Trzaskowski: jest szansa na wielką falę zmian

Aktualizacja:
Źródło:
TVN24, PAP
Trzaskowski: Opole to symbol wolnej kultury
Trzaskowski: Opole to symbol wolnej kultury TVN24
wideo 2/21
Trzaskowski: Opole to symbol wolnej kultury TVN24

Czas na Polskę sprawiedliwą, czas na Polskę równych szans, czas na Polskę, w której nie ma zaciśniętej pięści, tylko jest otwarta ręka. Otwarta ręka do dialogu - przekonywał w Opolu kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Rafał Trzaskowski. Wcześniej odwiedził wieś Kadłub i Rybnik, gdzie mówił między innymi o polskim górnictwie.

Kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta podczas swojej sobotniej kampanijnej trasy odwiedził między innymi Opole.

- Opole dla nas wszystkich to symbol wolnej kultury. Symbol, który pamiętamy z festiwalu polskiej piosenki. Pamiętacie, co chcieli ostatnio zrobić z festiwalem w Opolu? Cenzurować go i przenosić. Na to się nigdy nie zgodzimy - mówił do zgromadzonych.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Trzaskowski: kultura musi być niezależna

Przyznał, że ma "bardzo osobisty stosunek" do festiwalu polskiej piosenki odbywającym się w tym mieście. - Dlatego, że mój ojciec Andrzej Trzaskowski wielokrotnie dyrygował polską orkiestrą radia i telewizji właśnie na tym festiwalu - wyjaśniał. - Chciałem nawiązać do jednej piosenki, która jest mi szczególnie bliska - mówił dalej, podkreślając, że utwór ten wygrał w Opolu w 1967 roku.

- Pozwólcie, że zacytuję słowa, bo one są niesłychanie aktualne. Ta piosenka to oczywiście "Dziwny jest ten świat" - oświadczył Trzaskowski. Przytoczył jej fragment, zaczynający się od słów: "Dziwny jest ten świat, gdzie jeszcze wciąż mieści się wiele zła. I dziwne jest to, że od tylu lat człowiekiem gardzi człowiek".

Kandydat Koalicji Obywatelskiej przekonywał, że "kultura musi być silna, kultura musi być niezależna i przede wszystkim kultura musi prowokować do myślenia, a niektórzy nie chcą być prowokowani do myślenia". - Kultura to wolność. Jeżeli ktoś próbuje ją cenzurować, to musi zabrzmieć dzwonek alarmowy - podkreślił.

ZOBACZ SERWIS TVN24.PL: Wybory prezydenckie 2020 >>>

"Nie może być tak, że czyjś ból jest ważniejszy"

Jego zdaniem "nie może być tak, że czyjaś wrażliwość, czyjeś gusta, czyjś ból jest ważniejszy". - Wszyscy jesteśmy równi. O tym również będą te wybory. Jest szansa na wielką falę zmian, która rozpocznie tak oczekiwaną zmianę w Polsce. Tego wszyscy chcemy i na to czekamy - stwierdził Rafał Trzaskowski.

Jak mówił, "mamy dość, kiedy przez cały czas próbuje się nas dzielić na równych i równiejszych". - Jesteśmy przecież wszyscy tacy sami, jesteśmy dumnymi Polkami i Polakami. (...) Chcemy budować Polskę, wzmacniać ją dla nas, ale przede wszystkim dla przyszłych pokoleń - dodał.

- Czas na Polskę sprawiedliwą, czas na Polskę równych szans, czas na Polskę, w której nie ma zaciśniętej pięści, tylko jest otwarta ręka. Otwarta ręka do dialogu - mówił dalej Trzaskowski. Jak ocenił, "wszyscy mamy takie same marzenia. Wszyscy myślimy dokładnie o tym samym, zwłaszcza w czasach epidemii". - Myślimy o bezpieczeństwie, myślimy o służbie zdrowia, myślimy o równych szansach w edukacji i mamy dość tematów zastępczych - mówił kandydat KO.

Zaznaczył, że "mamy przede wszystkim dość tego, że ktoś przez cały czas chce zabrać nam dumę". - Mamy dość zabierania nam dumy z naszych osiągnięć - uściślił.

