowanym przy realizowaniu inwestycji. Projekt ustawy jest w Komitecie Stałym Rady Ministrów.

Centrum wyników - Netia

Netia rozczarowała wynikami za pierwszy kwartał, ale wznawia skup własnych akcji i podtrzymuje prognozy. Prezesa grupy, Mirosława Godlewskiego, spytaliśmy jak zamierza zrealizować tegoroczny plan.

Centrum wyników - Comarch

Comarch miał zysk w 1Q, ale głównie za sprawą wyniku z odsetek. Spółka zależna w Niemczech za to poprawia wyniki, prezesa Comarchu, prof. Janusza Filipiaka, spytaliśmy między innymi o to czy w tym roku niemiecki biznes wyjdzie już na plus.