TVN24 | Białystok

Zerwaną ze ściany kościoła figurę Jezusa znaleźli w śmietniku

TVN24 | Białystok

Autor:
tm/gp
Źródło:
tvn24.pl
Policja zatrzymała kobietę, która miała zerwać ze ściany kościoła figurę Jezusa Chrystusa Parafia Świętego Wojciecha Biskupa Męczennika w Białymstoku
wideo 2/6
bia kosciol

Policja zatrzymała 64-latkę, która podejrzewana jest o to, że zerwała z kruchty przy wejściu do świątyni figurę Jezusa Chrystusa. Kobieta została nagrana przez kamerę monitoringu. Rzeźba leżała zaś w pojemniku na śmieci przy kościele. 

W poniedziałek (12 lipca) w godzinach porannych zakrystian zauważył, że ktoś wyrwał ze ściany przy wejściu do białostockiego kościoła św. Wojciecha tabliczkę z figurą Jezusa Chrystusa. Na murze pozostał tylko ślad po kleju.

- Natychmiast po odkryciu tego zdarzenia proboszcz parafii wezwał policję. Funkcjonariusze dokonali oględzin miejsca, zabezpieczyli ślady oraz nagranie monitoringu. Widać na nim kobietę w ciemnych okularach przeciwsłonecznych niosącą figurkę. Wkrótce okazało się też, że figurka leży w pojemniku na śmieci przy świątyni – opowiada rzecznik Archidiecezji Białostockiej ks. dr Andrzej Dębski.

Za obrazę uczuć religijnych grozi nawet do dwóch lat pozbawienia wolności

Figura została znaleziona w śmietnikuParafia Świętego Wojciecha Biskupa Męczennika w Białymstoku

Policja we wtorek zatrzymała kobietę z nagrania. To 64-letnia białostoczanka. Jeszcze nie usłyszała zarzutów. – Prowadzimy czynności w kierunku artykułu 196 Kodeksu karnego, czyli obrazy uczuć religijnych. Za to przestępstwo grozi grzywna, kara ograniczenia albo pozbawienia wolności do lat dwóch – mówi sierżant sztabowy Izabela Kłosowska z Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Policja zabezpieczyła śladyParafia Świętego Wojciecha Biskupa Męczennika w Białymstoku

Natomiast ksiądz Dębski apeluje, aby wierni w kościołach byli czujni i reagowali na tego typu zjawiska.

Kościół świętego Wojciecha mieści się w Białymstoku przy ulicy Warszawskiej 46A

Autor:tm/gp

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Parafia Świętego Wojciecha Biskupa Męczennika w Białymstoku