Trzaskowski: czas na Polskę, w której nie ma zaciśniętej pięści, tylko jest otwarta ręka do dialogu
Trzaskowski: czas na Polskę, w której nie ma zaciśniętej pięści, tylko jest otwarta ręka do dialoguTVN24

"Trzy najważniejsze punkty programowe"

Trzaskowski podczas wystąpienia wskazał na swoje "trzy najważniejsze punkty programowe". - Proponujemy zupełnie nowe podejście do inwestycji, inwestycji za rogiem. Pierwsza propozycja to centra rozwoju lokalnego. Każde miasto w Polsce dostanie 30 milionów złotych, żeby takie centrum wybudować - oświadczył. Jego zdaniem "takich inwestycji nam trzeba".

- Druga propozycja to 10 tysięcy złotych dla każdej rodziny, która będzie chciała wymienić piec węglowy albo zamontować panele słoneczne na budynku, albo będzie chciała ocieplić budynek - kontynuował. Jak uznał, "wszyscy chcemy walczyć o czyste powietrze, wszyscy chcemy walczyć z ociepleniem klimatycznym". - Nie wolno nam się odwrócić plecami od najważniejszych wyzwań - ocenił Trzaskowski.

- W końcu trzecia propozycja: darmowe żłobki i przedszkola - tak, jak nam się udało w Warszawie - w całej Polsce. Bo dzisiaj musimy walczyć o każde miejsce pracy i o równe szanse na tym rynku pracy, dla kobiet i dla mężczyzn - mówił dalej.

Jak mówił, "za kilka godzin w Opolu będzie pan prezydent Andrzej Duda". - Trzeba głowie państwa zadać kilka pytań, prawda? - mówił dalej. - Pierwsze pytanie musi być pytaniem o konstytucję i o przestrzeganie prawa. O to, żeby w Polsce nie było równych i równiejszych, o to, żeby konstytucja była dobrem najwyższym. O to będziemy pana prezydenta pytać. Będziemy pytać o sprawy zasadnicze, ale też trzeba skierować do pana prezydenta kilka innych pytań - stwierdził pretendent do Pałacu Prezydenckiego.

Uznał także, że wyjaśnień wymagają wątpliwości związane z zarzutami formułowanymi pod adresem ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego i zarządzaniem państwem w czasie pandemii.

Trzaskowski: my się nie damy dzielić

Wcześniej Trzaskowski odwiedził między innymi wieś Kadłub w województwie opolskim. - Kiedy jeżdżę po Polsce, jak rozmawiam z państwem, zwłaszcza po epidemii, to się okazuje, że mamy dokładnie takie same problemy. Zastanawiamy się nad zdrowiem, nad bezpieczeństwem, nad równymi szansami w edukacji i mamy dokładnie takie same marzenia - mówił do zgromadzonych.

- I to jest piękne, że my nie damy się podzielić i że będziemy, zwłaszcza w takich pięknych miejscach jak tutaj, rozmawiać o tym, co nas łączy - dodał.

Trzaskowski: my się nie damy podzielić
Trzaskowski: my się nie damy podzielićTVN24

Trzaskowski: rząd nie radzi sobie z górnictwem

Wcześniej w sobotę Trzaskowski przebywał z wizytą w Rybniku.

- Śląsk ma olbrzymią szansę przed sobą, jeżeli będziemy mówili o tym jasno (…) i szczerze, a nie, jeżeli rząd PiS-u będzie bez przerwy wprowadzał wszystkich w błąd i jasno pokazywał, że nie radzi sobie z sytuacją - ani epidemiczną, ani, niestety, nie radzi sobie z polskim górnictwem - mówił w sobotę kandydat przed rybnicką kopalnią Chwałowice.

Ten należący do Polskiej Grupy Górniczej zakład - część kopalni ROW - nie jest ogniskiem epidemii, należy jednak do 12 kopalń, które czasowo wstrzymały lub ograniczyły wydobycie węgla w związku z koronawirusem. Trzaskowski przypomniał, że kilka tygodni temu przedstawiciele rządu mówili, że epidemia w górnictwie wygasa, choć samorządowcy wskazywali na wciąż istniejące w kopalniach problemy.

- Ale rząd nie radzi sobie również z górnictwem. Pamiętamy zapowiedzi, że górnictwo będzie dla rządu PiS najważniejsze, że nie będzie likwidacji kopalń, a osiem kopalń zostało zlikwidowanych i widzimy plany likwidacji kolejnych. 15 tysięcy miejsc pracy zostało zlikwidowanych i przez cały czas mamy import węgla z zagranicy - mówił kandydat, wskazując, że do Polski napłynęło 17 mln ton węgla m.in. z Rosji, Kolumbii czy z Australii.

- Rząd nie był w stanie nawet ustabilizować cen - dzisiaj ceny (węgla - red.) z importu są tańsze niż ceny polskiego węgla wydobywanego tutaj w kopalniach. A przecież rząd obiecywał coś zupełnie innego - i dzisiaj trzeba powiedzieć jasno: sprawdzam - powiedział prezydent Warszawy, przypominając, że UE przeznacza - jak mówił - "olbrzymie pieniądze" na transformację energetyczną.

- Śląsk ma wielką szansę z tych pieniędzy skorzystać, tylko trzeba być do tego gotowym, trzeba mówić prawdę o tym, jak wygląda sytuacja, a nie obiecywać coś górnictwu, a potem nie spełniać swoich obietnic - ocenił Trzaskowski. Zadeklarował - w razie wyboru na prezydenta - pomoc rządowi w staraniach o unijne środki po to, "żeby na Śląsku walczyć o każde miejsce pracy".

Trzaskowski: niektóre wypowiedzi ocierają się albo są mową nienawiści

Podczas konferencji prasowej w Rybniku Rafał Trzaskowski był pytany m.in. o zarzuty kierowane w mediach pod adresem ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego w związku z zakupem respiratorów oraz możliwym wynoszeniem przez urzędników dokumentów przetargowych do domu. Kandydat opowiedział się za dymisją szefa resortu zdrowia.

- Z dnia na dzień otrzymujemy kolejne szokujące informacje (…). To, o czym w tej chwili słyszymy - o respiratorach, które miały być kupione za olbrzymie pieniądze i później ta transakcja nie doszła do skutku (…), sytuacja, w której urzędnicy wynoszą do domu tego typu wrażliwe dokumenty - to jest coś absolutnie niesłychanego i dlatego uważam, że pan minister Szumowski powinien się podać natychmiast do dymisji - powiedział kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta.

Trzaskowski - pytany o niektóre wypowiedzi polityków obozu Zjednoczonej Prawicy i prezydenta Andrzeja Dudy - podkreślił, że nie należy dzielić Polaków oraz wyłączać określonych grup ze względu na ich poglądy, sposób życia itp. Ocenił, że niektóre z takich dzielących Polaków wypowiedzi "ocierają się albo są mową nienawiści".

Trzaskowski: politycy PiS próbują nas dzielić, a dzisiaj powinniśmy zastanawiać się, co nas łączy
Trzaskowski: politycy PiS próbują nas dzielić, a dzisiaj powinniśmy zastanawiać się, co nas łączyTVN24

Autorka/Autor:mjz, akr/dap

Źródło: TVN24, PAP

Pozostałe wiadomości

Na pewno będzie to kampania, która będzie bardzo polaryzowała i dzieliła społeczeństwo - mówiła o nadchodzącej kampanii prezydenckiej dr Anna Materska-Sosnowska w "Faktach po Faktach". Według prof. dr hab. Anny Pacześniak kampania może nie być merytoryczna, ale "emocjonująca i ciekawa". Z kolei prof. Andrzej Rychard powiedział, że jeżeli Karol Nawrocki mówi, że "nic nie uważa" w sprawie Romanowskiego, to pokazuje, że "jest odklejony nie tylko od partii, nie tylko od polityki, ale trochę i od rzeczywistości".

"Nawrocki odklejony nie tylko od partii i polityki, ale trochę i od rzeczywistości"

"Nawrocki odklejony nie tylko od partii i polityki, ale trochę i od rzeczywistości"

Źródło:
TVN24

W trakcie czwartkowego nalotu Izraela na lotnisko w Sanie pociski uderzyły "metry" od odwiedzającego Jemen szefa Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Tedros Adhanom Ghebreyesus napisał w mediach społecznościowych, że on i jego współpracownicy są bezpieczni.

"Zaledwie kilka metrów" od szefa WHO. Izrael ostrzelał lotnisko w Jemenie

"Zaledwie kilka metrów" od szefa WHO. Izrael ostrzelał lotnisko w Jemenie

Źródło:
PAP

Władze Rosji ogłosiły stan wyjątkowy na szczeblu federalnym po wycieku mazutu do Cieśniny Kerczeńskiej łączącej morza Czarne i Azowskie - podały w czwartek rosyjskie agencje, powołując się na oświadczenie resortu sytuacji nadzwyczajnych. Wyciek doprowadził do katastrofy ekologicznej, a do sprzątania zanieczyszczonych terenów brakuje potrzebnego sprzętu.

Stan wyjątkowy w związku z sytuacją w Cieśninie Kerczeńskiej

Stan wyjątkowy w związku z sytuacją w Cieśninie Kerczeńskiej

Źródło:
PAP

Władze Mediolanu poinformowały, że od 1 stycznia 2025 roku wejdzie w życie zakaz palenia tytoniu w otwartych przestrzeniach publicznych, także na ulicy. Wyjątkiem będą odizolowane miejsca, w których będzie możliwe zachowanie odległości 10 metrów od innych osób. Zakaz nie dotyczy papierosów elektronicznych.

Od początku roku koniec z paleniem tytoniu w przestrzeniach publicznych

Od początku roku koniec z paleniem tytoniu w przestrzeniach publicznych

Źródło:
PAP

Mieszkańcy kolejnych miejscowości otrzymali nakaz ewakuacji z powodu pożaru, który od ponad tygodnia trawi Park Narodowy Grampians w Australii. Jak podała straż pożarna, płomienie pochłonęły prawie 80 tysięcy hektarów, czyli niemal jedną trzecią parku. Dla ludzi z niektórych osad jest już za późno na ewakuację.

Jedna trzecia parku narodowego w płomieniach. "Jest już za późno na ucieczkę"

Jedna trzecia parku narodowego w płomieniach. "Jest już za późno na ucieczkę"

Źródło:
ABC, VOA News

Lawina śnieżna porwała skuter śnieżny w Utah. Jak przekazało lokalne centrum lawinowe, do zdarzenia doszło podczas wycieczki dwóch braci - jeden z nich przez przypadek wywołał zejście mas śniegu, które pochłonęło jego brata. Na szczęście mężczyźni posiadali odpowiedni sprzęt i wydostali się z pułapki.

Zbocze "zaczęło falować" i pochłonęło mężczyznę

Zbocze "zaczęło falować" i pochłonęło mężczyznę

Źródło:
CNN, Utah Avalanche Center

Pięć osób zostało rannych po zderzeniu karetki z samochodem osobowym pod Miechowem w woj. małopolskim. Jedną z osób poszkodowanych jest pacjentka, którą przewoził ambulans.

Karetka z pacjentką zderzyła się z samochodem. Pięć osób rannych

Karetka z pacjentką zderzyła się z samochodem. Pięć osób rannych

Źródło:
tvn24.pl

W zbiorniku retencyjnym w okolicach Nidzicy w pierwszy dzień świąt odnaleziono ciało 47-letniego mężczyzny. Zarzut zabójstwa usłyszał 18-latek, który sam przyznał się do winy.

Ciało 47-latka w zbiorniku retencyjnym. Do zabójstwa przyznał się 18-latek

Ciało 47-latka w zbiorniku retencyjnym. Do zabójstwa przyznał się 18-latek

Źródło:
TVN24/RMF FM

Dwie ofiary śmiertelne i jedna osoba, która trafiła do szpitala - do tragicznego wypadku doszło w drugi dzień świąt w Borucinie w powiecie kartuskim.

Tragiczny wypadek drogowy. Nie żyją dwie osoby, trzecia w szpitalu

Tragiczny wypadek drogowy. Nie żyją dwie osoby, trzecia w szpitalu

Źródło:
TVN24

Embraer 190, który rozbił się na zachodzie Kazachstanu, mógł zostać ostrzelany przez rosyjski system obrony przeciwlotniczej - podały portal Euronews i niezależna rosyjskojęzyczna telewizja Nastojaszczeje Wriemia. - Baku oczekuje, że strona rosyjska przyzna się do zestrzelenia azerskiego samolotu - przekazał Reutersowi informator związany ze śledztwem. W środę siły rosyjskie odpierały atak ukraińskich dronów na stolicę Czeczenii, gdzie miał wylądować samolot.

Grozny był atakowany przez drony, samolot spadł. Pojawiają się różne hipotezy

Grozny był atakowany przez drony, samolot spadł. Pojawiają się różne hipotezy

Źródło:
PAP, Nastojaszczeje Wriemia, Kommiersant, tvn24.pl, Reuters

Do szpitala w Nowogardzie (woj. zachodniopomorskie) w Boże Narodzenie trafiło 13-miesięczne dziecko ze śladami pobicia. Pracownicy lecznicy powiadomili policję. Policja sprawdza, czy doszło do znęcania się nad chłopcem przez jego matkę.

13-miesięczne dziecko w szpitalu. Policja sprawdza, czy doszło do znęcania

13-miesięczne dziecko w szpitalu. Policja sprawdza, czy doszło do znęcania

Źródło:
TVN24, RMF FM

Meteorolog zaginął podczas ekstremalnej śnieżycy w Bośni i Hercegowinie. Jak podały lokalne media, mężczyzna we wtorek rano udał się do obserwatorium na szczycie góry Bjelašnica i nie dał znaku życia. W czwartek akcję poszukiwawczą przerwano z uwagi na trudne warunki meteorologiczne.

Zaginął meteorolog. Szedł do pracy, gdy szalała burza śnieżna

Zaginął meteorolog. Szedł do pracy, gdy szalała burza śnieżna

Źródło:
vijesti.ba, Euronews

Władze w Pekinie dały zielone światło na budowę największej na świecie zapory wodnej, która ma powstać na rzece Yarlung Tsangpo na Wyżynie Tybetańskiej - przekazał w czwartek Reuters. Obawy co do wpływu nowego obiektu na środowisko wyraziły Indie oraz Bangladesz.

To ma być największy taki obiekt na świecie. Obawy w dwóch krajach

To ma być największy taki obiekt na świecie. Obawy w dwóch krajach

Źródło:
PAP

Kumulacja prac związanych z przygotowaniami do księgowego i podatkowego zamknięcia roku, a także konieczność dostosowania się do nowych przepisów sprawia, że końcówka roku dla wielu podatników będzie intensywnym okresem - przekazała doradczyni dodatkowa z kancelarii MDDP Anna Zielony. Sprawdź, jakie zmiany podatkowe wejdą w życie w 2025 roku.

Rewolucja w podatkach. Oto najważniejsze zmiany

Rewolucja w podatkach. Oto najważniejsze zmiany

Źródło:
PAP, gov.pl

Podczas świątecznego pokazu w cyrku w Neapolu lwy przestały słuchać się tresera. Gdy próbował je zdyscyplinować, jedno ze zwierząt skoczyło na drzwi klatki. Incydent wystraszył widownię. Część osób zaczęła w popłochu opuszczać występ. 

Chwile grozy w cyrku. Lwy skaczą, widzowie zerwali się z miejsc  

Chwile grozy w cyrku. Lwy skaczą, widzowie zerwali się z miejsc  

Źródło:
PAP, Corriere della Sera

W środę trzytygodniowa dziewczynka zamarzła na śmierć w Strefie Gazy. - Było bardzo zimno w nocy i nawet jako dorośli nie mogliśmy tego znieść. Nie mogliśmy się ogrzać - powiedział agencji Associated Press ojciec dziecka Mahmoud al-Faseeh. To trzeci taki przypadek w ciągu ostatnich dni.

Trzytygodniowa dziewczynka zamarzła na śmierć

Trzytygodniowa dziewczynka zamarzła na śmierć

Źródło:
The Guardian, CNN

Czternaście osób, w wieku od trzech do 78 lat, po kolacji wigilijnej trafiło do szpitali. Mieli zawroty głowy i zaburzenia równowagi, niektórzy wymiotowali. Okazało się, że wszyscy mieli w organizmach ślady marihuany. Z nieoficjalnych ustaleń TVN24 wynika, że ktoś dodał do potrawy stary olejek, który należał do zmarłej babci.

14 osób po kolacji wigilijnej trafiło do szpitali, miały w organizmach ślady marihuany. Nowe ustalenia

14 osób po kolacji wigilijnej trafiło do szpitali, miały w organizmach ślady marihuany. Nowe ustalenia

Aktualizacja:
Źródło:
tvn24.pl, TVN24/Onet

Nie żyje Hudson Meek, 16-letni aktor znany z występu m.in. w filmie "Baby Driver". Jak informuje CNN, zmarł w następstwie upadku z jadącego pojazdu.

Nie żyje dziecięcy aktor, znany m.in. z filmu "Baby Driver". Hudson Meek miał 16 lat

Nie żyje dziecięcy aktor, znany m.in. z filmu "Baby Driver". Hudson Meek miał 16 lat

Źródło:
CNN, AL.com

Co najmniej osiem osób zostało rannych w wyniku ataku rosyjskiego drona kamikadze na miasto Nikopol w obwodzie dniepropietrowskim - poinformowała Państwowa Służba Ukrainy do spraw Sytuacji Nadzwyczajnych.  

Dron kamikadze zaatakował ludzi na rynku

Dron kamikadze zaatakował ludzi na rynku

Źródło:
NV, tvn24.pl

Jedna z osób będących na pokładzie samolotu azerskich linii lotniczych zarejestrowała ostatnie chwile przed rozbiciem się maszyny w środę w Kazachstanie. Na nagraniu widać między innymi pasażerów w maskach tlenowych. W katastrofie zginęło kilkadziesiąt osób, a pozostali z obrażeniami trafili do szpitala.

Nagrał ostatnie chwile przed tragedią

Nagrał ostatnie chwile przed tragedią

Źródło:
Reuters, PAP

Francuski kurort narciarski Avoriaz zajął pierwsze miejsce w rankingu najpiękniejszych ośrodków narciarskich w Europie. Obiekt wyróżnia się wyjątkową scenerią i nowatorską architekturą, co sprawia, że przyciąga nie tylko narciarzy, ale także miłośników kolarstwa czy pieszych wędrówek.

Wybrano najpiękniejszy ośrodek narciarski w Europie

Wybrano najpiękniejszy ośrodek narciarski w Europie

Źródło:
PAP
Ile wart jest zakaz prowadzenia pojazdów? Łukasz Ż. poszedł siedzieć po trzecim wyroku

Ile wart jest zakaz prowadzenia pojazdów? Łukasz Ż. poszedł siedzieć po trzecim wyroku

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Czy w Japonii stwierdzono, że nie należy "kontynuować stosowania szczepionek mRNA", bo są niebezpieczne? Nie. Krążące w sieci nagranie "przełomowej konferencji" to antyszczepionkowa dezinformacja; tezy niepotwierdzone faktami. Przestrzegamy przed rozpowszechnianiem.

"Biją na alarm" z powodu szczepień? Fałsz o nowej generacji szczepionek

"Biją na alarm" z powodu szczepień? Fałsz o nowej generacji szczepionek

Źródło:
Konkret24
Chiński Big Tech i "miliard smartfonów". Kim jest nowy doradca rządu od sztucznej inteligencji?

Chiński Big Tech i "miliard smartfonów". Kim jest nowy doradca rządu od sztucznej inteligencji?

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Jeśli świątecznych potraw zostało zbyt wiele, można je przynieść do jadłodzielni - to miejsca, w których w specjalnie oznaczonych lodówkach i szafkach można pozostawić jedzenie lub skorzystać z tego, co zostawili inni.

Nadmiar świątecznego jedzenia? Możesz je przynieść do jadłodzielni

Nadmiar świątecznego jedzenia? Możesz je przynieść do jadłodzielni

Źródło:
TVN24, tvnwarszawa.pl

Najbliższy finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już za miesiąc. WOŚP ponownie zagra na całym świecie, tym razem dla onkologii i hematologii dziecięcej. O przygotowaniach do tego wyjątkowego dnia w rozmowie z TVN24 opowiedzieli przedstawiciele sztabów na Antarktyce i indonezyjskiej wyspie Bali. Co planują?  

WOŚP ponownie zagra na całym świecie. Wolontariusze z Bali i Antarktyki szykują się na wielki finał

WOŚP ponownie zagra na całym świecie. Wolontariusze z Bali i Antarktyki szykują się na wielki finał

Źródło:
tvn24.pl

26 stycznia odbędzie się 33. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która zagra dla onkologii i hematologii dziecięcej. Dziennikarz TVN24 Artur Molęda wystawił na aukcję WOŚP wyjątkowe zdjęcie dwóch amerykańskich myśliwców F-35 i polskiego F-16 z podpisami. O szczegółach opowiedział w studiu TVN24.

Jako pierwszy polski dziennikarz poleciał myśliwcem F-16. Artur Molęda przekazał na WOŚP "niebywałą pamiątkę"

Jako pierwszy polski dziennikarz poleciał myśliwcem F-16. Artur Molęda przekazał na WOŚP "niebywałą pamiątkę"

Źródło:
TVN24